×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بیانیه نهضت اسلامی افغانستان در محکومیت یکصدوپنجمین سالروز اعلامیه بالفور

یکصد سال پیش در تاریخ ۱۱ عقرب/ آبان ۱۲۹۶ برابر با ۲ نوامبر ۱۹۱۷م‌ اعلامیه سراسر خفت‌بار و ننگین آرتور جیمز بالفور وزیر خارجه وقت انگلیس صادر و در آن از موضع مثبت دولت لندن برای ایجاد خانه ملی برای یهودیان در سرزمین مقدس فلسطین خبر داد.
این جنایت تاریخی از ابعاد مختلف حرکتی استعماری و قدرت‌طلبانه است که مسئول آن انگلستان و متحدانش می‌باشند و فلسطینی‌ها ساکنان تاریخی این سرزمین و امت اسلامی و سایر ملل جهان به اشکال مختلف مخاطب و قربانی این اقدام شوم می‌باشند.
اين اعلاميه را بايد سرآغاز تلاش جدي صهيونيسم در عرصه بين المللي براي موجوديت رژيمي جعلی، سفاک و خون آشام دانست كه با هدف اشغالگری، کشتار فلسطينيان و غصب اراضی ملت مظلوم و بي دفاع فلسطين ادامه داد. جيمز بالفور با اين نوشتار بذر كينه، خشم، كشتار، جنگ، ويرانی و تجاوز به مردان و زنان و كودكان فلسطين را رقم زد و بخشی از جامعه اعراب نيز با انواع خيانتهای خود به آبياري آن پرداخت و گروهی از شيوخ عرب هم با همكاريها و نشستهای خود با كشورهاي غربي نه تنها كمكي در حل مشكل نكردند بلكه مطامع سياسی ، اقتصادی و امنيتی، آنان را وا داشت، گستره آن را تا به امروز ادامه داده تا شايد طرح نيل تا فرات را عملی سازند.
آنچه مسلم است جامعه جهاني و سازمانهاي بين المللي علي الخصوص كشورهاي عربي مادامي كه اقدامي جدي در استيفاي حقوق آوارگان و ملت فلسطين انجام ندهند، شرمساري مساعدت با جنايتكاران صهيونيست را تا ابد بر دوش خواهند كشيد.
نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف ضمن محكوم كردن سالروز صدور اعلاميه بالفور از مسلمانان جهان، فلسطينيان، کشورهاي عربي و مبارزان راه حق و عدالت و از همه وجدان هاي بيدار مي خواهد تا به شكل واحد، جامعه غرب و دولت انگليس را تحت فشار قرار داده تا با تفکر درباره جنايتشان در حق فلسطينيان، به اشتباه تاريخي خود درباره سرزمين و ملت فلسطين که از هزاران سال پيش تا کنون همراه پدران و اجداد خود در اين سرزمين زيسته اند و بموجب سند يونسكو “مسجدالاقصي فقط به مسلمانان تعلق دارد” اعتراف کرده و درباره ملت فلسطين انصاف داشته و اين ظلم تاريخي را كه بر ملت فلسطين روا داشته اند بپذيرد.
نهضت اسلامی افغانستان
11 عقرب/ آبان 1401 برابر با 2 نوامبر 2022
کابل – افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.