true

ویژه های خبری

اسرائیل اجازه برگزاری انتخابات در قدس را نخواهد داد

رژیم صهیونیستی درصدد جلوگیری از برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین در قدس اشغالی است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت امروز شنبه فاش کرد که رژیم صهیونیستی درخواست تشکیلات خودگردان فلسطین برای برگزاری انتخابات در قدس اشغالی را نپذیرفته است.

این روزنامه اشاره کرد که پس از گفتگو و مشورت‌های مقامات بلندپایه رژیم صهیونیستی طی روزهای گذشته، در نهایت تصمیم گرفته شد که درخواست تشکیلات خودگردان برای مشارکت ساکنان قدس شرقی در انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطین رد شود.

تشکیلات خودگردان طبق توافقنامه‌های به امضا رسیده با رژیم صهیونیستی خواستار مشارکت ساکنان قدس شرقی در انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاست تشکیلات خودگردان شده بود.

محمود عباس اعلام کرده که انتخابات یا برگزار نخواهد شد یا باید در قدس هم برگزار شود.

تخریب یا مصادره 617 ساختمان در اراضی اشغالی فلسطین در سال 2019

تخریب

دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین “اوچا” در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی سال جاری 617 ساختمان را در کرانه باختری تخریب یا مصادره کرده است.

این دفتر عنوان کرد که در نتیجه این تخریب‌ها، 898 فلسطینی آواره و بی‌‎سرپناه شده‌اند.

در این گزارش آمده که نظامیان اسرائیلی در جریان تخریب و مصادره این املاک و مستغلات، خسارت‌های زیادی هم به بار آوردند، از جمله اینکه در جریان یکی از تخریب‌ها 2500 درخت و نهال را هم نابود کردند.

بر پایه این گزارش، تنها طی دو هفته اخیر، نظامیان اسرائیلی 29 ساختمان را در قدس و کرانه باختری تخریب کردند که در نتیجه آن 45 فلسطینی آواره شدند و خسارت‌هایی هم به بیش از 100 نفر دیگر وارد آمد.

اوچا اعلام کرد که در نتیجه احداث دیوار نژادپرستانه حائل نیز 80 کشاورز فلسطینی در 3 روستای استان سلفیت دیگر امکان رفتن به زمین‌های کشاورزی خود را ندارند.

در نتیجه حملات و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه تظاهرات مسالمت‌آمیز بازگشت در غزه نیز در 2 هفته اخیر، 129 فلسطینی از جمله 44 کودک زخمی شدند.

در حملات شهرک‌نشینان یهودی به مناطق فلسطینی‌نشین در دو هفته گذشته نیز 4 فلسطینی زخمی شدند و 330 اصله درخت زیتون قطع و ریشه‌کن شدند.
موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش