true

ویژه های خبری

ترامپ: ویروس کرونا با گرم شدن هوا در آوریل نابود می‌شود

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فکس (Fox) پیش از میتینگ انتخاباتی در ایالت نیوهمپشایر به بررسی روابط تجاری با چین و شیوع ویروس کرونا پرداخت.

وی ضمن اشاره به رفتار حرفه‌ای چین در مقابله با شیوع ویروس کرونا، گفت: باور دارم که پکن به زودی این ویروس را تحت کنترل درخواهد آورد، با گرم شدن هوا در ماه آوریل کرونا نیز ریشه‌کن خواهد شد.

ترامپ در ادامه گفت: آمریکا از زمان آغاز شیوع کرونا کارشناسان سازمان بهداشت جهانی را به ووهان چین اعزام کرد، می‌توانم بگویم با این کشور همکاری نزدیک داریم.

وی همچنین تصریح کرد: توافق تجاری با چین نقش موثری در روابط دو کشور دارد و پس از این توافق بود که پکن برای آمریکا احترام قائل شد.

بواسطه این قرارداد چین بار دیگر خرید میلیاردها دلار محصولات آمریکایی را آغاز کرد، فکر نمی‌کنم ویروس کرونا تاثیری بر این معاملات تجاری داشته باشد. چین برای نابودی ویروس تلاش می‌کند و ما نیز با آنها در ارتباطیم.

گفتنی است ویروس جدید کرونا (2019-nVoC) برای اولین بار 12 دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد. کمیسیون بهداشت و درمان شهرداری ووهان در 31 دسامبر، اعلام کرد که 27 نفر که با بازار غذاهای دریایی شهر در ارتباط بودند، به این “بیماری مرموز” مبتلا شده و این بازار بسته شده است. ویروس کرونا در بیشتر شهرهای چین مشاهده شد. دولت چین به منظور پیشگیری از گسترش آن حمل و نقل عمومی در 13 شهر را موقتا متوقف کرد.

همچنین تعداد زیادی از مراکز توریستی مانند اماکن تاریخی و موزه‌ها در پکن نیز به روی گردشگران بسته شده است. وزارت دارایی چین پیشتر اعلام کرد که 144 میلیون دلار برای پیشگیری از شیوع این ویروس اختصاص داده است.

– ویروس کرونا

علائم این ویروس 80 درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که اولین علائم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود.

واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن شلوغ و عمومی خودداری کنند. این ویروس از طریق مسافران به خارج از چین نیز سرایت و نگرانی‌هایی را در سراسر جهان ایجاد کرده‌ است.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش