true

ویژه های خبری

آمار ابتلا به کرونا در آمریکا به بالاترین حد در دو ماه اخیر رسید

براساس آماری که دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا تهیه می کند شمار موارد تازه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور در بالاترین میزان در دو ماه اخیر قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه شنبه ۳۴ هزار و ۷۰۰ مورد تازه کرونا در آمریکا گزارش شد که سومین آمار بزرگ روزانه از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ در این کشور است.

در روزهای اخیر برخی ایالات جنوبی و غربی آمریکا شاهد آمار بی سابقه ابتلا بوده اند.

همزمان سه ایالت نیویورک، نیوجرسی و کانتیکت در شمال‌شرقی آمریکا اعلام کرده‌اند از مسافرانی که از نقاط پرشیوع سفر می‌کنند، می‌خواهند که خودشان را ۱۴ روز قرنطینه کنند. فرمانداران این سه ایالت که زمانی خودشان کانون شیوع ویروس کرونا بودند، گفتند می‌خواهند جلوی برگشتن این بحران را بگیرند.

قرنطینه شامل حال مسافرانی می‌شود که از ایالت‌هایی بیایند که بیش از ۱۰ درصد جمعیت به کرونا مبتلا بوده است.

در حال حاضر ۹ ایالت آمریکا مشمول این دستور می‌شوند: آلاباما، آرکانزا، آریزونا، فلوریدا، کارولینای شمالی، کارولینای جنوبی، واشنگتن، یوتا، و تگزاس.

مقام های بهداشتی آمریکا می گویند که چند هفته آینده برای مهار موارد تازه شیوع حیاتی است.

دکتر آنتونی فاچی مدیر موسسه ملی بیماری های مسری و آلرژی روز سه شنبه در یک جلسه کنگره در مورد “جهش نگران کننده ابتلا” در بسیاری از ایالات جنوبی و غربی کشور هشدار داد.

او گفت که “دو سه روز پیش ۳۰ هزار مورد تازه ابتلا ثبت شد. این برای من خیلی نگران کننده است.چند هفته آینده برای رسیدگی به این جهش ها که در تگزاس، فلوریدا، آریزونا و سایر ایالات شاهدشان هستیم حیاتی خواهد بود.”

دکتر فاچی در این جلسه گفت: “در میان جمعیت حضور پیدا نکنید. اما اگر مجبور شدید مطمئن شوید که ماسک زده اید.”

در آمریکا تا کنون ابتلای حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به ویروس کرونا تایید شده که بیش از ۱۲۲ هزار نفر آنها جانشان را از دست داده‌اند. در برخی ایالت‌ها میزان موارد تازه‌تایید‌شدن از شیوع ویروس رو به افزایش است. در سرتاسر آمریکا بیش از ۲۸ میلیون تست کرونا انجام شده است.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش