×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
جلسه پرسش و پاسخ مولوی مفلح به مناسبت تجاوز گستاخانه کشیش امریکایی علیه قرآن کریم در ایالت فلوریدای امریکا

در سال 1390 در ختم محفل همايش رسانه اي رهبري نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید و خبرنگاران هر یک پیرامون موضوع سوالات شان را مطرح نمودند که از سوی مولوی محمد مختار مفلح چنین پاسخ ارایه گردید:

یک تن از خبرنگاران از مولوی مفلح پرسیدند؛ از نظر شما جهاد در شرایط امروز افغانستان چگونه است و دیگر اینکه فرق بین جهاد شما و جهاد طالبان در چیست؟

آقای مفلح در پاسخ ایشان گفت: همین که سی ملیون انسان می گوید مرگ بر امریکا این خود یک نوع جهاد است.

در رابطه به طالبان؛ اول باید طالبان را به مطالعه گرفت و فرق بین طالب مدرسه و گروه طالبان که همین اکنون به گفته خود شان در سنگر مبارزه قرار دارند از زمین تا آسمان است.

شما ببینید که ریشه طالب در کجاست؟ در زمان مقاومت ما شنیدیم که صدها نفر کماندوهای امریکایی آمدند و در مناطق سرحدی پاکستان ناپدید شدند، معلوم نشد که اینها کی بودند و چه شدند بعدها وقتی از بینظیر بوتو پرسیده شد که از طالبان چرا حمایت می کنید گفت: طرح رویکار آمدن طالبان را انگلیس ریخت، امکانات وتجهیز آن را امریکا داد و ما بخاطر منافع ملی خودمان این طرح را پیاده ساختیم. و خاک خود را در اختیار آنها قرار دادیم.

مولوی مفلح در پاسخ خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه چرا قرآن در امریکا آتش زده شده و مردم اینجا مظاهر کردند و خشونت آفریدند گفت: اصلاً سبب عقده مندی مردم و برآمدن به خیابان ها جنایات و کشتار افراد بیگناه در افغانستان است که توسط نیروهای امریکایی هرازگاهی صورت می گیرد و از همین خاطر مردم خشمگین بودند که سوزاندن قرآن کریم بهانه شد برای راهپیمایی بر ضد امریکایی ها. اما اینکه چرا این راهپیمایی ها به خشونت کشیده شد بر می گردد به بی کفایتی مسؤولان ولایت بلخ چون در صورتی که توانایی کنترول آن را نداشتند چطور اجازه دادند به راهپیمایی و مهمتر از آن باز پنج هزار مردمی که برای دفاع از ارزش های دینی خود در راهپیمایی اشتراک نمودند بودند از سوی مسؤولان بی کفایت این ولایت به نام طالب و آشوبگر خطاب شدند.

در این شکی نیست که هستند عده‌ای برای بدنام ساختن اسلام از همچو مسایل استفاده می کنند، مثلاً در حادثه ناگوار قندهار یکی از کتاب فروشان گفت؛ در دکان من 50 جلد قرآن بود که در تظاهرات به آتش کشیده شد.

بنابر این باید گفت که ریشه این قرآن سوزی تنها در کلیسای شهر فلوریدا نیست بلکه پشت سر این توطئه دستان صلیبی- صهیونیستی قرار دارد که در رأس آن سرمداران کاخ سفید می باشد.

پرسش دیگری که متوجه مولوی مفلح بود اینکه به نظر شما جهاد فرهنگی چیست و چگونه می توان آن را پی ریخت و دیگر اینکه آقای مفلح از کشورهای اسلامی خواستند که روابط تجاری و دیپلوماتیکی خود را با غرب ببندند، سوال اینجاست که اگر افغانستان روابط خود را با امریکا قطع نماید آیا به ضرر افغانستان تمام نخواهد شد؟! مولوی مفلح در جواب چنین گفتند: اینکه ما می گوییم امروز زمان جهاد تبلیغاتی- فرهنگی است دلیلش این است که در دوران جهاد مردم افغانستان رهبران جهاد به این نکته توجه نکردند و نتیجه هم این شد که کشور خود را از چنگ یک اشغالگر نجات دادیم و انداختیم به دامان 42 کشور دیگر، بنابر این در شرایط امروزی بهترین وسیله بیداری ملت ها جهاد تبلیغاتی و فرهنگی است.

