×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
نامه ای به برنامه کاروان جهانی الی بیت المقدس 1391

درست در هنگامه سفر کاروان جهانی الی بیت المقدس در سال 1390 که سرپرستی هیأت افغانستانی این کاروان را جناب آقای مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان به عهده داشت جمعی از نهادها نامه ای به این کاروان ارسال کرد که یکبار دیگر متن آن را با هم می خوانیم:

بسم الله الرحمن الرحیم

سبحن الذی اسری بعبده لیلا من المسجد الحرام الی المسجد الاقصا…الآیه.

الحمد لله وکفی والصلاة والسلام علی عباده الذین  اصطفی

امابعد :

خدمت برادران و خواهران عزیز و مؤمن ما در (برنامه هماهنگی آسیایی کاروان جهانی الی بیت المقدس)

السلام علیکم ورحمت الله وبرکاته

با کمال مسرت یاد داشت های شما عزیزان را دریافت نمودیم، واز این که توفیق الهی شامل حال برادران وخواهران مومن مان گردیده واین برنامه مبارک و مقدس روی دست گرفته شده و به زودی جامه عمل خواهد پوشید، از ذات الله متعال سپاس گفته و برای تان از صمیم دل موفقیت بیشتر آرزومندیم.

به راستی که قدس شریف به منزله قلب خون چکان عالم اسلام است، بیت المقدس شریف که ممثل هستی دینی وفرهنگی و تاریخی مسلمانان است، بیش از شصت سال به این سو در زیر چکمه استبداد واشغال، به سربرده وبرادران وخواهران مومن ما سفا کانه به دست صهیونیزم – صلیبی بین المللی به قتل می رسند.

از شش دهه به این سو مردم این سرزمین از خانه های شان رانده شده و در تبانی استکبار جهانی خانه های شان تخریب و سرزمین شان غصب گردیده است.

ملیون ها انسان مهاجرشهروندان فلسطینی به دور از قلمرو شان به سربرده و این همه عوامل دست به دست هم داده فاجعه بزرگی را درشرق میانه اسلامی شکل داده است.

واضح است که دین مبین اسلام با برهان قاطع از کتاب الله و سنت رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم این جنایت هولناک را بر نمی تابد، روشن است که اسلام عزیز در پرتو دساتیر الهی تکلیف اهل اسلام را مشخص داشته است، شصت سال سکوت مرگ بار در برابر اقتدار های عربی شرق میانه درست در خلاف جهت امت اسلامی اعمال شده است، در این شصت سالی که حاکمان و زمامداران در کشور های اسلامی حکم راندند فرصت های زیادی به دست آنان ضایع گردید.اما خوشبختانه که در دهه های اخیر با روی کار آمدن حکومت های مردمی و فروریزی دستگاه های وابسته به استعمار در شرق میانه، صفحه جدیدی پدید آمده است. به خصوص با اوج گیری این قیام های مردمی ما شاهد هستیم که آخرین سنگر رژیم در میان کشور های اسلامی، آنچه که به اصطلاح ” سفارت” یاد می شد، (آشیانه جاسوسی) فروریخته است و دیگر این رژیم از این توانایی برخوردار نیست که بتواند از مسلمانان در برابر خود آنان دشمن بسازد.

بنا براین اکنون این اقدام مبارک، به حق که در بهترین فرصت برای امت اسلامی درمورد فلسطین می باشد. اعزام این کاروان که به حق شباهت های زیادی به سرایای پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم را دارا می باشد، کار بزرگی است برای شکستن تابوی صهیونیستی که اکنون خود در حال فروریزی است.

ملت مومن وعزیز افغانستان به سان همه مسلمانان جهان در رابطه به قضیه اسلامی قدس شریف حساس بوده و به مسؤولیت های خود در این راستا به خوبی واقف است. اکنون فرزندان کشور دشمن ستیز افغانستان از فراز کوه های هندوکش، بابا وسلیمان فریاد وافلسطیناه را فریاد زده واین نامه راوسیله ای میدانند تا از آنچه که این مردم در باب فلسطین می اندیشند، با شما شریک نمایند.

برادران وخواهران عزیز!

با توجه به موارد فوق، جریان های اسلامی در افغانستان یکجا با نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف یک صدا شده و به این ندای شما لبیک گفته و در راه تحقق اهداف این مجموعه از هیچ نوع فداکاری و همکاری دریغ نمی ورزند. حرکت های اسلامی افغانستان درعین حالی که از این اقدام به جا، معقول وموثر ستایش به عمل می آورند به همه برادران و خواهران مسلمان افغانستان وجهان اسلام ومسلمانان دنیا این حرکت را خجسته باد گفته از آنان آرزومند اند تا در راه کامیابی این کاروان، آنگونه که خود لازم می دانند همکاری و معاونت فرمایند.

با عرض حرمت

نهضت اسلامی افغانستان

شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

سازمان جوانان مسلمان افغانستان

شورای علمای افغانستان

شورای اصلاحی افغانستان

مبلغین عدالت اجتماعی افغانستان

بنیاد علمی، فرهنگی بشارت

استادان دانشگاه کابل، ننگرهار، هرات، بلخ و قندهار شورای سرتاسری زنان آریا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.