×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
دیدگاه نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط به طرح توطئه پارلمان اروپا درارتباط با سپاه پاسداران

وقتی حضرت امام خمینی (ره) در آغاز بنیان‌گذاری نظام جمهوری اسلامی به جای نظام وابسته شاهی در سال 1358 شعار استقلال، آزادی و نه شرقی و نه غربی را مبنا و سرلوحه برنامه ها و سیاست های نظام جمهوری اسلامي قرارداد، اصل دشمنی نظام سلطه و نظام حاکم بر جهان که به صورت یک جانبه و ناعادلانه بنیان نهاده شده بود بر علیه نه تنها جمهوری اسلامی که هر نظام، افراد و اشخاص که به نظام سلطه نه گفته بودند شروع شد.
نظام سلطه با این پیش فرض و پیش زمینه بر جهان حکم می راند که با توجه به داشتن اقتصاد و قدرت نظامی و دسترسی به تکنولوژی تنها آنها هستند که حقوق بشر، دموکراسی، حکومت داری و… را تعریف و تعیین می کنند نه دیگران، لذا دموکراسی، حقوق بشر و نوع حکومت و نظام که مدنظر آنهاست صحیح است ولاغیر.
آنچه قابل یادآوری است اینکه آنها با به جا گذاشتن تاریخ سیاه خویش سرزمین های را که مستعمره خویش ساختند با نابودی ملت ها وغارت و چپاول سرزمین ها و دارایی های مردمان نقاط مختلف جهان در حقیقت امپراطوری خویش را بنیان نهادند و تا اکنون میلیون ها انسان کشته شدند، نظام ها وحکومت ها ساقط، میلیون ها انسان آواره شده یا معلول گشتند اما کسی لب به اعتراض نگشود.
استاندارد و معیار دوگانه غرب مخصوصا آمریکا نسبت به بسیاری از مولفه های چون حقوق بشر و دموکراسی اکنون برای هرکسی واضح وآشکار است اعمال سیاست ها ناعادلانه و رفتارهای دوگانه در خیلی از مسائل جهانی بسیاری از ملت ها را از سیاست های آنها بیزار کرده است و اگر کشورهای نمی توانند علیه این بی عدالتی های لب به اعتراض بگشایند از سرسپردگی و نیاز به حمایت آن ها دارند واگر نه کیست که نداند سیاهان در آمریکا به صورت روزمره به چه اندازه مورد تبعیض قرار می گیرند و حکومت های خودکامه و مرتجع عرب به چه اندازه پایبند به رعایت حقوق بشر است؟
در فلسطین کی نداند به چه پیمانه حقوق حقه ساکنان این سرزمین توسط متجاوزین پایمال می شود.
در اکراین آمریکا حاضر است تا یک نفر اکراینی زنده بماند برعلیه روسیه بجنگاند تا منافع غرب و آمریکا تامین شود ولو یک سرزمینی تبدیل به ویرانه شود!
پرسش اصلی این است که آمریکا و غرب تاکنون برمبنای کدام اصول پذیرفته شده وقوانین وکنوانسیون های جهانی بر خود اجازه می دهند به کشوری نیرو گسیل کنند، به یک کشوری مستقل تجاوز کنند، جنایت کنند و به کسی اجازه ندهد لب به اعتراض بگشاید!
ازینرو سران و پالیسی سازان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و دررأس آن شهید قاسم سلیمانی که نقشه های خبیثانه آمریکا و غرب را در منطقه نقش برآب کرد و قدرت هژمونی آمریکا را درهم شکست و پوشالی بودن آن را بر ملاساخت با شمشیر کینه و خصومت غرب روبروگردیده اند .
سپاه پاسداران یک گروه شبهه نظامی، گروه مستقل از ساختار و نظام جمهوری اسلامی نیست سپاه خود ارتش است، لشکر است و نیروی ملی و بومی برخاسته از متن و قلوب میلیون ها ایرانی است که نه تنها در عرصه نظامی و امنیتی از کیان ایران اسلامی دفاع نموده بلکه درعرصه های اقتصادی و فرهنگی ایران را به شکوه و سرافرازی رسانیده است.
نهضت اسلامی افغانستان تصمیمات پارلمان اروپا مبنی بر توطئه علیه سپاه پاسداران که نه تنها بازوان پرتوان بلکه چشم تیزبین و بال های پرواز مردم ایران در سمت حرکت به سوی خودکفایی، سازندگی و شگوفایی اقتصادی و امنیتی است را یک تصمیم غیر معقول و غیر منطقی دانسته آن را محکوم می نماید و خواهان اتخاذ تصمیمات خردمندانه این اتحادیه و مستقل از توطئه های آمریکا و صهیونیسم بین الملل است.

نهضت اسلامی افغانستان
۲۰‌ دلو ۱۴۰۱
کابل / افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.