×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
روش اصلاح گرانه نهضت اسلامی افغانستان

ثبت مجدد دور دوم نهضت اسلامی در کشور شاید از یگانه معدود فرصت هایی باشد که برای کشور ما دست داده است که هرگونه دست کم گرفتن آن عواقب ناخوش آیند و تکان دهنده ای درپی خواهد داشت. بنابراین درشرایطی که ما قرار داریم وبا توجه به وضعیت کنونی کشور وبا درنظرداشت دید گاه های بین المللی ومنطقه ای وبه ویژه روابط پیچیده کشور ما باهمسایگان. می باید نهضت اسلامی افغانستان را آنگونه که می باید، به بررسی گرفت و در راستای کارآمد شدن این نهاد بس مهم واساسی توجه جدی نمود.

درست است که صلح در افغانستان به چیز های دیگری نیز وابسته است و تنها نهضت وفیصله های آن کارساز نیست اما این نکته رانباید از نظردور داشت که در کشورهای دیگر، کارهای مهمی توسط نهضت های شان به رتق وفتق می رسد. چیزی که درافغانستان تاهنوز نهادینه نگردیده و می باید با رویکرد مشخص با آنانیکه در صحنه سیاسی افغانستان حرفی برای گفتن دارند موقع داد تا با طرح برنامه های مناسب سیاسی ودرهمکاری همه جانبه باسایر احزاب و نهادهای مدنی در راستای حفظ منافع ومصالح کشور صادقانه حرکت مناسبی از سوی نهضت اسلامی انجام پذیرد.

راه اندازی یک سلسله فعالیت هایی که بتواند پدیده اصلاحات را در نظام تقویت بخشیده و مسیر اصلاح گری را نهادینه نموده و از این پدیده در جهت تامین منافع مردم افغانستان کاری شایسته صورت گیرد می تواند یگانه شگرد و یا انتخابی باشد که دربرابرمرد م افغانستان درشرایط موجود کارگرافتد.

این که از لحاظ نوشتاری. برای اصلاح گری پیشوندی مانند: «جنبش»، «حرکت» و… پیشوندها را نبستیم به این علت بوده است که بتوانیم از قشری نمودن کار اصلاح گری جلوگیری کنیم؛ زیرا این مردم افغانستان نتوانستند تا از تنور ساختار های کلیشه ای کلچه کوچکی به دست آورند. پس اگر مستقیما با حرکت طیفی وار و دسته جمعی با نیروها و عوامل موثر، راه اصلاح گری را برویم امید بیشتر می رود که بتوانیم روزی به مرحله ای برسیم که باور مردم افغانستان را به بنیادهای نظام سیاسی اسلامی باورمند بسازیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.