×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 1 خبر
بیانیه نهضت اسلامی افغانستان نسبت به تجاوز اخیر اسرائیل به غزه

در آستانه محرم سال 1444 یکباردیگر غزه محل تلاقی جبهه حق علیه باطل قرارگرفت

در غزه یکبار دیگر حقیقت جنگ حق علیه باطل در یک میدان واقعی و در سرزمینی اشغال شده توسط رژیم سفاک و خون آشام اسرائیل، فراروی حق طلبان وانسان های آزاده جهان قرارگرفت. و در جنگ ۳ روزه رژیم جعلی و متجاوز صهیونیستی علیه مقاومت اسلامی فلسطین که با بمباران و حملات وحشیانه به غزه و ترور ۳ فرمانده جهاد اسلامی و شهادت مظلومانه ۴۴ تن از مردم فلسطین از جمله ۱۵ کودک و نیز مجروحیت حد اقل ۳۶۰ فلسطینی انجامید، درس های بزرگی برای جبهه حق و باطل به ویژه صهیونیسم خونخوار و نژادپرست در پی داشت .

بدون شک حملات تجاوزکارانه اخیر صهیونیست ها یک خطای محاسباتی و اقدامی برای آزمودن توان و نحوه پاسخگویی مقاومت اسلامی در غزه در صورت شکل گیری جنگ تمام عیار علیه ملت مظلوم فلسطین می باشد. بی تردید این جنایت بزرگ که در ماه نبرد حق علیه باطل یعنی ماه محرم منجر به شهادت و مجروح شدن ده ها تن از مردم مسلمان، مظلوم و بی دفاع فلسطینی بدست یزیدیان زمانه شده است، موجب وحدت و اتحاد گروه های مبارز فلسطینی و همچنین بالندگی و اقتدر مقاومت اسلامی در فلسطین از هر دوره تاریخی دیگر خواهد شد و پشیمانی این رژیم و حامیان آن را در پی خواهد شد.

تداوم جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین محصول تن دادن ذلت بار برخی دولت های عربی به منویات نظام سلطه و استکبار در عادی سازی روابط با رژیم غاصب و اشغالگر اسرائیل می باشد. خط سازش و عادی سازی روابط برخی کشور های عربی با رژیم جعلی و جلاد صهیونیستی نه تنها به تضمین امنیت صهیونیست ها منجر نخواهد شد، بلکه ظرفیت های مقاومت های اسلامی و ضد صهیونیستی در بین ملت های مسلمان را ارتقا و همانند گدازه های آتش بر سر اشغالگران سرزمین فلسطین فرود خواهد آورد.

نهضت اسلامی افغانستان همانطوریکه سال ها از حقانیت مبارزه مردم فلسطین علیه اسرائیل دفاع نموده و حملات و تجاوز این رژیم را در سرزمین های اشغالی محکوم نموده است این بار نیز ضمن حمایت از مردم مسلمان فلسطین باور دارد فرجام این نبرد سرنوشت ساز با پیروزی خون بر شمشیر نوشته شده است و رسوای تراژدی غم انگیز ظلم و اشغالگری اسرائیل غاصب و حامیان منفور آن را در پی خواهد داشت اعلام می دارد:

  1. نهضت اسلامی افغانستان، همراه و همصدا با امت اسلامی در جغرافیای عالم، مبنی بر حمایت همه جانبه و علنی از مردم مظلوم فلسطین را بر اساس آموزه های قرآن و سنت پیامبر گرامی اسلام، رسالت دینی و انقلابی خود دانسته و در این راه مقدس، از هیچ گونه تلاش و مجاهدتی دریغ نخواهد ورزید.
  2. از مجامع و سازمان های بین المللی مدعی صیانت از حقوق بشر که با سکوت شان موجب تداوم اشغالگری و تجاوزگری های صهیونیست ها به سرزمین و ملت مظلوم فلسطین شده‌اند می خواهیم محاکمه و مجازات عاملان و مسببین جنگ، خونریزی و اشغالگری علیه مردم فلسطین ، به عنوان حق مسلم و مطالبه جهانی را قاطعانه در دستور کار خود قرار دهند.
  3. به سران معامله گر، منفور و مزدور کشورهای عربی حامی اسرائیل و آمریکا هشدار می دهیم که راه بقا و دوام استمرار حکومت های شان برگشت به اراده و آراء مردم مسلمان این کشور ها می باشد ولاغیر تا دیر نشده خودتان را از زیر سلطه و بردگی حامی رژیم متجاوز اسرائیل یعنی آمریکای جنایتکار برهانید واگر نه سرنوشت جز سردمداران مستبد و خودکامه اطراف تان که با تناب اربابان شان  به دار آویخته شدند نحواهید داشت.

هیأت رهبری نهضت اسلامی افغانستان

19 اسد/مرداد 1401

کابل- افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.