true

ویژه های خبری

فرانسه نیروهای نظامی این کشور را از عراق خارج کرد

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (اینا)، عبدالکریم خلف سخنگوی ارتش این کشور اعلام کرد: براساس توافق بغداد-پاریس، نیروهای فرانسوی از کشورمان خارج شده اند.

او درباره دلائل این تصمیم توضیحی نداد. جمهوری چک نیز به دلیل نگرانی از شیوع کرونا، نظامیان خود را از عراق خارج کرده است.

وزارت بهداشت عراق اعلام کرد که تاکنون ۳۱۶ بیمار مبتلا به ویروس جدید کرونا در این کشور شناسایی و ۲۸ نفر نیز بر اثر این ویروس جان باخته اند.

شمار قربانیان کرونا در فرانسه از ۱۳۳۰ نفر فراتر رفت

ژروم سالومون، مدیرکل مرکز سلامت وزارت بهداشت فرانسه در یک کنفرانس خبری گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه با افزایش ۲۹۳۳ مورد جدید به ۲۵ هزار و ۲۳۳ نفر رسید.

وی افزود: شمار قربانیان ویروس کرونا در فرانسه طی ۲۴ ساعت گذشته با مرگ ۲۳۱ تن دیگر به ۱۳۳۱ نفر رسید.مدیرکل مرکز سلامت وزارت بهداشت فرانسه در ادامه تصریح کرد:«۸۶ درصدی قربانیان این بیماری بالای ۷۰ سال هستد. ۳۹۰۰ تن پس از درمان مرخص شدند».

اکثر قربانیان کرونا در فرانسه مسن دارند

سازمان سلامت و بهداشت جامعه فرانسه طی گزارشی درباره میزان تاثیر ویروس کرونا بر مردم این کشور اعلام کرد: ۷۹ درصد قربانیان این بیماری افراد بالای ۷۵ ساله، ۱۳ درصد از ۴۵ تا ۶۴، هفت درصد از ۱۵الی ۴۴ و یک درصد نیز زیر ۱۵ سال هستند.

بر اساس این گزارش که در تاریخ ۱۵ مارس ماه جاری منتشر شده، آمده است:

«تاکنون ۳۴ درصد افراد مبتلا به کرونا در سنین ۴۵-۶۴ سال، ۲۰ درصد بالای ۷۵ سال، ۱۴ درصد بین ۶۵-۷۴، سی درصد ۱۵-۴۴ و دو درصد نیز زیر ۱۵ سال بوده اند.

همچنین ۳۷ درصد افراد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بالای ۷۵ سال، ۲۸ درصد در سنین ۶۵-۷۴ سال، ۲۹ درصد از ۴۵ تا ۶۴ سال و شش درصد نیز بین ۱۵-۴۴ سال هستند.

بیشترین مبتلایان و قربانیان ویروس کرونای جدید در ناحیه ایل-دو-فرانس، از جمله پاریس دیده شده است».

گفتنی است ژروم سالومون، مدیرکل مرکز سلامت وزارت بهداشت فرانسه دیروز اعلام کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته مبتلایان به ویروس کرونا در فرانسه با افزایش ۲۴۴۴ مورد جدید به ۲۲ هزار و ۳۰۰ نفر رسید.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش