×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
پاسداشت بانوان کابل از دختران زیتون (قدس)

به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی قدس در سال 1401 در افغانستان
محفل باشکوه انس با قرآن باحضور خواهران در کابل به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی قدس از سوی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف برگزار گردید.
صدای دلنشین تلاوت قرآن کریم و سوره اسراء زینت بخش محفلی بود که بانوان کابلی قاری قران در سالن مدرسه ای گردهم آمده بودند تا از دختران زیتون از «وفا ادریس» اولین و «نورا» دختر 15 ساله دومین زن استشهادی فلسطین و همچنین دیگر زنان قهرمان آن کشور تجلیل کنند.
خانم صابره رضایی در آغاز محفل با بیان اینکه ما اینجا در کیلومترها دورتر از فلسطین فرسنگ ها دورتر از قدس در کابل دور هم جمع شدیم تا دَین مان را به شما و خانواده های تان اداکنیم افزود:
«سلام به قدس، سلام به مسجد الاقصای شریف اولین قبله مسلمانان، محل عروج نبی مکرم اسلام، سلام به فلسطین، مردم زیر ستم صهیونیسم، مردم که هر صبح وقتی از خواب بلند می شوند افق آسمان شان نیلگون است رنگ خون است، سلام به خواهران و مادران مظلوم فلسطینی که زندگی شان با آه و ماتم عجین شده است.
سلام به دختران زیتون بانوان شهادت طلب فلسطینی که جان شیرین خویش را فدا نمودند تا آرامش خوانوادگی خویش را فدای آرامش مردم شان نمایند.
ضمن گرامیداشت از یاد و خاطره این بانوان قدسی و بزرگداشت از روز جهانی قدس و عرض خیرمقدم و خوش آمدید خدمت شما بانوان محترم در این محفل انس با قرآن در این محفل و مکان مقدس من گوشه ای از وصیت نامه های این زنان مبارز و شهادت طلب را که جان های شیرین شان را فدای قدس و فلسطین نمودند خدمت شما قرائت می نمایم:
خواهری فلسطینی قبل از شهادتش در وصیت نامه خویش چنین نوشت: «به خدا اگر استخوان هایم شکسته شود و اجزای جسمم قطعه قطعه شده و از هم جدا گردد، نخواهند توانست دینم را از من بگیرند و پرچم آن را به زیر بکشند.»
«تا پیش از ضبط این نوار فکر نمی کردم بتوانم چیزی بگویم اما حالا می خواهم بگویم که خوشحالی قلبم را پر کرده و در حال آماده شدن برای دیدار خدای خود هستم … خدایا، من لقای تو را دوست دارم، تو هم لقای مرا دوست بدار.»
باز خواهری دیگری گفته بود: «با وجود آنکه دو کودک دارم که هر دو هدیه خداوندند و فقط خدا می داند که چقدر دوست شان دارم، اما علاقه ام به دیدار خدا بیشتر است … از شما می خواهم که به کودکانم ذکر و طاعت بیاموزید و در وجودشان بذر دین و ایمان بکارید … این دو امانت های من هستند که در روز قیامت در باره آنان از شما خواهم پرسید.»
اما ای خواهر عزیز ما اینجا در کیلومترها دورتر از فلسطین فرسنگ ها دورتر از قدس در کابل دور هم جمع شدیم تا دَین مان را به شما و خانواده های تان و اسلام عزیز ادا کنیم، ما گردهم آمدیم تا یکبار دیگر فضای کابل را با یابود از شما و تلاوت آیات از کلام الهی معطر کنیم.
بله ما با تلاوت سوره اسرا تکرار می کنیم که بیت المقدس و ماحول آن مانند نماز و روزه برای مان اهمیت دارد.
ما اینجاهستیم تا بگوییم قدس زنده هست، شما زنده هستید و فریادهای شما آویزه گوش مان هست.»
سپس خانم بصیره با تلاوت سوره مبارکه اسراء برنامه را ادامه دادند
در خاتمه، محفل با دعای خانم بصیره به ارواح خواهران شهادت طلب فلسطینی، شهدای جهان اسلام و کشور عزیزما افغانستان و همچنین پیروزی ملت فلسطین در برابر صهیونیزم غاصب به پایان رسید.
صابره رضایی قاری شرکت کننده در محفل در مصاحبه ای گفت:
مردم ما حمایت خویش را حدودا 50 سال قبل از مردم مسلمان فلسطین در بخش های حمایت های سیاسی و مالی انجام داده است در آن زمان شخصیت های کشور ما با ارسال نامه های به سران اعراب از مبارزه شان علیه اسرائیل حمایت کردند همچنین با جمع آوری پول نقد و ارسال آن به مردم فلسطین از آنها حمایت کردند.
برای همه ما به عنوان یک وجیبه دینی و الهی است که از مردم فلسطین و از مسجد الاقصا حمایت کنیم و روز جهانی قدس را گرامی بداریم.
خانم صابره گفت: محفل که امروز از طرف نهضت اسلامی افغانستان برگزار شده است که در آن قاریان حضور دارد به مناسبت گرامیداشت از روز جهانی قدس می باشد. باید بگویم حمایت از مسجدالاقصا به عنوان شعائرالله یک وجیبه دینی و الهی است و حمایت از قدس برای همه مسلمانان واجب است چون مسجدالاقصا قبله اول مسلمانان و متعلق به اسلام است.
روز جهانی قدس که سال ها قبل توسط امام خمینی نام گذارش شده روزی مبارزه و فریاد علیه استکبار جهانی و صهیونیسم است روز قدس روزی عظمت و شکوه اسلام است و لازم است از این روز حمایت شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.