true

ویژه های خبری

کرونا در جهان؛ ایتالیا با ۴۷۵ قربانی در یک روز رکورد زد

در حالی اروپا به کانون جدید شیوع ویروس کرونا تبدیل شده است که سازمان جهانی بهداشت از کشورهای این حوزه جغرافیایی خواست که برای مقابله با بحران کنونی «تدابیری جسورانه‌تر» اتخاذ کنند.

به گفته سازمان جهانی بهداشت با توجه به متفاوت بودن شرایط موجود در هر یک از کشورهای اروپایی، تدابیر در نظر گرفته شده نیز باید با در نظر گرفتن این گوناگونی متناسب با حقایق و واقعیت‌های ملی باشد.

بر اساس تازه ترین آمارها تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان در حال افزایش است و این روند در اروپا و ایالات متحده سیری پرشتاب به خود گرفته است. در حال حاضر ۲۰۹ هزار و پانصد نفر در حدود ۱۵۰ کشور جهان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و ۸ هزار و ۷۸۴ نفر نیز جان باخته‌اند.

همچنین میلیون‌ها نفر در سراسر جهان در خانه‌هایشان قرنطینه شده اند و دولت ها از شهروندان خواسته اند که تنها برای کارهای ضروری از خانه خارج شوند.

آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان در روز چهارشنبه ۱۸ مارس، ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ را در این مطلب پیگیری کنید.

طرح کمک اجتماعی ۱۰۰ میلیارد دلاری در کنگره آمریکا تصویب شد

کنگره آمریکا روز چهارشنبه طرح بسته حمایتی ۱۰۰ میلیارد دلاری جهت کمک به کارگران آسیب دیده از تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا را به تصویب رساند

این در حالیست که نمایندگان و کاخ سفید علاوه بر این بر سر یک طرح بسیار بزرگ برای کمک به بهبود اقتصاد ایالات متحده رایزنی کردند. گفته می شود ارزش مالی این طرح ممکن است تا یک هزار و ۳۰۰ میلیارد دلار تخمین زده شود.

دونالد ترامپ از طرحی که روز چهارشنبه با اکثریت قاطع آراء (۹۰ رای موافق در مقابل ۸ رای مخالف) در مجلس سنا به تصویب رسید حمایت کرده بود. این طرح برای اجرایی شدن باید به امضای رئیس جمهوری آمریکا برسد.

این طرح پس از آن در کنگره به تصویب رسید که نمایندگان دمکرات، جمهوری خواه و کاخ سفید در خصوص آن رایزنی های فشرده کرده بودند.

انجام رایگان تست های پزشکی گسترده برای افرادی که نیاز انجام آزمایش کرونا را در خود احساس می کنند، به خصوص برای افرادی که از بیمه تکمیلی محروم هستند و اعطای مرخصی های فوری استعلاجی با حقوق برای کارگران و کارمندان تمام وقت از جمله تسهیلات در نظرگرفته شده در این طرح است.

هدف از تصویب این طرح تقویت کمک رسانی اجتماعی به شهروندان آمریکایی در برابر تبعات سنگین بیماری همه گیر کووید ۱۹ عنوان شده که در ایالات متحده آمریکا تاکنون ۱۳۳ کشته برجای گذشته است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا طی بیست و چهار ساعت گذشته با افزایش ۱۸۹۳ موردی در مجموع به ۸ هزار و ۳۰۴ نفر رسیده است.

فرانسه؛ نیمی از بیماران در بخش مراقبت های ویژه زیر ۶۰ سال دارند

وزارت بهداشت فرانسه روز چهارشنبه با اعلام آمار جدید مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در این کشور به این نکته هشدار دهنده اشاره کرد که نیمی از بیماران کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها زیر ۶۰ سال دارند.

در بیانیه وزارت بهداشت فرانسه آمده است بیش از ۳ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا به جهت وخامت وضعیت عمومی در بیمارستان بستری شده اند.

در این بیانیه تصریح شده است که ۹۲۱ نفر از افراد بستری شده در بیمارستان ها که نیمی از آنها را افراد زیر ۶۰ سال تشکیل می دهند به بخش مراقبت های ویژه منتقل شده اند.

بر اساس آمار کلی ارائه شده با افزوده شدن ۸۶ مورد مرگ جدید ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه شمار کلی قربانیان این ویروس در مجموع به ۲۶۴ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت فرانسه همچنین یادآور شده است که دست کم ۷ درصد از قربانیان را افراد زیر ۶۵ سال تشکیل می دهند.

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در فرانسه تا شامگاه چهارشنبه هجدهم مارس ۹ هزار و ۱۳۹ نفر اعلام شده است.

Associated Press
قرنطینه عمومی و محدودیت گسترده رفت و آمد در فرانسهAssociated Press
ایتالیا با ۴۷۵ قربانی در یک روز رکورد زد

افزایش شمار قربانیان ویروس کرونا در ایتالیا روندی نگران کننده را به خود گرفته است. بر اساس آخرین آمار رسمی ارائه شده از سوی منابع ایتالیایی ظرف بیست و چهار ساعت گذشته ۴۷۵ مورد مرگ جدید به تعداد قربانیان بیماری کووید ۱۹ در این کشور افزوده شده است؛ آماری که در نوع خود یک رکورد تازه محسوب می شود.

با احتساب موارد جدید مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا، شمار کلی قربانیان ویروس در این کشور به ۲ هزار و ۹۷۸ مورد افزایش پیدا می کند؛ آماری که به تعداد جان باختگان ناشی از ابتلا به همین ویروس در چین نزدیک می شود. در چین، کانون اصلی شیوع ویروس کرونا از دسامبر گذشته تاکنون ۳ هزار و ۲۳۷ نفر جان خود را از دست داده اند.

مراکز خدمات درمانی و پزشکی ایتالیا همچنین از بیست و چهار ساعت گذشته تاکنون ۴ هزار و ۲۰۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده اند که این میزان ابتلا در یک روز نیز هرگز پیشتر دیده نشده بود.

ایتالیا یکشنبه گذشته با ثبت ۳۶۷ مورد مرگ ناشی از ویروس کرونا در یک روز رکوردی دیگر را به نام خود ثبت کرده بود. گفتنی است که این میزان مرگ ناشی از ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در یک روز هرگز در پیشتر در چین مشاهده نشده بود.

تعطیلی مدارس در بریتانیا پس از افزایش شمار قربانیان

شمار قربانیان ویروس کرونا در بریتانیا با افزوده شدن ۳۳ مورد مرگ جدید طی بیست و چهار ساعت گذشته به ۱۰۴ نفر رسید.

این آمار از آغاز روند صعودی و سیر پرشتاب گسترش ویروس کرونا در بریتانیا حکایت دارد. بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی مقامات رسمی در بریتانیا ۳۲ مورد جدید مرگ ناشی از بیماری کووید ۱۹ در انگلستان و یک مورد در اسکاتلند به ثبت رسیده است.

بوریس جانسون شامگاه چهارشنبه در جریان یک کنفرانس خبری از تعطیلی مدارس بریتانیا از روز جمعه آینده خبر داد. این درحالی است که اسکاتلند و ولز نیز پیشتر اعلام کرده بوند که مدارس خود را تعطیل می کنند.

نخست وزیر بریتانیا در ادامه سخنان خود ضمن توصیه برای پرهیز از شرکت در اجتماعات غیر ضروری، از شهروندان کشورش خواست اگر علائم بیماری در خود مشاهده می کنند در خانه بمانند.

آقای جانسون همچنین وعده کمک مالی به خانواده ها داد و تاکید کرد که برای حمایت از مستاجران، قانونی اضطراری وضع می شود.

نخست وزیر بریتانیا انجام روزانه حدود بیست و پنج هزار تست کرونا در بریتانیا را از جمله تدابیر احتیاطی برای کند کردن روند گسترش ویروس کرونا در کشورش توصیف کرد.

AP
اعتراض به نحوه مدیریت بحران کرونا در بریتانیاAP
رئیس سازمان جهانی بهداشت: کرونا «دشمن بشریت» است

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت نوع جدید ویروس کرونا را که برای نخستین بار پایان دسامبر گذشته در کشور چین ظهور پیدا کرد «دشمن بشریت» خواند.

سازمان جهان بهداشت که پیشتر نسبت به خطر همه گیر بودن بیماری کووید ۱۹ هشدار داده بود روز چهارشنبه اعلام کرد که میزان قربانیان ویروس کرونا در جهان اکنون از مرز ۸ هزار نفر عبور کرده است.

تدروس آدهانوم، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت در جریان یک کنفرانس خبری در ژنو طی سخنانی تهدید ناشی از انتشار این ویروس را بی سابقه توصیف کرد اما با این وجود یادآور شد که شیوع کرونا در عین حال فرصتی استثنایی است که می تواند همه کشورها را بر ضد یک دشمن مشترک، دشمن بشریت متحد کند.»

برزیل؛ یک وزیر کلیدی بولسونارو کرونایی شد

ژنرال آگوستو النو، رئیس کابینه امنیتی و مشاور عالی ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده است.

این وزیر بلند پایه دولت برزیل که از وی به عنوان «عالیجناب خاکستری‌پوش» رئیس جمهوری نام می برند روز چهارشنبه با انتشار توییتی اعلام کرد که تست کرونا وی مثبت اعلام شده است.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش