×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
محکومیت توهین فرانسه و شارلی ابدو از سوی حزب نهضت اسلامی افغانستان

يُرِيدُونَ لِيُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ.
دشمنی استعمارگران غربی با اسلام و مفاخر آن پایانی ندارد. این کشورها زمانی که فرش استعماری خود را بر سرزمین¬های اسلامی انداخته بودند و ذخایر روی زمین و زیر زمین مسلمانان را به یغما می¬بردند، از دموکراسی و حقوق بشر سخن می¬گفتند و چهره مهربان حقوق بشری خود را نشان می¬دادند.
اکنون که ملت¬های مسلمان با ترفندها و توطئه¬های استعماری آنان آشنا شده¬اند و زنجیر استعماری آن¬ها را پاره کرده¬اند، چهره خشن ضد انسانی خود را آشکار کرده¬اند. دیگر به جای سخن از حقوق بشر و آزادی و دموکراسی، توهین، تحقیر و دشنام نثار ارزش¬های اسلامی و اعتقادات مسلمانان می¬کنند.
فرانسه یکی از کشورهای استعماری غربی است که به هر بهانه¬ای تیرهای زهرآگین خود را به سوی ملت-های مسلمان پرتاب می¬کند. “مجله شارلی ابدو”، سخنگوی چهره استعماری فرانسه است که به نام آزادی بیان و حقوق بشر و حقوق زن بدترین اهانت¬ها را به مقدسات دو میلیارد مسلمان روا می¬دارد.
این نشریه در سال¬های گذشته در چند نوبت با انتشار کاریکاتورهای موهن، به پیامبر اعظم حضرت محمد رسول الله صلی الله علیه وآله و سلم ، دین اسلام و دیگر ارزش¬های مقدس مسلمانان توهین کرده بود. شرم آور است که نشریات این کشور به پیامبری اهانت می¬کند که بیش از دو میلیارد پیرو دارد؛ در همان حال با چماق حقوق بشر بر فرق کشورهای دیگر می¬زند و شعار دفاع از آزادی بیان را سر می¬دهد و برای مردم کشورهای دیگر گلو پاره می¬کند. مگر این دو میلیارد مسلمان بشر نیستند؟!
به تازگی این نشریه هتاک بی¬حیا به بهانۀ دفاع از حقوق بشر و حقوق زنان در ایران، به رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت¬الله خامنه¬ای اسائه ادب کرده است.
توهین به عالمان بزرگ دینی و به خصوص رهبریت انقلاب اسلامی، ادامه توهین به پیامبر اسلام است.
علت خشم استعمارگران غربی و فرانسه و شارلی ابدو نسبت به حضرت آیت¬الله خامنه¬ای آشکار است؛ ایشان انقلاب اسلامی را رهبری می¬کند که دست استعمارگران را از ثروت¬های ایران اسلامی ودیگر کشور ها کوتاه کرده است؛ انقلابی که موجب بیداری مسلمانان جهان شده است.
بیداری مسلمانان، دست استعمارگران را از تمام کشورهای اسلامی کوتاه خواهد کرد و این به برکت انقلاب اسلامی ایران و رهبری حضرت آیت¬الله خامنه¬ای به دست آمده است.
رهبری «حزب نهضت اسلامی افغانستان» عمل ضد انسانی و ضد اسلامی شارلی ابدو را محکوم می¬کند و آن را اقدام دشمنانه بر ضد مسلمانان جهان می¬داند. نهضت اسلامی افغانستان از کشورها و جوامع اسلامی می¬خواهد که به صبر و سکوت خود پایان دهند و بیش از این در نزد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و عالمان دینی شرمنده نباشند.
لازم است جوامع اسلامی ضمن محکوم کردن این عمل ضد دینی، در روابط خود با کشور فرانسه تجدید نظر و تجارت با این کشور را ممنوع و کالاهای تجاری این کشور را تحریم کنند.
نهضت اسلامی افغانستان از مسلمانان جهان و هم¬وطنان مسلمان خود در افغانستان می¬خواهد صدای خود را در محکومیت این نشریه ضد اسلامی بلند کنند و ما نیز در پاسخ به توهین نشریه فرانسوی هر چه در توان داریم به کار خواهیم بست.
ان شاءالله

مولوی محمدمختار مفلح
رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان
18/ 10/ 1401

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.