×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بیانیه نهضت اسلامی افغانستان درپیوند به هفته شهید

هفته شهید، موعد و میعادی است برای یاد آوری تاریخی لبریز از شکوه جهادی درخشان و ایستادگی افتخار آمیزی که یک برهه از تاریخ کشور را رقم زده است.

این برهه از تاریخ کشور ما، مزین به نام نامی مردان و زنانی است که برای حراست از کیان کشور و پاسداری از مرز های معنوی و مادی این سرزمین رزمیدند و خود را قربانی دین، خاک و مردم خود داشتند. در این میان بدون شک، شهادت قهرمان ملی کشور، نمادی است برای هر شهیدی که از این وطن برای عزت و افتخار این سرزمین ، راه شهادت را انتخاب نموده است.

هفته شهید و سالگرد شهادت احمد شاه مسعود از فرصت های استثنایی در تقویم افغانستان است ، یاد شهید مسعود تداعی گر صد ها شهیدی است که در گوشه و کنار این سرزمین به خاک و خون خفتند و آنان در لیست شهدای نامدار و گمنام این سرزمین ثبت شدند.

فرهنگ شهادت در افغانستان فرهنگی است غنی و پربار ، اما این فرهنگ با آن که بسیار گران تمام شده است ، ولی افغانستان را آبرو بخشیده است و برای جهانیان درس آزدگی داده است .

حرمت نهادن به هفته شهید، در واقع تجدید تعهد است برای ارزش های کلان این کشور که هست و بود کشور برآن استوار می باشد.

نهضت اسلامی افغانستان، درعین حالی که هفته شهید را گرامی میدارد و به روح همه شهدا و در رأس شهید احمد شاه مسعود قهرمان ملی کشور اتحاف دعا می نماید، باور به این دارد که تجلیل واقعی از شهدا تعهد راستین به راه آنان است که در اندیشه و عمل بایستی راه آنان دنبال گردد.

هر گاهی که ما به ارزش های اسلامی و منافع کلان ملی باور مند باشیم و این را در عمل پیاده نماییم، مطمئن خواهیم بود که راه شهدا یعنی این!

روح همه شهدای مان شاد و آرمان های شان جاویدان باد!

نهضت اسلامی افغانستان

۱۸ سنبله ۱۴۰۰

کابل – افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.