مولوی مفلح در رابطه به قطع روابط با کشورهای غربی و خاصتاً امریکا گفت: می خواهم به صراحت بگویم که امریکا از خود هیچ چیزی ندارد، امریکا در کشورهای اسلامی برای سیر کردن گرسنگان خودش آمده است، شما ببینید چندین سال است که نفت عربستان سعودی را می برد، ذخایر دیگر کشور را می برد، شما فکر می کنید در افغانستان برای تامین امنیت شما آمده است نه خیر! بلکه آمده تا ذخایر دست نخوردة افغانستان را ببرد و هر زمانی که منافع خود را در افغانستان نبیند یک لحظه هم نمی ایستد. پس ما چرا به فکر خودکفایی و خود ارادیت خود نباشیم، چرا معادن و ذخایر طبیعی کشور خود را خودمان استخراج نکنیم و به جای اینکه از کشور های دیگر کمک بخواهیم خود مان به دیگران کمک نکنیم؟

یکی از خبرنگاران از مولوی مفلح چنین پرسیدند، در حالیکه این بار اول نیست که به مقدسات مسلمانان توهین صورت می گیرد ولی همیشه از سوی سردمداران کشورهای غربی به ویژه سازمان ملل متحد سکوت اختیار می شد، چطور شد که این بار این مسأله رسانه‌ای شد؟

مولوی مفلح در پاسخ گفت: دلیل اینکه این بار توهین به قرآن کریم در رسانه های غربی انعکاس یافت و حکمرانان کاخ سفید و سازمان ملل متحد این عمل را محکوم کردند این است که در مزار شریف چند تن کارمند آن سازمان کشته شده بود، که این موضوع بر می گردد بازهم به منافع خود غربی ها.

مسؤولان بلخ گفتند که در بین تظاهر کنندگان طالبان داخل شده بودند، اصل سخن این است که غربی ها می خواستند تا ساحات امن افغانستان و خاصتاً شمال کشور نا امن شود، و این دسیسه غربی ها برای حضور و ماندن شان در افغانستان است که دست به چنین اعمال می زنند تا حضور خود شان را در افغانستان نهادینه سازند.

مهمتر از همه اینکه براساس قوانین امریکا هرگاه مسلمانان خلاف منافع امریکا سخن بگویند یا عملی را انجام بدهند جرم است ولی اگر یک امریکایی خلاف منافع اسلام و یا دیگران سخن گوید باکی نیست به طور نمونه در یکی از مساجد امریکا قبل از حادثه یازدهم سپتمبر 2001 شیخ عمر عبدالرحمن مصری الاصل در حالی که از دو چشم نابینا هم است در یکی از خطبه هایش در رابطه به سود و ربا سخنرانی کرده بود، وقتی مرکز تجارت جهانی فرو ریخت عده ای از مسلمانان را با شیخ عمر عبدالرحمن دستگیر و زندانی نمودند که شیخ عمر به حبس ابد محکوم شد و تا اکنون در زندان بسر می برد، اما هیچ کس نگفت که او در پرتو آزادی بیان سخنرانی نموده و سود و ربا را حرام دانسته است.

مولوي محمد مختار مفلح در مورد اينكه شيعيان مظلوم بحرين كه خواسته هاي معقولي در زمينه حقوق اسلامي و مدني خود قد علم كرده اند اما از سوي حكام آن كشور سركوب مي شوند گفت: در بحرين علاوه بر اينكه خود نظام حاكم، مردم مظلوم و انقلابي را سركوب مي كند، برخي كشورهاي همسايه نيز در جهت منافع غرب و در جهت سركوب شيعيان مظلوم بحرين وارد عرصه شده و در همكاري با حكومت بحرين، جوانان اين خطه و سامان را به خاك و خون مي كشند.

ببينيد واقعيت اين است كه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ايران به ر هبري امام خميني(رح) و با فروپاشي بلوك كمونيستي، تفكر و انديشه ناب ديني جاي تفكر كمونيستي را در تعاملات جهاني گرفت. بنابر اين غرب هرجا كه احساس كند انديشه مادي محور او در مقابل انديشه ديني اسلامي قرار گرفته است، به هر نحو ممكن و با استفاده از ترفندهاي رسانه اي، قتل و كشتار تلاش مي كند تا راهي براي پيروزي خود پيدا كند.

جوان دیگری پرسش خود را چنین مطرح کرد: با وجود آنکه رسانه های کشور ما بیشتر برنامه های شان خلاف ارزش های ملی و دینی است، آیا آنچه شما گفتید در این رسانه ها به نشر خواهد رسید؟

مولوی مفلح به جواب ایشان افزود: هدف از کنفرانس امروزی ما این است که ما پیام خود مان را به گوش مستضعفان و مستکبران جهان برسانیم، اگر رسانه های غربی و امثال شان این پیام را نشر نکردند، بدون شک رسانه های اسلامی هم وجود دارد که این پیام را به گوش جهانیان برساند.

این محفل خجسته ساعت 12 ظهر روز جمعه با دعائیه‌ای به پایان رسید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.