×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
پیام تسلیت نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به فاجعه سید‌آباد ولایت کندز

قبل برهمه، رویداد دهشتناک اخیر که در آن نمازگزاران در مسجد را هدف گرفت به شدید ترین الفاظ محکوم می نماییم و به صراحت می گوییم که این رفتار، یک بار دیگر عمق جنایت را به معرفی گرفته است. آنچه روز جمعه سید‌آباد ولایت کندز اتفاق افتاد، به یقین که در هیچ طرز تفکری توجیه پذیر نبوده وتنها نشان دهنده طینت خبیث عاملان آن جنایت را برملا می کند که هر از گاهی جان بی دفاع ترین مردم ما را می گیرد. رفتار خونبار در مسجد سید آباد کندز، برای مردم ما به شدت زنگ های خطر را به صدا در آورده است. خطری که ایادی کفر واستکبار جهانی برای مردم ما دام های بی شماری چیده اند و هیچ لحظه ای دراین جنایات کوتاهی نمی کنند.

معنای این رفتار خصمانه این است که در منطق آدم کشان، هیچ مرزی و جود ندارد وبه شدت در پی کاشتن تخم نفرت وکینه میان مردم افغانستان اند. مردمی که درطی این چهار دهه همه هست وبود خود را از دست دادند و اکنون که در دنیای متمدن هم پا پیش می نهد، بازهم موانع بزرگی در برابر آنان قرار داده می شود. عمق جنایت در سید‌آباد ولایت کندز ، مارا فرا می خواند تا یک بار دیگر مقوله های بیشماری را از سر بخوانیم. این را متوجه شویم که این آتش آمده است و این بلای خطرناکی که هر لحظه گریبان گیر ما شده است. امروز خشونتی در کشور ما دامن پهن نموده است که تروخشک را یک سان می سوزد و دراین گیر ودار تنها این ملت مظلوم است که بار این همه را به دوش میکشد.

جنایت هولناک مسجد سید‌آباد ولایت کندز ظاهرا جمعیت شیعه نشین آن ساحه را هدف قرار داده است، اما به یقین که مرگ، مرز نمی شناسد واین مصیبت هم اکنون درخانه همه پهن شده است و هرکسی ازاین واقعه هولناک حصه خودرا برده است. تجزیه مصیبت، چیزی نیست که درجامعه معاصر ما که رو به قدم نهادن دریک دنیای متمدن دارد، قابل قبول باشد. امروز مردم ما به این سطح از شعور رسیده اند که بدانند که مصیبت این کشور مرز نمی شناسد.

ضمن عرض تسلیت عمیق به خانواده های داغدار این فاجعه از متولیان امنیت و نظم عمومی می خواهیم به ایتدایی ترین و به عبارتی به مهم ترین وطیفه خویش که همانا تامین امنیت جان، مال و حیثت شهروندان است توجه جدی نمایند.

نهضت اسلامی افغانستان

۴ ربع الاول ۱۴۴۳ برابر با ۱۹ میزان ۱۴۰۰

کابل- افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.