true

ویژه های خبری

اردن: مساله فلسطین همچنان مساله نخست جهان عرب است

وزیر امور خارجه اردن تاکید کرد که دیدگاه مشترکی وجود دارد مبنی بر اینکه مساله فلسطین همچنان مساله نخست و مرکزی کشورهای عربی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ایمن الصفدی امروز سه شنبه در اظهاراتی مطبوعاتی تاکید کرد که مساله فلسطین، مساله‌ای مهم است و ادامه نزاع در فلسطین خطری برای کل منطقه است.

الصفدی اشاره کرد که هیچ چشم‌انداز روشنی برای صلح و سازش حقیقی و عادلانه متصور نیست و این خطری برای همه و مایه نگرانی است و می‌طلبد که تمامی طرف‌ها با جدیت بیشتری در تلاش برای احیای مذاکراتی حقیقی و سازنده به منظور تحقق صلح با تکیه بر راه حل تشکیل دو کشور باشند، به گونه‌ای که متضمن تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای سال ۱۹۶۷ به پایتختی قدس باشد.

هر فلسطینی را که سنگ پرتاب کند، باید با گلوله هدف قرار داد

ارتش صهیونیستی

نماینده تندرو کنست رژیم صهیونیستی خواستار تیراندازی به سمت تمامی تمامی فلسطینیانی شد که با  پرتاب سنگ به سمت نظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی از خود دفاع می‌کنند.

«عوزی دایان” عضو کنست رژیم صهیونیستی اظهار داشت فلسطینیانی که در حمله نظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی به کرانه باختری با پرتاب سنگ با آنان مقابله می‌کنند، باید هدف تیراندازی قرار گیرند.

کمیته امنیت و امور خارجی کنست رژیم صهیونیستی قرار است فردا چهارشنبه به درخواست دایان سیاست‌های ارتش در مورد شیوه تعامل با فلسطینیانی که سنگ پرتاب می‌کنند، را بررسی کند.

دایان تصریح کرد که سیاست ارتش در رابطه با بکارگیری سلاح علیه فلسطینیان پرتاب کننده سنگ نیازمند تغییر است و باید صلاحیت بیشتری به نظامیان در این زمینه داده شود.

وی همچنین خواستار تخریب خانه‌های فلسطینیان و آواره کردن خانواده‌های جوانان مبارز فلسطینی شده است.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش