true

ویژه های خبری

این واقعیت را باید پذیرفت که دشمن ما هیچ وقت دوستی خوب برای ما نخواهد شد

مولوی سیدسمیع الله صاحب‌زاده استاد دارالعلوم عربی کابل نیز در این محفل گفت که امروز مشاهده می‌کنیم که بعد از ۱۸ سال امریکایی‌های خونخوار با وجود جنایت هایی که انجام داده اند با شکست روبرو شده اند .

آقای صاحب زاده بیان کرد این واقعیت را باید پذیرفت که دشمن ما هیچ وقت دوستی خوب برای ما نخواهد شد و علتی که امروز کشورهای اسلامی در تنگنا قرار دارد، این است که سیاست‌مداران ما دست دوستی به سوی دشمنان دراز کرده است.

این عالم دین گفت که دوستی با امریکایی‌ها باعث شده که امروز در همه افغانستان ما رنج ببریم. نشرات تلویزیون های افغانستان امروز مطابق به فرهنگ و دین ما نیست و آنان با این وسیله، به دنبال منحرف کردن جوانان است.

او افزود: غربی‌ها بعد از اینکه درک کردند که نمی توانند جوانان مسلمان را منحرف کنند، اسلام سکولار را به عنوان یک فریب معرفی کردند و با این حربه خواستند نشان دهند که جوانان دیگر امریکا را به عنوان یک رژیم خونخوار و اشغالگر نمی شناسد.

صاحب زاده در پایان خاطرنشان کرد اگر امروز کسی در جامعه اسلامی فداکاری کند، از بین برده خواهد شد و ما شاهدیم که ترور و تروریست مرتبط به امریکا و یهودی‌ها است، نه مسلمانان و جامعه اسلامی.

غلام فاروق حیدری رئیس جوانان خیرخانه کابل نیز در مورد صلح افغانستان گفت که صلحی که توسط امریکا در پشت پرده آغاز شده، هیچ یک از مردم افغانستان از آن آگاه نباشند، سرانجامی نخواهد داشت.

حیدری بیان کرد که معتقدم که حتی سیاست‌مداران ما مانند رئیس جمهور و رئیس اجرایی هم از بحث صلح افغانستان مطلع نیستند.

او افزود: ما صلحی دایمی می خواهیم، نه اینکه جنگ در جنوب کشور کاسته شود و شمال کشور با ورود تروریست های داعش ناامن شود. اگر آنان به دنبال این اقدام هستند باید این خواب را به گور ببرند.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش