×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
آقای دکتور مولوی بازمحمد رحیمی استاد دانشگاه

آقای دکتور مولوی بازمحمد رحیمی استاد دانشگاه، خطیب مسجد پنج پیران پنجشیر و عضو رهبری نهضت اسلامی افغانستان یکی دیگر از سخنرانان این محفل بود وی طی سخنانی در باره شهید قاسم سلیمانی گفت:

سردار قاسم سلیمانی شهید جزء مردمانی می باشد که پیمان ازلی و ابدی با الله متعال بسته‌اند و این با خداوند پیمان بسته بود ایشان به آرمان شان با خداوند و با اسلام وفا کردند و به بالاترین فیض شهادت نائل شدند آنها به آرمان و اهداف شان رسیدند ولی امروز این اندیشه و این امانت به دوش من و تو مومن مسلمان اعم از زن و مرد می باشد. امروز باید از اهداف و آرمان های بزرگ آن شهید بزرگوار حفاظت بکنیم امروز باید از آرمان های دینی و اسلامی خویش حفاظت بکنیم بودن قهرمانان و مردان بزرگ چون حاج قاسم سلیمانی که برای حفظ و بقاء این آرمان و این اهداف بزرگ اسلامی تا پای جان مبارزه کردند. قرآنکریم بالاترین منزلت و جایگاه را برای شهید در نظر گرفته است و آنها را به جایگاه بسیار عالی و بالا نوید داده است.

حاج قاسم سلیمانی به صورت آگاهانه حرکت کردند وقتی او توطئه‌ای شیطان بزرگ و در رأس آن آمریکای جنایتکار را در منطقه متوجه شد حرکت کردند تا در برابر این توطئه ها و این جنایات بایستد. سردار سلیمانی تمام استراتژی ها و طرح های دشمنان را که در سطح کشور شان چه در سطح منطقه در هم کوبید. امروز وقت ما شکست آمریکا در افغانستان و در منطقه را شاهد هستیم و مردم ما می بیند این نتیجه رشادت‌ها و مجاهدت های مجاهدین راستین مخصوصاً سردارقاسم‌سلیمانی میباشد.

مقاومت در برابر دشمنان خدا، دین و ارزش های دینی وظیفه ای است که خداوند به دوش هر انسان مؤمن گذاشته است.

زمانی که حضرت محمّد، پیامبر بزرگوار اسلام گرفتار سخت ترین شرایط در برابر دشمنان خود بود و با یاران اندکش در خطر کشته شدن و نابودی قرار داشت، خداوند بزرگ این آیه را نازل کرد:

«فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ وَمَن تَابَ مَعَكَ وَلاَ تَطْغَوْاْ إِنَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ بَصِيرٌ.» (سوره هود/ آیه 112)

(ای رسول ما در برابر دشمنان خدا مقاومت کن و نیز یارانت وظیفه دارند که در جهاد و مبارزه ایستادگی کنند و البته در مبارزه خود طغیان و ظلم و زیاده¬روی نکنید. همانا خداوند دانا و بیناست.)

پس مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان خدا و دشمنان دین او ریشه در قرآن کریم دارد و دستوری است که مستقیم از طرف خداوند صادر شده است.

خداوند بزرگ این دستور را چنان که به پیامبرش داده است، به مسلمانان نیز داده است و گفته است که پیروان پیامبر نیز همیشه باید مقاومت کنند.

براین اساس مقاومت در برابر دشمنان خدا و دشمنان دین خدا مانند روزه و نماز و حج و دیگر دستورات دینی برای هر مسلمانی لازم و واجب می باشد و اختصاص به فرد یا گروهی، به زمانی یا مکانی و یا مردم و قوم خاصی ندارد. هرکس مسلمان و پیرو دین اسلام است وظیفه دینی دارد که در برابر ظالمان و مستکبران مقاومت کند.

آن زمان کفار قریش و بت پرستان مکه دشمنان دین و خدا بودند. توحید را برنمی تافتند و شمشیر از نیام کشیده با خدا و رسولش می جنگیدند. پیامبر و مسلمانان در برابر آنان مقاومت می کردند. هرچند تعدادشان اندک بود و قدرت شان در برابر کافران قریش و بت پرستان جاهل اصلا قابل مقایسه نبود؛ امّا در همان حال نیز حق نداشتند به بهانه کم بودن تعداد و نداشتن سلاح و امکانات عقب نشینی کنند و از خود ضعف و سستی نشان بدهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.