×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
حجت الاسلام سید محمد حلیمی عضو کمیسیون امارت اسلامی ولایت میدان وردگ (مرکز بهسود)

سخنران آخر این محفل آقای سید محمد حلیمی عضو کمیسیون امارت اسلامی ولایت میدان وردگ بود ایشان نیز گفتند:

در قدم نخست تشکر می‌کنم از بانیان این جلسه که دومین سالیاد این شهید بزرگوار را گرامی داشتند به جاست که همگی ما راه و آرمان شهدای بزرگوار مخصوصا این شهید عزیز را ادامه دهیم.

 من می خواهم در اینجا به دو نکته اشاره کنم اول این که سردار شهید همانطور که تاکتیک ها و تکنیک های جنگی را آموخته بود آموزش این تاکتیک ها ناشی از یک نظم و نظام بود و برای کسان که می‌خواهد در این راه بر علیه استکبار جهانی مبارزه کنند یک سرمشق است مسلمان در کشور که نظم و نظام اسلامی محکم و استوار باشد پیروزی نیز در آنجا هست یکی از رمزهای پیروزی امت مسلمان داشتن تعهد است اگر تعهد به اسلام و تعهد به خداوند بود پیروزی از آن آنهاست

شجاعت و شهامت مردان بزرگ بودند که آمریکا را مفتضحانه در منطقه شکست دادند و امروز ما می بینیم که بزرگترین ابر قدرت دنیا بصورت شبانه از کشور راه فرار را گرفتند این نشان از این است که ملت مسلمان افغانستان یکپارچه هستند و همگی بر علیه اشغال ایستادند.

شهید سلیمانی نیز نقشه های شوم آمریکا در منطقه را شکست دادند.

نکته دیگر اینکه اگر یک جامعه با تعهد دینی و با تعهد و پایبندی به اسلام و داشتن ایمان، حرکت کند مسلماً مسیر توسعه را خواهند پیمود ولی اگر علما و حکمای یک کشور تعهد نداشته باشند به انحراف کشیده خواهد شد.

شهید قاسم سلیمانی سرباز اسلام بود وبرای اقتدار و عظمت اسلام مبارزه می کرد

شهید قاسم سلیمانی نبوغ استراتژیک، کیاست دور اندیشانه و اقتدار مردم گرایانه را یکجا ترکیب و تلفیق کرده بود و همین شخصیت چند بعدی و جامع از او فردی ساخته بود که معادلات و تحولات سیاسی و نظامی منطقه بدون حضور و نقش آفرینی او با شکست مواجه می شد. همین ویژگی بود که  آمریکا به عنوان نماد تمام عیار تروریسم دولتی را وادار کرد در تروری مذبوحانه، سرداری که جنگ را برای صلح و نبرد را برای آرامش می خواست، به شهادت رساند.

شهید قاسم سلیمانی، نماد و شناسنامه گفتمانی است که دفاع از اسلام را تنها در بستر دکترین راهبردی «حفظ اقتدار و عظمت اسلام» به عنوان مهمترین و مقدس‌ترین میراث خون پاک سردار صلح ممکن می داند و آن را مبنا و بنیان وحدت و پیشرفت اسلام قرار می دهد.

یکی از اعضای ارشد جنبش حماس می گوید شهید سلیمانی قدرت گروه‌های مقاومت در سراسر منطقه را ارتقا داد قدرت گروه‌های مقاومت در فلسطین و دیگر نقاط منطقه به فضل حمایت‌های شهید سلیمانی ارتقا پیدا کرد. قدرت شاخه‌های نظامی گروه‌های مقاومت فلسطین نظیر عزالدین القسام، شهدای الاقصی، سرایا القدس و دیگر گروه‌ها توسط شهید سلیمانی افزایش پیدا کرد. رابطه حاج قاسم سلیمانی و جنبش مقاومت اسلامی حماس مبتنی بر اصلِ برادری بود. در این رابطه، یک قبله واحد و یک هدف واحد وجود داشت و آن هدف، نابودی نهایی رژیم صهیونیستی بود.

باید تلاش کنیم را ه و اهداف شهدا را سرمشق خویش قرار دهیم.

این کنفرانس یک روزه با ایراد بیانیه نهضت اسلامی افغانستان و دعا برای پیروزی امت مسلمه ساعت 1 بعد از ظهر پایان یافت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.