×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

حجت الاسلام سید باقر واعظی یکی دیگر از مدرسان حوزه نیز ضمن بر شمردن ویژگی های شهید سلیمانی گفت:

در تحولات اخیر خاورمیانه شهید سردار قاسم سلیمانی یک جنبشی را بنیان نهاد و رهبری کرد که آمریکا و به طورکلی کشورهای استعمارگر بیشترین خطرات را از آن احساس می کرد. وی شخصا رهبر جنبش ضد تروریسم و ضد فتنه بود فتنه‌ای که گروه های تروریستی  و آمریکا شکل دادند او قهرمان جنگ علیه تروریسم بود. شخص سردار قاسم سلیمانی نقش مدیریتی بسیار قوی و قدرتمند در جهت نقش بر آب شدن نقشه های آمریکا داشت.

عزیزان گرامی و فرزانه!

ما امروز به مناسبت دوّمین سالگرد شهادت مردی گرد آمده ایم که نماد و نمونه مقاومت اسلامی در زمان ما بود. او با مقاومت سرسختانه و دلیرانه خود نشان داد که به راستی یک مسلمان راستین و پیرو واقعی حضرت محمد (ص) در زمان ما می¬باشد و در برابر دشمنان دین و دشمنان ارزش¬های دینی ایستاد و در این راه جان خود را نیز نثار کرد.

باری ما در دومین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام شهید بین الملل اسلامی شهید حاج قاسم سلیمانی قرار داریم و از سالگرد او تجلیل می¬کنیم و یاد و خاطره شخصیت و مبارزات او را گرامی می داریم.

سردار شهید سلیمانی الگو و نمونه یک مسلمان در عصر و زمانه ما می باشد؛ از آن نوع مسلمانانی که در زیر دست پیامبر تربیت شده بودند و در عصر و زمان او زیاد بودند. اما هرچه از زمان رسول الله دورتر شدیم، کم و ناپیدا شدند.

عزیزان گرامی!

در این جا لازم می دانم به صورت فشرده به برخی از ویژگی های شهید سلیمانی اشاره کنم. این شهید عزیز و شهید قدس ویژگی های بسیاری داشت که در این سخن کوتاه نمی گنجد. او نمونه و نماد یک مسلمان مؤمن و پیرو اسلام راستین بود. می توان به این موارد اشاره کرد. داشتن بصیرت و فهم صحیح واقعیت ها و در نتیجه عمل بجا و به قاعده، حضور به هنگام در مسائل و بحران ها، شناخت سره از ناسره در غبار فتنه ها، تشخیص به موقع فتنه ها و فتنه گران و دشمنان، شناخت شگردها، اهداف و استراتژی های کوتاه و بلندمدت دشمن، هوشیاری به هنگام در برابر توطئه های دشمن و رصد پیوستۀ آن، شناخت دقیق دوست از دشمن، عدم غفلت از دشمن داخلی، توجه به رخنه و نفوذ دشمن، توجه ویژه به جنگ نرم دشمن، قوت و صلابت، کار و تلاش مضاعف، سلامت اقتصادی و ساده زیستی، ترس از خدا و مهار هوای نفس، دلسوزی به همۀ مسلمانان، داشتن اندیشه و عمل فراقومی و فرامذهبی، مهرورزی بر مردم و سختگیری بر مستکبران و دشمنان. این¬ها برخی از ویژگی های آن شهید والامقام و عزیز بود.

فرهیختگان و بزرگواران!

مبارزات و مجاهدت های وصف نشدنی شهدای بزرگوار کشورما، جهان اسلام و شهید سردار قاسم سلیمانی ونقش بی بدیل و قدرتمند این قهرمانان مخصوصا شهید سلیمانی در تقویت و استحکام محور مقاومت در منطقه، باعث شد طی چند سال اخیر وی به عنوان پر نفوذ ترین و اثر گذارترین فرد در تحولات خاورمیانه و همچنین اصلی ترین دشمن آمریکا و رژیم اسرائیل در رسانه های جهان شناخته و مطرح شود.

از همین رو، در آستانه دومین سالیاد شهادت این سرباز پر افتخار اسلام، بیان اندیشه ها و پاسداشت رشادت ها و مجاهدت های این شهید از جمله اقداماتی است که می تواند به شناخت بیشتر شخصیت و خدمات ایشان برای مردم افغانستان و همه جهان اسلام و همچنین زنده نگه داشتن راه و هدف وآرمان شهداکمک نماید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.