×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
فرصت های نهایی نهضتی ها

نظر ازفرصت ها همان شگرد هایی است که می توان با درک درست و فهم عمیق آن وارد کار زار سیاست افغانستان گردید وبرای ملت و مردم کاری نمود. درراس این فرصت ها توجه جدی نمودن به نیاز ها وانتظارات مردم افغانستان است که تا حال آن گونه که بایسته آنان بوده است با آنان برخوردی صورت نگرفته است. هم اکنون اکثریت مردم افغانستان ازتامین نیاز های اولیه خود عاجزبوده وهرگز فرصت های شغلی مناسبی برای آنان فراهم نشده است.

این درحالی است که در افغانستان قرار آمار کشورهای کمک دهنده بیش از شصت ملیارد دلار به مصرف رسیده است. چیزی که برای مردم افغانستان هنوز باور کردنی نیست. چه از این همه کمک ها چیزی دست گیرمردم افغانستان نشده است و هیچ نهادی هم نتوانسته است درامرشفاف سازی وجوه مصرفی آن کاری نماید. بنا براین، جای این سازمان در امر حساب گیری و شفاف سازی وجوه مصرف شده خالی است و نهضت اسلامی می تواند با طرح یک راه کار مناسب و شایسته و درعین حال از تکرار آنچه که به عنوان ابهام کاری درا مر کمک ها نامبرده میشود، تجدید نظر نماید.

یکی از فرصت های خوبی که در اختیار نهضت اسلامی قرار دارد این است که نهضت اسلامی در نحوه اقدامات عملی برای تامین صلح با بکار بستن توان مندی های نهفته درساختار های جامعه ما اقدامات موثری به عمل آورد. ازآن جمله با تامین روابط با سران وبزرگان قبایل و تامین روابط پیوسته باعلمای محل. به مشکل امنیت رسیدگی سالم صورت گیرد. و نمایندگان واقعی مردم افغانستان که توانایی رفتن نزد مردم را دارا بوده و درعین حال نزد مردم اتهامی نداشته باشند می تواند لاک های ضخیم وقطور فاصله مردم با نظام راشکستانده و درامرتامین امینت کار گرافتد.

به صورت مثال دراین باب می توان از تجربه شخصیت منحصر به فردی چون شیخ زاید رهبر فقید امارات متحده الگوگرفت؛ باری قبل ازتشکیل فدراسیون امارات همه امیرنشین ها در جنگی خانمان سوز به سربرده و هیچ یک تابع دیگری نمی گردید؛ درچنین وضعی شیخ زاید شخصا به اردوی مقابل ودشمن رفته و باقبول انواع ریسک وخطر گفتمان مذاکره را پیش نمود که درنتیجه این تهور ودلیری بود که امروز امارات متحده به چنین جایگاه بلندی رسید که درمنطقه از رشد بلند اقتصادی و اجتماعی برخورداراست.

پس سوال این است که چه کسی بی هیچ پیش شرطی می تواند آمادگی خود رابه رفتن به صفوف مخالفان دولت اعلان کند؟

این کار یک ایثارمی خواهد که درگفتگوها بامخالفان برای تامین امنیت این شجاعت به خرج داده شود که اگرلبه تیغ نتوانست گره از این کار بگشاید پس می باید که بابه کار زبان بیان و گذشتن از یک سلسله منافع شخصی به چنان مهمی رسید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.