×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
3 فرمانده شهید گروهان‌های قدس در غزه کی ها هستند؟

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد روز سه شنبه در حمله‌ای جنایتکارانه و تروریستی چند ساختمان مسکونی را در نوار غزه بمباران کرد که طی آن 13 نفر از جمله 3 فرمانده ارشد گروهان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی به شهادت رسیدند.
در این حمله وحشیانه جهاد غنام، طارق عزالدین و خلیل البهتینی 3 فرمانده ارشد گروهان‌های قدس شهید شدند.
این عملیات 9 ماه پس از ترور تیسیر الجعبری و خالد منصور دو تن از فرماندهان ارشد جهاد اسلامی در حملات مشابه رژیم صهیونیستی انجام گرفت.
جهاد غنام که همراه با همسرش بر اثر بمباران منزلش به شهادت رسید، دبیر شورای عالی نظامی گروهان‌های قدس بود. او از فرماندهان ارشد این گروهان‌ها بود که چند بار از ترور جان سالم به در برده بود و بیش از 30 تحت تعقیب صهیونیست‌ها بود.
رژیم صهیونیستی شهید غنام را مسئول بخش مالی گروهان‌های قدس اعلام کرده است. او سمت‌های زیادی داشته از جمله مسئول امداد و آماده‌سازی و مسئول بخش جنوبی گروهان‌های قدس پس از شهادت خالد منصور.
رژیم صهیونیستی شهید غنام را به جذب نیروهای وابسته به جهاد اسلامی در کرانه باختری و تامین مالی این نیروها متهم کرده است. این رژیم می‌گوید که شهید غنام طی ماه‌های اخیر مسئول ده‌ها حمله راکتی به شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه و اراضی اشغالی 1948 بوده است.
همچنین شهید خلیل البهتینی فرمانده منطقه شمالی گروهان‌های قدس بود. او این سمت را پس از شهادت تیسیر الجعبری در آگوست سال گذشته در نبرد “وحدت میادین” بر عهده گرفت.
شهید البهتینی هم تاکنون چند بار از ترور جان سالم به در برده بود. رژیم صهیونیستی او را به دست داشتن در حملات راکتی به اراضی اشغالی 1948 و شهرک‌های صهیونیستی مجاور غزه پس از شهادت اسیر خضر عدنان در زندان این رژیم متهم کرده است.
رژیم صهیونیستی قبل از شهادت بهاء ابو العطا از فرماندهان جهاد اسلامی در نوامبر سال 2019 شهید البهتینی را به سبب نزدیکی به شهید ابو العطا و دست داشتن در چندین عملیات ضدصهیونیستی “مرد سایه” نام نهاده بود.
سومین فرمانده ترور شده جهاد اسلامی شهید طارق عزالدین است. او از فرماندهان نظامی گروهان‌های قدس و مسئول عملیات‌های آن در کرانه باختری بود. شهید عزالدین اسیری آزاده است که سال 2011 به غزه تبعید شد. او در چارچوب قرارداد وفاداری به آزادگان (قرارداد شالیت) از زندان رژیم صهیونیستی آزاد شد.
او همچنین سخنگوی جهاد اسلامی در کرانه باختری بود. دشمن صهیونیستی در حملات بامداد امروز منزل عزالدین را بمباران کرد که در نهایت به شهادت او و همسر و چند نفر از فرزندانش منجر شد.
شهید عزالدین بارها به اسارت رژیم صهیونیستی در آمد و در مجموع 12 سال از عمر خود را پشت میله‌های زندان سپری کرد.
او دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی بود. رژیم صهیونیستی پس از آزادی عزالدین در جریان قرارداد وفاداری به آزادگان، وی را به غزه تبعید کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.