×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
اهانت به دین اسلام و موضع کشورهای غربی

اهانت به دین مبین اسلام و توهین به شخصیت های مسلمان به یکی از عادات بد این زمانه تبدیل شده است که هر از چند گاهی حوادث مربوط به آن تکرار می شود تا به نوعی کینه دیرینه خود علیه این دین بزرگ را نشان دهند و یا از آن به عنوان راهی برای شهرت و افتخار آفرینی دروغین استفاده کنند. این ها اکثرا گروهی شکست خورده و مبتلا به بحران های روانی هستند که می خواهند فکر و ذهن مسلمانان را از توجه به مسائل اساسی و مهمی مانند یهودی سازی مسجد الاقصی منحرف کنند.

هر چند که این واکنش مسلمانان که در حوادث مشابه قویتر و شدیدتر و حتی خشونت بارتری داشتند و در تناقضی عجیب با تعالیم حضرت رسول (ص) و سنت وی به افراد بی گناهی که به هیچ وجه طرف ذینفع این حوادث نبودند، حمله می کردند، برای خود من هم تعجب آور و غیر قابل قبول است؛ چرا که اکنون شاهد حوادث شدیدتر و نگران کننده تری در زمینه تجاوز به حریم الهی و به سخریه گرفتن مقدسات اسلام هستیم و مسلمانان هیچ واکنش شدیدی در قبال آنها انجام نمی دهند.

صرفنظر از نقش اسلام در تحریک احساسات مردمی و یا آرام سازی آنها، این سوال پیش می آید که چرا این احساسات در قبال حوادث سوریه و تخریب بیش از 200 باب مسجد، موارد متعدد نقض حریم ها، تجاوز به کتاب خداوند، مجبور شدن مردم به بیان کلمات کفر آمیز و یا سجده در مقابل تصاویر طاغوتیان زمانه و یا تجاوز به پیروان رسول الله و کشتن و آواره کردن و ایجاد ترس و هراس در میان مردم تحریک نمی شود؟

البته این سوال حق ملت ها ـ اگر نگوییم وظیفه آنها ـ برای ابراز خشم و نفرت در قبال برخی تلاش های نافرجام برای ضربه زدن به اسلام و حضرت محمد (ص) را نادیده نمی گیرد و از سوی دیگر، همین بهانه آزادی بیان و اندیشه غربی ها برای توجیه انتشار تصاویر و مطالب توهین آمیز علیه دین اسلام و پیامبر گرامی ما، کارآیی ندارد و معنا و مفهوم خود را از دست می دهد.

واضح است که ادعاهای مقامات غربی مبنی بر بی طرفی در قبال تجاوز و اهانت به دین اسلام و مقدسات آن به بهانه حمایت قوانین کشورهای شان از آزادی بیان و جنبه تقدسی داشتن این مساله کذب محض و به دور از واقعیت است.

 شاید ذکر برخی مواضع شخصیت های رسمی و بلند پایه غربی که اظهارات ضد اسلامی بیان کرده و یا به حمایت از حمله کنندگان و یا اهانت کنندگان به دین اسلام و اتباع آن پرداخته اند، انگیزه و عامل مشوق عاملان اقدامات توهین آمیز و تکرار این حوادث را نشان می دهد:

– نیکولا سارکوزی رئیس جمهور سابق فرانسه زمانی که سمت وزارت داخله را بر عهده داشت، حملات شدیدی را علیه حجاب به راه انداخت که در نهایت منجر به محرومیت دانشجویان دختر مسلمان فرانسوی از حق آموزش به بهانه تناقض داشتن رویکرد سکولاریستی کشورها با اصول دینی شد و این در حالی بود که دانشجویان مسیحی سال ها بود که لباس های مخصوص خود را استفاده می کردند.

دولت فرانسه همچنین مراسم ویژه ای به مناسبت اعیاد مسیحی برگزار می کند و خیابان های شهرهای مختلف این کشور را به نام شخصیت های مسیحی نامگذاری می کند و این مساله هیچ تعارضی با رویکرد سکولاریستی دولت پیدا نمی کند. البته سارکوزی به همین جا بسنده نکرده و حملات شدیدی را علیه «نقاب زنان» به راه انداخته بود و عبارات زشت و توهین آمیزی را هم علیه آن دسته از زنانی که از نقاب استفاده می کنند، به کار برده بود و این در حالی است که پاریس روابط تجاری گسترده و نزدیکی با کشورهای عرب حوزه خلیج فارس که نقاب پوشش سنتی اکثریت زنان در این کشورها به شمار می رود، دارد. این اظهارات سارکوزی در نهایت منجر به ممنوعیت استفاده از نقاب شد.

– در تابستان سال 2007 جرج جاینز واین منشی ویژه پاپ در مصاحبه ای با مجله «سودویچه زایتونگ» آلمان اظهارات عجیب و غریب و تحرک کننده ای بر زبان آورد و گفت نباید از برخی تلاش ها برای گرایش غربی ها به سمت اسلام غافل شویم و احترام مبتنی بر یک تصور و برداشت اشتباه نباید عاملی برای نادیده گرفتن خطر این مساله برای هویت اروپا شود.

– مارگاریت دوم ملکه دنمارک در سال 2005 کتاب خاطرات خود با نام «مارگارت» را منتشر کرد که به قلم یک روزنامه نگار به نام «انیلیس بیستروب» نوشته شده بود. وی در این کتاب آورده است که «باید خطر اسلام چه در عرصه داخلی و چه در عرصه بین المللی را جدی گرفت. ما سال ها نسبت به این مساله غافل بوده ایم و در قبال آن سستی کرده ایم.» وی می گوید:« ما باید با اسلام مقابله کنیم؛ چرا که نمی توان در قبال برخی مسائل بی تفاوت بود.»

– در تابستان 2010 هم آنگلا مرکل صدراعظم آلمان از «کرت وسترگارد» کاریکاتوریست دنمارکی عامل انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز نسبت به حضرت محمد(ص) تقدیر کرده و در مراسم اختتامیه همایش بین المللی رسانه های گروهی در برلین، جایزه آزادی مطبوعات را به وی اعطا کرد و گفت :«کار وسترگارد کاریکاتور است و در اروپا به یک کاریکاتوریست اجازه داده می شود که چنین کاریکاتورهایی ترسیم کند. ما در اینجا از آزادی بیان و آزادی مطبوعات حرف می زنیم.» وسترگارد به خاطر آنچه که آنها «پایبندی به آزادی بیان و آزادی مطبوعات و شجاعت و شهامت در دفاع از اصول و ارزش های دموکراسی به رغم تهدیدات مبنی بر ترور و انجام اقدامات خشونت آمیز می نامند، جایزه گرفت.»

– در تابستان سال 2007 جورج بوش رئیس جمهور وقت آمریکا در دفتر «خاگ دیس» کاخ سفید با ده نفر از مجریانی که از محافظه کاران معروف به اتخاذ مواضع ضد اسلامی و انتقاد از دولت های عربی بودند، دیدار کرد. مایکل مدوید که قبلاً طی اظهار نظری مدعی شده بود «خشونت و خونریزی و ایجاد ترس و فقر و… اقدامات نامطلوب رایج در جهان اسلام ریشه در برخی مشکلات خود دین اسلام دارد» و این دین مبین را «دین بدویت» توصیف کرده بود، حضور داشت.

علاوه بر این، «بیل بینیت» از دیگر مجریانی بود که در این جلسه حضور داشت. وی نیز قبلاً و تقریباً همزمان با انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز نسبت به دین مبین اسلام مدعی شده بود که «مسلمانان مشکل روانی دارند.» از دیگر حاضران در این جلسه می توان به «ژلین بیک» از جمله منفورترین افراد در جهان اشاره کرد که ملی گرایی «کیث إلیسون» نخستین عضو مسلمان کنگره آمریکا را مورد تشکیک قرار داده بود و به وی گفته بود که «از این دیدار نگران بودم؛ چرا که می خواستم این مساله را به شما بگویم که «می بخشید جناب، می شود به ما ثابت کنید که با دشمنان ما همکاری و تعامل ندارید.»

«نیل پرتر» نیز از جمله کسانی بود که در این دیدار حضور داشت. این مجری محافظه کار آمریکایی نیز به خصومت خود با اسلام و مسلمین شهره است و چند روز بعد از این نشست حمله شدید و بی نزاکتی علیه مسلمانان به راه انداخت و آنها را «سوسک» توصیف کرده بود؛ چرا که روزهای ماه رمضان را روزه می گیرند و شب ها غذا می خورند. وی قبلا نیز دین اسلام را «ویروسی مرگبار» توصیف کرده بود که در سراسر اروپا و جهان غرب در حال گسترش است. این مجری آمریکایی همچنین گفته بود که «مدت ها زمان می برد که ما بتوانیم واکسینی برای مبارزه با این ویروس پیدا کنیم.»

– الیزابت دوم ملکه انگلیس نیز در تاریخ 16/6/2007 سلمان رشدی ملعون صاحب کتاب آیات شیطانی را که از کتاب های مضله و ضد اسلامی به شمار می رود، مورد تقدیر قرار داده و انسانی بزرگ توصیف کرده بود.

این ها تنها مواردی از مواضع شخصیت های رسمی غربی بود که تا حدودی گرایشات خطرناک آنها در زمینه توهین به دین مبین اسلام و تشویق و حمایت از چنین اقداماتی را نشان می دهد.

نهضت اسلامی افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.