×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
مصاحبه آقای مفلح با رسانه ها در مورد سفر هیأت افغانستانی کاروانی جهانی الی بیت المقدس

این مصاحبه در شروف اعزام هیأت از افغانستان به سرپرستی مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان در کاروان جهانی الی بیت المقدس در سال 1391 با رسانه های مختلف انجام شده است

شما آنگونه که برمی آید ازآماده سفری خیلی طولانی به مقصد رفتن به صوب قدس شریف می باشید، می شود شما درباره انگیزه های این مسافرت وپذیرش این ریسک اندکی معلومات ارایه دارید؟

  • با تشکر از شما، باید به عرض برسانم که این سفر به اساس یک انگیزه اسلامی انجام نیافته است، این سفربه اساس تکلیف ومسؤولیت دینی انجام میگیرد. یعنی پرداختن به قدس شریف برای هرمسلمان به همان اندازه جدی است و دارای اولویت است که نماز برای او فرض قطعی است. این موضوع برای همه آنانی که درحوزه دیانت دارای اندک ترین مطالعه اند، مسجل می باشدکه هم اکنون قدس وفلسطین دردست دشمنان اسلام غصبا قرار دارد. این وظیفه وتکلیف مسلمانان است تا به قدس به هرنوعی وهر نحوی که می شود بپردازند. این یک حرکت جهادی است واین یک حرکتی است برای این که روی مسلمانان نباید برای همیش با گزینش سکوت سیاه بماند. خوب شما تصور کنید،روز مره رژیم صهیونیستی و امریکای حامی آن قضیه ناحق تحریم وتخویف جمهوری اسلامی ایران را بهانه گرفته وهمواره می کوشد تا اذهان عمومی دنیا را از اصل قضیه که همان اشغال فلسطین است منحرف نماید. این گونه تلاش های زیادی سالیانه از سوی استکبار جهانی روی می دهد. جنگ های افغانستان وعراق گونه دیگری است ازاغفال ملت های آزاده جهان از اصل جنایت کاری صهیونیست ها وصلیبی ها در حق ملت فلسطین. به این مبنا تصور چیست؟ آیا همه مان در خانه خود بنشینیم ؟. نه باید حرکت کنیم باید کاری بکنیم، دنیا را متوجه اصل قضیه بسازیم، نگذاریم تا استکبار جهانی با یکه تازی ای که پیش گرفته است این گونه بی باکانه به پیش برود.

آقای مفلح پیام شما دراین سفرچه چیزی است؟

  • پیام من وپیام ما واضح است، زنده داشتن روحیه جهاد و زنده نگهداشتن روحیه مقاومت دربرابر رژیم صهیونیستی که نباید فراموش کنند که آنان جنایت کارانی بیش نیستند که همواره مورد انتقام ملت های مسلمان هستند.

این جنایت کاران صهیونیستی باید ازاین مارش عظیم جهان اسلام به سوی بیت المقدس این پیام را دریافت نمایند که یکبار دیگر سپاه ایوبی دیگر به این مسیر مارش خواهد نمود. این سفر این پیام رامی رساند که نباید اسرائیلی ها درخانه های خود آرام وامن بخوابند. این سفر برای این است که ملت فلسطین درک کند که آن ملت تنها نیست. این سفر به این خاطر انجام می شود که آنانی که در کشور های اسلامی هنوز این جرأت را ندارند تا دربرابر قضیه فلسطین موقف قاطعی بگیرند،‌ باید در صحنه حضور یابند و باید در این مسیرگام نهاده ودیگر از نشستن درانزوای خفت وخواری بیرون آیند.

پیام این سفرصلح است و نمایش این حقیقت است که آنکه ستمگر وظالم است جز رژیم غاصب کسی دیگری نیست. این رژیم اسرائیل است که همواره درپی راه اندازی بحران ها درمنطقه است. این رژیم قاتل وجنایت کار است که همواره ادامه حیات ننگین خودرا درگرو راه اندازی کشت وخون های ناحق درمنطقه دنبال می نماید.

ما به این سفر می رویم واین رافرصتی می دانیم برای این که این رژیم خیلی پا ازگلیم خودبیرون نهاده است. این رژیم را باید با این سفر بیشتر برای جهانیان رسواتر باید ساخت. نباید گذاشت که این رژیم با شیادی ها ودسیسه گری هایی که خصلت اوست،‌ این قدر مجال یابد که به میل خود در سرنوشت ملت بی دفاع فلسطین حکم براند واین اندازه حق کشی کند، زمین غصب کند، آدم بکشد. وهنوز هم درصدد راه اندازی فتنه درمنطقه باشد.

این سفربرای این انجام می شود که دیگر برای ملت های مسلمان منطقه این حقیقت حالی گردد که این رژیم ودنبال سیاست های امریکا درمنطقه جز رنج وافلاس درسرزمین های اسلامی چیز دیگری نمی آورد. برای این اثبات این حقیقت باید بیشتر به این سفر رفت وبیشتر به این سفر دلچسپی نشان داد.

آقای مفلح، شما از سرنوشت کشتی ماوی مرمره ( کشتی مرمره آبی ) در سال 2010 خبرهستید، مگر شما از همین اکنون آماده چه واکنشی از سوی رژیم هستید؟

  • رژیم صهیونستی، هیچ بدی نمی تواند انجام دهد. این رژیم به حدی از پا درآمده است که جز سرافگندگی هیچ چیزی به سراغش نخواهد آمد. مایقین داریم که رژیم صهیونستی ناتوان تر از آن است که بتواند دربرابر این موج از حرکت اسلامی که خیلی گسترده هم هست، کاری انجام دهد.

بلی این حرکت به خاطر چالش کشیدن این رژیم به راه افتاده است. این حرکت برای مقابله با اسرائیل غاصب به راه افتاده است. این حرکت می خواهد تا اعصاب صهیونستی را از مستی بیرون آورد و آنان را به راستی تکان دهد. این حرکت برای مقابله با صهیونیست ها به راه افتاده است. ما می خواهیم تاخواب های اسرائیلی ها را به کابوس مبدل نماییم. ما می خواهیم تا با صهیونست ها وارد یک مبارزه هدفمند گردیم. این مبارزه با بهترین شیوه اکنون اتفاق می افتد. زمانی ما می رویم به سوی قدس، به یقین که ما قضیه فلسطین را وارد گفتمان اصلی منطقه می سازیم این کاری است که به راستی اعصاب صهیونیست های غاصب را خورد وخمیر میسازد، به هر اندازه ای که این غاصبان ناراحت شوند ما به هدف خود نزدیک ترمی شویم. این کاری است که درپی آن هستیم تا همه دسایس این مشت آدم کش را برای ملت ها باز بگوییم.

آقای مفلح این سفرچه پیامی برای ملت شریف وعزیز افغانستان دارد؟

  • واقعا سوال خوبی رامطرح نمودید، این پیام ازسوی مردم عزیز وشریف افغانستان برای همه جهان اسلام و همه عالم است، در قدم نخست این سفرگامی است برای تحقق وعده هایی که ملت عزیز افغانستان درطول مبارزات خود مطرح کرده بودند وگفته بودند که پیوست به اخراج روس ها به جهاد فلسطین خواهیم رفت. ثانیا این سخن واین پیام خیلی مهم است تا بدانیم که ملت افغانستان ملت آزاده ای است وطی این ده سال با همه توانی که حامیان رژیم درافغانستان داشتند  نتوانستند روحیه اسلام خواهی را درمیان مردم افغانستان بکشند. واین نکته نیزمهم است تا جها ن اسلام قضیه فلسطین را توام با قضیه افغانستان به محاسبه بگیردو همواره نگذارند تا میان این دوزخم خونین ودوپیکر آزرده جهان اسلام تفکیک قایل شوند.

باید جهان اسلام همان گونه که امروز به درد ملت فلسطین ملتفت می شوند به دشواری ها ومصایب ملت مسلمان افغانستان نیز ملتفت گردند. من کتابی نگاشته ام درچهارجلد که نام آن دوزخم بریک پیکروروایتی ازکابل تاقدس است، درآن کتاب به همه روابط وعلایق ملت افغانستان با ملت فلسطین اشاره شده است. درآن کتاب به همه جوانب این علایق توجه شده است. امروز برای مااین حقیقت خیلی لذت بخش است که نه تنها روایتی از کابل تاقدس داریم بلکه سفری ازکابل تاقدس داریم. به یقین که ره آورد این سفر برای نسل نوافغانستان نسبت به قضیه فلسطین خیلی سازنده ومهم بوده ونیز برای همه مان سودمند خواهد بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.