×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
قضیه فلسطین و بهار عربی

10 سال از بهار عربی گذشت

امروز همه جهانیان سرگرم حوادث سوریه و تحرکات مختلف «بهار عربی» و نیز تغییرات اوضاع در محدوده همان کشورهای محل وقوع بهار هستند و بیشتر افکار معطوف به همان مساله سوریه شده است که فلسطینیان نیز از آن بی نصیب نمانده اند و در تمامی مراحل به طرق مختلف تاوان پس داده اند. در جریان همین حوادث اردوگاه آوارگان فلسطینی در «یرموک» سوریه که صدها هزار نفر در آنجا اقامت دارند، هدف بمباران و تخریب قرار گرفت و ده ها نفر از آوارگان هم کشته یا زخمی شدند و به نظر می رسد تنها طرف ذینفع این حوادث رژیم صهیونیستی باشد.

متاسفانه اوضاع داخلی فلسطین نیز به این وضعیت کمک می کند و در جامعه بین المللی نیز هیچ کس اظهار نظری در حمایت از فلسطین نمی کند و هیچ تحرکی هم در این راستا صورت نمی گیرد، بلکه برخی طرف ها سعی در مجازات محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و ترور فیزیکی، شخصیتی و سیاسی وی دارند؛ چرا که به خود جسارت داده است تا در سازمان ملل متحد خواستار به رسمیت شناخته شدن کشور مستقل فلسطین شود.

بنابر این کشورهای اسلامی در مجموع و عرب ها به خصوص باید با وجود تمامی مشکلات داخلی خود نسبت به این مساله هشیار باشند؛ چرا که هر گونه درمان موقتی این زخم و یا اولویت دهی به تسویه حساب ها با این طرف و آن طرف و در کل دور شدن از مساله اصلی باعث خواهد شد که ما تاوان چند برابری در قبال این مساله بپردازیم و این علاوه بر آن هزینه هایی است که باید به خاطر خرابی های به بار آمده در کشورهای عربی و آواره شدن شماری دیگر از ملت های عربی به دست نظام هایی مانند نظام سوری که سعی در حل مشکلات خود از طریق راه حل های امنیتی را دارند، پرداخت کنیم و تبعات منفی این درگیری های مذهبی را در کشورهایی که خصوصیات جمعیتی و تنوع مذهبی و طایفه ای ویژه ای دارند، جبران کنیم.

اسرائیل به خوبی از این مساله آگاه است و سعی می کند به آتش این فتنه ها دامن بزند و این مسائل کلا با تلاش برخی طرف ها برای نسبت دادن این مسائل به توطئه های آمریکایی ـ صهیونیستی علیه منطقه ما جور در نمی آید.

واقعیت این است که نمی توان رژیم صهیونیستی را پاک و بی گناه دانست، بلکه این رژیم عامل تروریسم سازمان یافته و قتل و ترور و جنایت و مهاجرت هزاران نفر و تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی و آرامش منطقه و گاهی اوقات سراسر جهان است. کاخ سفید نیز که همواره حامی اصلی این رژیم است، در شکل گیری این وضعیت نقش دارد، اما مسئولیت اصلی متوجه خود فلسطینی ها و در مرحله بعد عرب هاست؛ به ویژه حکامی که سعی دارند به قیمت ریختن خون ملت های شان بر اریکه قدرت باقی بمانند.

خبر خوش اینکه اخیراً اکثر سران کشورهای اسلامی در مجمع عمومی سازمان ملل از تشکیل دولت مستقل فلسطین و پایان اشغالگری اسرائیل در سرزمین های اشغالی حمایت کردند.

حامدکرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در لابلای صحبت هایش از تشکیل دولت مستقل فلسطینی حمایت کرد و بر پایان اشغالگری رژیم اسرائیل تاکید ورزید.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی، امیر قطر و سخنرانان دیگر نیز بر این مسأله پافشاری نمودند که در حقیقت نوید خوبی برای پایان دردها و آلام مردم مسلمان فلسطینی به حساب می رود.

نهضت اسلامی افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.