true

ویژه های خبری

غنی: به زودی ۵ هزار زندانی دیگر طالبان آزاد خواهند شد

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان امروز سه‌شنبه در دومین روز نشست چهارم هیئت عالی رتبه‌ «سام» اظهار داشت: برای نشان دادن تعهد دولت به صلح و با آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی و برقراری صلح پایدار در کشورمان به زودی روند آزادی ۵ هزار زندانی طالبان تکمیل خواهد شد.

وی افزود: “با این اقدام، ما مشتاقانه منتظر شروع مذاکرات مستقیم با طالبان در یک هفته آینده هستیم. ما از طالبان می خواهیم که در جدول مذاکره به ما بپیوندند و به سرعت فوریت‌های آتش‌بس دائمی و جامع را منعقد کنند. از زمان امضای توافق‌نامه در ۲۹ فوریه تاکنون ۳۵۶۰ نیروی امنیتی و دفاعی کشته و ۶ هزار و ۷۸۱ تن دیگر در درگیری با طالبان زخمی شدند. شماری از نیروهای افغان توسط طالبان به اسارت گرفته شدند”.

رئيس جمهور افغانستان پیرامون مبارزه با فساد مالی در ادارات دولتی کشورش تاکید کرد: نهادهای امنیتی و مشارکت فعال رسانه‌ها، علما و سازمان‌های جامعه مدنی شرایط را فراهم کرده‌اند تا یک استراتژی جامع برای پیشرفت چشمگیر و پایدار در برابر فساد داشته باشیم.

وی در پایان تاکید کرد که دولت افغانستان انتظار داشت که با امضای توافق‌نامه‌ صلح آمریکا و طالبان به صلح گام بردارد، اما طالبان به جنگ ادامه داده‌اند.

گفتنی است دولت افغانستان تاکنون بیش از ۴۴۰۰ زندانی طالبان را آزاد کرده و طالبان نیز تا کنون بیش از ۸۰۰ گروگان را رها کرده‌ است.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش