true

ویژه های خبری

نظامیان اسرائیل طی ۵۳ سال ۱۶ هزار زن فلسطینی را بازداشت کرده‌اند

باشگاه اسرای فلسطینی به مناسبت روز جهانی زن طی گزارشی اعلام کرد: نظامیان اسرائیل از سال ۱۹۶۷ تاکنون ۱۶ هزار زن فلسطینی را بازداشت کرده‌اند.

در این گزارش همچنین آمده است:

«در حال حاضر در زندان‌های اسرائیل ۴۳ زن فلسطینی از جمله ۱۶ مادر به سر برده و علیه ۲۷ نفر از آنها حکم صادر شده است.

از این تعداد ۴ زن فلسطینی مورد بازداشت اداری قرار گرفته‌اند. همچنین ۸ زن فلسطینی که هنگام بازداشت مجروح شده‌اند همچنان زندانی هستند.

میان این زنان، إسرا جعابيص نیز به چشم می‌خورد که در سال ۲۰۱۵ بر اثر انفجار کپسول گاز در اتومبیلش دچار ۶۰ درصد سوختگی شد. در این حادثه یک نظامی اسرائیلی نیز به علت حضور در محل حادثه آسیب دید. به همین دلیل جعابيص به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

برخی از آنها مانند إسرا جعابيص و امل طقاطقه دچار بیماری و سوختگی بوده یا مجروح هستند.

زنان فلسطینی هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در بازداشت گاهها و زندان‌های اسرائیل مورد شکنجه قرار می‌گیرند. علاوه بر این آنها از دیدار با خانواده‌های خود و حق درمان محروم هستند».نظامیان اسرائیل همه روزه به بهانه‌های مختلف به خانه‌های فلسطینیان در قدس اشغالی و کرانه باختری یورش برده و آنان را بازداشت می‌کنند.

هیئت امور اسرا و آزادگان، باشگاه اسرای فلسطینی و مرکز حقوق‌ بشر «الضمیر» فلسطین در بیانیه مشترکی اعلام کرده اند: بیش از ۵۰۰۰ فلسطینی از جمله ۲۲۰ کودک در زندانهای اسرئیل به سر می‌برند.

از این تعداد ۴۵۰ فلسطینی تحت عنوان «بازداشت‌ اداری» بدون تفهیم اتهام یا محاکمه‎ زندانی شده‌ و ۷۰۰ نفر از زندانیان مبتلا به بیماری هستند.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش