×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان نسبت به هتک حرمت به قرآنکریم در سوئدن

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ

ما باورمندیم که اهانت به قرآن کریم، اهانت به تمام ادیان آسمانی است.
ما با تمام باور اعلام می‌داریم که خواب آشفته اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی، مانند همان رویای بی‌اساس «رژیم صهیونیستی از نیل تا فرات» است که هیچ وقت به واقعیت نخواهد پیوست.
ان شاءالله.
مومنان خداجو و رهروان قرآن کریم درکشور عزیزما افغانستان و در اطراف و اکناف عالم!
واضح است که همواره علیه اسلام و مقدسات ما از سوی غرب تجاوز صورت می گیرد و حرکت های توهین آمیز به راه انداخته می شود. این همه اقدامات نفرت انگیز و غیرانسانی برخاسته از آن است که غرب صهیونی- صلیبی کمر دشمنی را با اسلام بسته است، چون تنها اسلام را مانع کشورگشایی و مانع تحقق هژمونی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود در جهان می داند و هراس از توسعه اسلام به غرب دارد.
غرب در برخورد با جهان اسلام در تناقض های زیادی به سر می برد، سر از راه دوستی به اسلام می زند ولی از هیچ کوتاهی به اسلام و آن هم از اقدس مقدسات آن دریغ نمی کند
بالآخره با اقدام اخیر، یعنی سوزاندن قران کریم توسط “راسموس پالودان” یک فعال سیاسی و وکیل سوئدنی – دانمارکی افراطی وبی ادب حوصله مسلمانان را به نهایتش رساند، و خشم همه را شوراند.
امر مسلم این است زمانی که خرد از سرانسان ربوده شود و جامه وجدان از بدن انسان دریده گردد، در پیشگاه چنین افرادی ارزش ها، مقدسات، حیثیت ملتها به هیچ قرار می گیرد، چنین افرادی در پی تحقق خواسته های خود به هر وسایل نامشروع دست می یازد.
این جنایات راسموس پالودان و توهین به قرآن کریم چنان احساسات مسلمانان را جریحه دار کرده است که مسلمانان دیگرحوصله ندارند جز آنکه مبارزه گرم و جهاد را علیه غرب به راه اندازند و بدون شک واقعه ی المناک آتش زدن قرآن کریم در سوئدن روحیه غرب ستیزی و کافر کشی را در وجود هر مسلمان زنده ساخته است
آنچه پرواضح است اینکه هرچه غرب مسیحی توهین به مقدمسات مسلمانان را عریان تر و آشکارتر سازد به همان اندازه برخشم مسلمانان خواهد افزود و زمینه افراط گرایی را بیشتر و شمشیر انتقام را تیزتر خواهد کرد و روزی خواهد رسید که آرامش نسبی حاکم بر غرب به هم خواهد خورد.
راه حل این نیست که ما مسلمانان وجهان پهناور اسلام برخورد متملقانه و چاپلوسانه با غرب نماییم، بلکه اساسی ترین راه این است که مسلمانان به نمایش قدرت بپردازند و عکس العمل تند نشان دهند و غرب وایادی شان را هشدار دهند که تداوم چنین عمل، فرجامش، راه افتادن بزرگترین انقلاب علیه آنها ودر هرجای این جهان پهناور خواهد بود .
ما به عنوان رهروان نهضت اسلامی افغانستان درحالیکه برای همه مسلمانان جهان و به خصوص ملت مومن ویکتا پرست افغانستان این مصیبت را تسلیت عرض می کنیم درعین حال ازهمه مسلمانان این را نیز به مثابه وجیبه دینی تقاضامی داریم تا از داد وستد تجارتی و معاملات مالی با آن دست ازشرکت هایی که ازآن ها صهیونیزم وجهان صلیبی سود می برد جدا اجنتاب نمایند ونگذارند تا آنان جیب شان ازپول جهان اسلام تغذیه شود و ضمیر ناپاک شان از توهین به مقدسات مسلمانان وکام شان از خون مسلمانان سیراب گردد …
وسيعلم الذين ظلموا اي منقلب ينقلبون

مولوي محمد مختارمفلح
رهبر نهضت اسلامي افغانستان و رئيس شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف
۳ / ۱۱ / ۱۴۰۱ هـ ش كابل – افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.