true

ویژه های خبری

صدر: سفارت آمریکا در عراق باید تعطیل شود

مقتدی الصدر، رهبر جریان صدر عراق طی سخنانی در نشست فوق‌العاده پارلمان این کشور اظهار داشت: سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد باید هرچه سریع‌تر تعطیل شود.

وی در ادامه همچنین همچنین تصریح کرد:

«توافق امنیتی واشنگتن-بغداد لغو و پایگاه‌های نظامیان آمریکایی در عراق نیز تعطیل شوند. تمام نظامیان باید در اسرع‌وقت گردهم بیایند و نیروی مقاومت بین‌المللی را تشکیل دهند».گفتنی است بامداد روز سوم ژانویه ۲۰۲۰ یک پهپاد آمریکایی خودرو حامل سلیمانی را در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داد. در این حمله او، ابومهدی المهندس جانشین فرمانده حشدالشعبی و چند عضو دیگر این گروه کشته شدند.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا «پنتاگون» اعلام کرده که این حمله هوایی به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده است.

آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران نیز در واکنش به این حمله گفته است: انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ دیشب آلودند. به دنبال این حادثه تنش میان طرفین بالا گرفته و بسیاری از کشورها نسبت به تشدید درگیری‌ها در منطقه ابراز نگرانی کرده‌اند.

تاکید شورای همکاری خلیج بر لزوم خویشتن‌داری آمریکا و ایران

عبداللطیف الزیانی، رئیس شورای همکاری خلیج اظهار داشت: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج رخدادهای اخیر عراق را با نگرانی پیگیری و طرف‌ها را به خویشتن‌داری دعوت می‌کنند.

وی ضمن تاکید بر لزوم اجتناب از بروز بحران‌های منجر به نا‌امنی و بی‌ثباتی در منطقه گفت: اختلافات موجود باید از طریق مذاکره حل و فصل شود.

گفتنی است بامداد روز سوم ژانویه ۲۰۲۰ یک پهپاد آمریکایی خودرو حامل قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس را در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف قرار داد. در این حمله او، ابومهدی المهندس جانشین فرمانده حشدالشعبی و چند عضو دیگر این گروه کشته شدند.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا «پنتاگون» اعلام کرده که این حمله هوایی به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده است.


موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش