×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بیانیه نهضت اسلامی افغانستان به مناسبت سومین سالیاد شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی

بیانیه نهضت اسلامی افغانستان به مناسبت سومین سالیاد شهادت سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی
(جبهه مقاومت اسلامی و بیداری امت مسلمه ، میراث ماندگار شهید سردار سلیمانی )

«مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا.»
(در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند و در راه او شربت شهادت نوشیدند، و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. (سوره احزاب آیه ۲۳).
نخست از همه شهادت مظلومانه سردار رشید اسلام، مرد میدان¬های جهاد و شهادت و افتخار مقاومت اسلامی در برابر استکبار و استعمار جهانی را به مقام معظم رهبری، ملت شریف و بزرگ ایران و خانواده معزز آن شهید عزیز و پاسداران جبهه مقاومت در کشورهای اسلامی تبریک و تسلیت می¬گوئیم.
تردیدی نداریم که شهید سردار قاسم سلیمانی یکی از محبوب‌ترین چهره‌های انقلاب اسلامی و نماد مبارزه با نظام سلطه و ظلم جهانی بود.
این شهید والامقام هرگز فکری جز حرکت برای عزت اسلام و مظلومان جهان در سر نداشت و زندگی خود را صرف مبارزه با ظالمان کرد و همواره نگاهش به افق نگاه مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه¬ای دوخته شده بود.
سردار سلیمانی یار و یاور مظلومان در جهان اسلام بود. کسانی که مورد ستم و جفای قدرت¬های ظالم و خونخوار کفر و استکبار جهانی قرار گرفته بودند. او به فریادخواهی مسلمانان تحت ستم مردانه و صادقانه لبیک گفت و تا آخرین نفس و آخرین قطره خون خود در این میدان ایستاد و به عهد خود با معبود و معشوق خود وفا کرد. عاش سعیداً و مات شهیداً
اکنون نگاهی می¬کنیم به فداکاری¬های سردار سلیمانی در کشورهای اسلامی.
سردار سلیمانی و افغانستان
سردار عزیز سلیمانی در بدترین شرایط و در روزگار گرفتاری های دشوار، بارها به افغانستان سفر کرد، به دره معروف پنجشیر رفت و در دیدارهای خود با قهرمان ملی افغانستان احمدشاه مسعود سخن گفت و او را در برابر تروریسم بین المللی یاری کرد.
وی افغانستان را کمتر از ایران دوست نداشت و دایم با مجاهدان مسلمان افغانستان در تماس نزدیک بود.
سردار سلیمانی و فلسطین
تاریخ هیچ ملتی را به مظلومیت و تنهایی ملت آواره و زیر ستم فلسطین سراغ ندارد.
رژیم غاصب صهیونیستی، فلسطین را به زور اشغال کرده و مردم آن را آواره اردوگاه¬ها و کشورهای دیگر نموده است. این ملت مظلوم سالهاست که فریاد سر می¬دهد و یا للمسلمین می¬گوید؛ امّا تاکنون کسی به این فریاد لبیک نگفته است؛ نه از عرب و نه از عجم و نه از ترک و نه از تاتار. تنها کسی که به فریاد مظلومان فلسطین لبیک گفت سردار قاسم سلیمانی بود.
لبیک شهید سلیمانی لبیک شعاری نبود. وی عملا در میدان جنگ فلسطین وارد شد و در برابر غاصبان بیت المقدس ایستاد. امروزه مبارزان فلسطین در غزه و در سرزمینهای اشغالی با نهایت شجاعت در برابر صهیونیستها ایستاده شده اند و مقاومت فلسطین روزگار اسرائیل را سیاه کرده است.
همه این¬ها نتیجه ورود شهید سلیمانی در میدان نبرد فلسطین است.
امروز اگر اسرائیل یک موشک به سوی غزه می¬اندازد ده موشک از غزه دریافت میکند و عجز غاصبان سرزمین فلسطین کاملا آشکار است. این بازدارنگی تسلیحاتی و موشکی نتیجه اندیشه¬های ژرف و استراتژیک درازمدت و پایدار شهید سلیمانی است که امروز ما نتیجه شیرین آن را در ناتوانی رژیم غاصب شاهد هستیم.
سردار سلیمانی و عراق
کشوری دیگری را که سلیمانی شهید از یورش وحشیانه تروریست¬های داعشی نجات داد کشور عراق بود. شکل گیری گروهک تروریستی داعش و یورش آنها به مناطقی از عراق و سوریه در ۲۰۱۴ میلادی سبب شد سردار سلیمانی و یارانش برای دفاع از مردم مظلوم آن کشور از جان و زندگی خود دست بکشند و سالها به مبارزه با گروهک تروریستی داعش بپردازند.
ویژگی شهید سلیمانی این بود که اندیشه انسانی و اسلامی داشت.
او آن قدر بزرگ بود که در چوکاتهای تنگ مذهبی و زبانی و سیاسی محدود نمی¬شد.
بدین جهت شهید سلیمانی در عراق، هم به یاری کردها شتافت و هم دست دوستی و یاری به سوی اهل سنت دراز کرد و هم در کنار شیعیان قرار گرفت.
زمانی که داعش موصل و برخی شهرهای دیگر عراق را در اختیار داشت، با حمایت قدرت¬های بزرگ و در رأس همه امریکا حملات خود را برای اشغال بغداد آغاز کرد. بغداد محاصره شده و در آستانه سقوط قرار گرفته بود. سلیمانی خود را به عراق رساند و نیروهای پراکنده عراقی را منسجم کرد و خود عملیات دفاع از بغداد پایتخت عراق را فرماندهی کرد.

این شهید سلیمانی بود که به نیروهای شکست خورده و پراکنده عراقی قدرت و قوت و انسجام بخشید و آنها را در برابر بزرگ ترین گروه تروریستی ساخته دست امریکا و اسرائیل مجهز کرد و به میدان فرستاد.
این کاری آسانی نیست و بیشتر به یک معجره می¬ماند. هم غربی¬ها و هم بزرگان دولت عراق به این واقعیت اعتراف کرده اند. آن¬ها گفته اند که اگر سلیمانی در جنگ عراق در برابر داعش قرار نمی¬گرفت، بدون تردید عراق به دست داعش سقوط می¬کرد.
سردار سلیمانی و سوریه
سردار سلیمانی نقش پررنگی در دفاع از مردم بیگناه سوریه در مقابل گروهک تروریستی داعش داشت.
او و یارانش اند در بیشتر عملیاتها حضور داشتند و از مردم بیگناه سوری به دفاع همه جانبه پرداختند.
سردار شهید سلیمانی با مدیریت بسیار قوی توانست نیروهای داوطلب از کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان، لبنان و سوریه را همآهنگ و سازماندهی کرده در برابر داعش و دیگر گروه¬های تروریستی در سوریه قرار بدهد. طرح استکبار جهانی، امریکا و اسرائیل این بود که سوریه را تبدیل به کشوری وابسته به خود بسازند؛ سردار سلیمانی با درایت و سیاست هوشمندانه خود نه تنها مزدوران استکبار را شکست داد بلکه از سوریه جبهه بزرگ و تهدید جدی برای اسرائیل درست کرد.
جایگاه سردار شهید سلیمانی آن¬گاه روشن می¬شود که بدانیم با مدیریت نظامی و سیاسی این مرد شجاع و بزرگ، اکنون اسرائیل از سه طرف در محاصره جبهه مقاومت اسلامی قرار گرفته است و در میان حلقه محاصره¬ای که روز به روز تنگ تر می شود دست و پا میزند.
بنابر این جبهه¬ای مقاومتی را که سردار سلیمانی در جهان اسلام ایجاد کرد اکنون تبدیل به یک مجموعه بزرگ و وسیع شده است که کشورهای زیادی را در بر گرفته است و در برابر استکبار و استعمار غرب ایستاده است.
از فلسطین و لبنان و سوریه و عراق تا یمن و افغانستان و شرق دور سرزمین جبهه مقاومت اسلامی دربرابر زورگویان عالم است. جبهه مقاومت اسلامی میراث همیشه ماندگار سردار سلیمانی عزیز است که تا نابودی کامل استعمارگران و غاصبان ادامه خواهد یافت.
ترس دشمنان از سردار سلیمانی
به دلیل نقش بی¬بدیل و گسترده سردار سلیمانی، ایشان همواره به وسیله مقامات آمریکایی و رژیم صهیونیستی تهدید به ترور می شد. کمی پیش از شهادت او، مقامات وزارت امورخارجه آمریکا سردار سلیمانی را متهم به همکاری با نیروهای امنیتی سوریه در جریان اعتراضات در این کشور و سرکوب مخالفان بشار اسد کردند و در پی این اتهام وزارت خزانه‌داری آمریکا این سردار شهید را تحریم کرد.
پس از تکرار بسیار نام قاسم سلیمانی در رسانه‌های جهان، خبرگزاری فرانسه خبری را منتشر ساخت که از احتمال ترور او به وسیله دولت آمریکا پرده بر می‌داشت. بر اساس این خبر جک کین فرمانده سابق نیروی زمینی ارتش آمریکا که در نشست استماع کنگره آمریکا حضور داشت با اشاره به طرح ترور مقامات ایرانی به ویژه مقامات ارشد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، گفت: چرا آن‌ها را به قتل نرسانیم؟ آنها قریب به هزار آمریکایی را کشته‌اند، چرا ما عامدانه آنها را ترور نکنیم؟ نمی‌گویم که اقدام نظامی انجام دهیم، من پیشنهاد می‌دهم عملیات محرمانه انجام دهیم. باید فشارهای شدیدی روی آن‌ها اعمال کنیم.
همچنین رویل مارک گریچ از کارشناسان موسسه به دفاع از دموکراسی اظهار داشت: فکر نمی‌کنم بتوانید بدون به قتل رساندن یکی از آن‌ها، مرعوب‌شان کنید. قاسم سلیمانی خیلی زیاد سفر می‌کند، بروید او را دستگیر کنید یا به قتل برسانید! به گزارش خبرگزاری فرانسه در ادامه این اظهارت برخی از نمایندگان آمریکایی اعلام کردند ما انجام هرگونه اقدامی درباره ایران را دور از ذهن نمی‌دانیم.
این اظهارات مقام¬های رسمی و نظامی امریکایی حکایت از یک چیز داشت؛ قدرت و شوکت جنرال سلیمانی و عجز و ضعف امریکایی¬ها در برابر او. امریکایی¬ها و اسرائیلی¬ها دریافته بودند که طرح های سیاسی و نظامی سلیمانی در کمترین زمان ریشه اسرائیل غاصب را از زمین خواهد کند و سرزمین¬های اشغالی را به صاحبان اصلی آنها باز خواهد گرداند.
با این ترس چندین سال به دنبال ترور و نابودی فیزیکی آن سردار عزیز بودند؛ غافل از این که از خون سردار سلیمانی هزاران سلیمانی برخواهد خواست و عرصه را بر شما قاتلان و غارت گران و غاصبان تنگ و تنگتر خواهند کرد.
سرانجام دشمنان کینه توز که رشادت و قدرت سردار قاسم سلیمانی را تاب نیاوردند در بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ خورشیدی با حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودروی حامل سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) و تنی چند از اعضای الحشد الشعبی در اطراف فرودگاه بغداد آنان را به شهادت رساندند.

کافران کوردل و پست ناتوان از درک این واقعیت بودند که سلیمانی و دیگر مجاهدان راه خدا نه تنها از مرگ نمی¬ترسند بلکه شهادت گم¬شده آنها می¬باشد. این است که سردار سلیمانی در پاسخ به تهدید ترور از طرف مقامات آمریکایی همواره می گفت: این تهدید نیست، کمک به شوقی است که من در دل دارم
. در پاسخ به افرادی که فکر می‌کنند با تهدیدها بر ما حاکم می‌شوند، می‌گویم خداوندا شهادت در راه خودت را به دست دشمنان دینت، نصیب من بگردان.
ما اعضای رهبری نهضت اسلامی افغانستان به عنوان یک جریان پیشگام در عرصه مبارزه و مقاومت اسلامی دربرابر استکبار جهانی در سومین سالگرد شهادت سردار بزرگ جهان اسلام و محور مقاومت اعلام می¬کنیم که ما همه رهروان سردار سلیمانی هستیم. سردار در دل هر مسلمان مومن جای دارد و راه و هدف و مرام او ادامه خواهد یافت.
شهید سردار سلیمانی همیشه زنده است؛ چون جبهه مقاومت اسلامی زنده است.
رهبری نهضت اسلامی افغانستان
۱۳ دی ماه ۱۴۰۱
کابل _ افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.