true

ویژه های خبری

حماس: اسرائیل با بمباران غزه قصد دارد بحران خود را صادر کند

جنبش مقاومت اسلامی «حماس» اعلام کرد اسرائیل با بمباران شمال نوار غزه قصد دارد بحران خود را صادر و اذهان دیگران را از سیاست داخلی منحرف کند.

حماس همچنین بمباران مواضع در غزه توسط اسرائیل را به عنوان «پیام تشدید تنش و تجاوز» توصیف کرد.

در این بیانیه آمده است: “اسرائیل می‌خواهد بحران‌های داخلی خود را به مردم غزه صادر کند. این کشور همچنین قصد انحراف اذهان از تنش‌های سیاسی خود را دارد”.

این جنبش همچنین تاکید کرد که به صدور بحران‌های داخلی اسرائیل به غزه اجازه نخواهند داد.

منطقه کشاورزی القراره در شهر خان یوسف در جنوب غزه هدف بمباران جنگنده‌های ارتش اسرائیل قرار گرفته بود.

این حمله در پس از انهدم یک راکت شلیک شده از سمت غزه توسط سامانه گنبد آهنین، انجام شده است.

گفتنی است مردم اسرائیل طی بیش از دو ماه علیه عملکرد دولت نتانیاهو تطاهرات برپا می‌کنند و خواستار استعفای وی می‌شوند.

حماس: طرح احداث منطقه صنعتی در قدس مغایر مقررات بین‌المللی است

فوزی برهوم، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» با انتشار بیانیه‌ای موافقت شهرداری قدس با طرح احداث یک منطقه صنعتی در شمال این شهر را مغایر مقررات بین‌المللی اعلام کرد.

وی در این بیانیه تاکید کرد: تصویب این طرح به‌طور آشکار با حقوق بین‌الملل بشردوستانه و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد در محکومیت احداث شهرک‌های یهودی‌نشین تناقص دارد.

برهوم بیان کرد: این تصمیم اخیر نشان می‌دهد که اسرائیل در صورت عدم وضع تحریم‌های بازدارنده علیه این کشور، برای قوانین و مقررات بین‌المللی اهمیتی قائل نیست. این سیاست صهیونیستی که مورد حمایت آمریکا قرار دارد، تهدید بزرگی برای مردم و آرمان به‌حق فلسطین تشکیل می‌دهد.

این سخنگوی همچنین خواهان افزایش تلاش‌های بین‌المللی و دیپلماتیک جهت اتخاذ تصمیمات بیشتری برای جلوگیری از این قبیل اقدامات اسرائیل شده و فلسطینیان را فراخواند با این خطر مقابله کنند.

لازم به ذکر است شبکه «کان» اسرائیل دو روز پیش در گزارشی اعلام کرد که شهرداری قدس طرح احداث یک منطقه صنعتی بر روی زمین ۹۰ هکتاری در شمال این شهر را تصویب کرده است.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش