×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تأکید اتحادیه اروپا بر جلوگیری از فروپاشی اقتصادی افغانستان

اتحادیه اروپا در سیزده‌همین نشست آسیا و اروپا می‌گوید هر چند آنان طالبان را به رسمیت نمی‌شناسد، اما باید از فروپاشی اقتصادی و اجتماعی در افغانستان جلو گیری شود.

رییس کمیسیون اتحادیه اروپا بر کمک‌های انسان دوستانه به افغانستان تاکید می‌ورزد، اما می‌گوید که آنان حکومت کنونی در افغانستان را به رسمیت نخواهند شناخت.

اورسلا فون درلاین، رییس کمسیون اتحادیه اروپا گفت: «ما باید از فروپاشی اقتصادی و اجتماعی که این کشور با آن روبرو است جلوگیری کنیم. ما نیاز داریم که در کنار مردم افغانستان بایستیم. به همین علت، ما ماه گذشته بسته کمکی یک میلیارد یورویی که سه صد میلیون آن کمک‌های بشر دوستانه استند، را به افغانستان اعلام کردیم. اتحادیه اروپا بر تعامل با کشورهای منطقه ادامه خواهد داد.»

در همین حال طالبان می‌گوید که داشتن روابط دیپلماتیک حق مشروع افغانستان است و یگانه راه حل چالش‌ها در کشور به رسمیت شناختن حکومت تشکیل یافته امارت اسلامی خواهد بود.

بلال کریمی، معاون سخنگوی طالبان گفت: «یگانه راهی که ما را به حل چالش‌ها می‌رساند، این است که روابط خوب و فضای همکاری به وجود بیاید.»

با این حال، آگاهان مسایل سیاسی با ابراز نگرانی از بدتر شدن اوضاع بشری در افغانستان سخن می‌گویند و می‌افزایند اگر امارت اسلامی به پیشنهادهای جامعه جهانی توجه نکند، آینده بدتری در انتظار کشور خواهد بود.

این درحالی است که ماه گذشته اتحادیه اروپا به ارزش یک میلیارد یورو کمک‌های بشردوستانه به مردم افغانستان و کشورهای همسایه اعلام کرده است؛ کمک‌هایی که تا اکنون روند عملی سازی آن به شهروندان کشور آغاز نشده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.