true

ویژه های خبری

هر دو نامزد در ایالت‌های مختلف برای جذب آرای مردم تلاش می کنند

در حالی که حدود سه هفته به انتخابات آمریکا باقی مانده، جو بایدن نامزد حزب دموکرات و دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه او، در ایالت‌های مختلف برای جذب آرای مردم تلاش می کنند.

جو بایدن روز سه شنبه (۱۳ اکتبر) در ایالت فلوریدا در جمع کوچکی از شهروندان بازنشسته، رییس جمهوری آمریکا را متهم کرد که به فکر منافع سالخوردگان نیست.

به نوشته بی بی سی: او همچنین با تاکید بر سوابق فراجناحی خود گفت:‌ «من به عنوان یک دموکرات سرافراز وارد این کارزار شده‌ام اما من به عنوان یک آمریکایی کشور را اداره خواهم کرد. من برای دموکرات‌ها و جمهوریخواهان کار خواهم کرد، برای آنهایی که به من یا علیه من رای دادند. کار رییس جمهور این است: التیام بدهد.»

از طرف دیگر، آقای ترامپ که هفته گذشته به خاطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ بستری و فعالیت‌های انتخاباتی خود را متوقف کرده بود، روز سه شنبه به ایالت پنسیلوانیا سفر کرد.

او طی نطقی در جمع هزاران طرفدارش جو بایدن را متهم کرد که با جناح چپ حزب دموکرات مشغول «بده بستان آمیخته به فساد» بوده و «کنترل حزب را به سوسیالیست ها، مارکسیست ها و چپ های تندرویی مثل معاونش واگذار کرده است.»

دونالد ترامپ روز دوشنبه در فلوریدا کمپین داشت
توضیح تصویر،دونالد ترامپ روز دوشنبه در فلوریدا کمپین داشت

ناظران می گویند که آقای بایدن – که به میانه‌رو بودن شهرت دارد – در کارزار امسال به وضوح از جناح چپ و لیبرال حزب خود فاصله گرفته است و برای جلب حمایت جمهوریخواهان میانه‌رو و به ویژه کسب حمایت «سفیدپوستان طبقه کارگر» تلاش می کند که چهار سال پیش نقش مهمی در پیروزی دونالد ترامپ ایفا کردند.

جو بایدن روز دوشنبه گذشته طی نطقی در ایالت اوهایو گفته بود که به طبقه بندی ایالت‌ها به آبی (دموکرات) و قرمز ( جمهوریخواه) اعتقادی ندارد. آقای بایدن که گفته می شود در بین جامعه سیاه پوستان آمریکا طرفداران زیادی دارد، وعده داده است که نرخ‌های مالیاتی ثروتمندان – افرادی که درآمد سالانه بیش از ۴۰۰ هزار دلار دارند – را افزایش بدهد.

نظرسنجی ها حاکیست که آقای بایدن به طور متوسط حدود ۱۰ درصد در سطح ملی از رقیب خود جلوست، اما پیشتازی او در برخی ایالات حساس محدودتر است. برای نمونه براساس میانگینی که موسسه “ریل کلیر پالیتیکس” از نظرسنجی های مختلف تهیه کرده، آقای بایدن در فلوریدا ۳.۷ درصد جلوتر است.

از طرف دیگر، دولت آقای ترامپ روز سه شنبه از دیوان عالی آمریکا خواست که مانع از دسترسی دادستان نیویورک به اسناد مالیاتی وی شود.

روزنامه نیویورک‌تایمز اخیرا گزارش داده بود که رئیس‌جمهوری ایالات متحده، در بیشتر سال‌های اخیر هیچ مالیاتی به دولت فدرال نداده و در سالی که به ریاست‌جمهوری انتخاب شد، و همین‌طور در سال نخست ریاست‌جمهوری‌ خود فقط ۷۵۰ دلار به دولت فدرال مالیات داده است. آقای ترامپ آن گزارش را رد کرده است.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش