true

ویژه های خبری

قطر: موضع ما در قبال فلسطین ثابت است/ اشغالگری باید پایان یابد

دولت قطر بر پایبندی به موضع خود در قبال مساله فلسطین مبتنی بر تشکیل کشور مستقل فلسطین و پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی تاکید کرد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزارت خارجه قطر امروز یکشنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد که موضع این کشور مبنی بر پایان اشغال فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس بر اساس قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی و تحقق حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین خود ثابت است.
در این بیانیه آمده است که قطر این را تنها راه حل ریشه‌ای و پایدار برای منازعه بیش از ۷۰ ساله در فلسطین می‌داند.
وزارت خارجه قطر نسبت به هجمه برخی طرف‌ها علیه قطر که قصد تخریب وجهه این کشور و زیر سوال بردن حمایت‌های آن از ملت فلسطین و حقوق مشروع آن را دارند، ابراز تاسف کرد.
در پایان این بیانیه آمده است که دوحه از هیچ تلاشی برای کاهش رنج و محنت‌های فلسطینیان و رسیدن آنان به حقوق مشروع خود دریغ نخواهد کرد.

مخالفت الجزایر با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی

الجزایر

عبدالمجید تبون رئیس جمهور الجزایر تاکید کرد که کشورش وارد مسیر عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نخواهد شد.
به گزارش تلویزیون رسمی الجزایر، تبون با اشاره به اینکه الجزایر از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی استقبال نخواهد کرد، تصریح کرد که مساله فلسطین برای ملت الجزایر مقدس است.
تبون گفت که تنها راه حل، تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شریف در مرزهای سال ۱۹۶۷ خواهد بود و اگر چنین کشوری تشکیل شود، مشکلات خاورمیانه برطرف خواهد شد.
رئیس جمهور الجزایر بار دیگر تاکید کرد که تنها کلید حل مشکلات خاورمیانه مساله فلسطین است.
استقبال گروه های مقاومت فلسطین
گروه های مقاومت فلسطین در بیانیه ای اعلام کردند که از موضع رئیس جمهور الجزایر در مخالفت با عادی‌سازی روابط که بیانگر موضع اصیل عربی است، تقدیر می‌کنیم.
در این بیانیه آمده است: از حکام کشورهای عربی می‌خواهیم همانند رئیس جمهور الجزایر در مقابل سلطه‌طلبی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی بایستند.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش