true

ویژه های خبری

دنیا مظلومیت مردم فلسطین را در روز نکبت بیشتر از گذشته درک می‌کند

رییس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران با تاکید بر این‌که «رژیم صهیونیستی از روز قدس هراس دارد» گفت که مردم دنیا در روز نکبت بیشتر از هر روز دیگری ظلم آشکار به مرم فلسطین را درک می‌کنند.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، کمال دهقانی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به فرا رسیدن یوم النکبه (روز نکبت) اظهار کرد: رژیم اشغالگر قدس از سال ۱۹۴۸ با آواره کردن هزاران نفر از مردم بی‌گناه فلسطین با حمایت انگلستان و کشورهای غربی فعالیت خود را شروع کرد اما هیچ وقت نتوانست در پیش چشم افکار عمومی جهان این تجاوز آشکار و بر خلاف تمامی قواعد و مقررات بین المللی را توجیه کند. رژیم صهیونیستی با خوی نژادپرستانه و تجاوزکارانه اش شکل گرفت که به درستی این روز را به نام روز نکبت نام گذاری کردند.
وی ادامه داد: رژیم اشغالگر قدس سرزمین‌های اشغالی را از چنگ صاحبان اصلی‌اش برای حفظ و بقای خود خارج کرد و صدها هزار نفر از سرزمین خود آواره کرد،با نسل کشی و کودک کشی به دنبال رسیدن به اهدافش رفت و با گروه‌های مقاومت برخورد جنایتکارانه‌ای داشت و با انجام جنایات جنگی از تروریسم دفاع کرد.
وی با بیان این‌که «رژیم صهیونیستی مروج‌ تروریسم دولتی بوده است» گفت: رژیم صهیونیستی با شعار تفرقه بنداز و حکومت کن، سعی کرد نفاق و تفرقه بین کشورهای اسلامی و عربی ایجاد کند و در این راه از گروه تروریستی داعش با کمک بی‌دریغ آمریکا حمایت کرد. رژیم صهیونیستی از هیچ جنایتی در منطقه فروگذار نکرد و حتی به دنبال اشغال سرزمین‌های عربی مثل سوریه، لبنان و اردن بود. با روی کار آمدن ترامپ دولت آمریکا نقاب از چهره میانجیگری برداشت و تمام قد از رژیم صهیونیستی حمایت کرد و حتی حداقل قوانین و حقوق تصویب شده توسط دولت های قبلی آمریکا برای فلسطین را زیر پا گذاشتن و ظلم آشکاری بر مردم فلسطین وارد کرد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در روز نکبت مردم دنیا بیش از هر روز دیگری به ظلم وارد شده بر مردم فلسطین را درک می‌کنند و بعد از آن در روز قدس به خوبی به خوی نژادپرستی رژیم صهیونیستی و مظلومیت مردم فلسطین پی می برند. البته همواره رژیم اشغالگر قدس از برگزاری روز قدس هراس داشته که به همین دلیل اخیرا وزیر خارجه آمریکا سفری به اسرائیل داشت. قطعا در نهایت بساط ظلم و نژاد پرستی برچیده شده و پیروزی با مردم فلسطین است.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش