true

ویژه های خبری

پیام مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان در همایش گرامیداشت از ۲۶ دلو وتوزیع جوایز مسابقه کتابخوانی با عنوان: تکاپوی اندیشه ها

۱۳۹۷/۱۲/۴

انا فتحنا لک فتحا مبینا
الحمدلاهله والصلاة علی اهلها

اما بعد

امروز یکی از روزهای تاریخی ومهمی است که در پهنه ی از جغرافیای جهان سی سال قبل اتفاق مهمی افتاد. این اتفاق منجر به یک سلسله روی دادهای مهم بین المللی گردید که تا اکنون در شکل گیری تاریخ معاصر نقش قدم آن را می توان دید. از این لحاظ ملت بزرگ افغانستان را باید درشرایط خاص وحساس کشور امروزی باید به نحوی ملتفت به مولفه ها وعناصر شکل گیری جهاد در زمان اشغال کشور ذریعه شوروی نمود و از دل این نگاه به برگشت، شاخص های زندگی معاصر را که بایستی توام با اندیشه برای باز سازی کشورباشد به دست آورد.
شکی نیست که شکست و سپس خروج روس ها از کشور، یکی از اتفاقات بنیادی دردنیای معاصر به شمار می رود، فرض کنید اگر پس از پنجصد سال، کسی باید از پایان قرن بیست ویک بحث کند، لابد باید شکست روس ها در افغانستان را تذکر دهد. این ماندگاری تاریخی که امروز ما به آن اشاره می کنیم ومی بایست از قبل بر روی آن به عنوان مولفه های یک مکتب فکری برای تقویت وساخت یک ملت استفاده می کردیم که نکردیم. البته درپی علت و اسباب آن نمی گردیم، به همه هویدا است که دراین وطن چه نبایستی ها انجام شد و چه کار های نابابی اتفاق افتاد.
با این همه امروز جای نهایت روز خوشی و خرسندی است که نهضت اسلامی افغانستان درکانون ومهد علم، عرفان وانقلاب اسلامی کشور مان هرات، دست به این ابتکار زده اند و این روز که آهسته آهسته عده ای برای آن تلاش می کنند تا متروک باقی بماند، کار اساسی و درخور توجه ای انجام داده اند.
حضار گرامی، جوانان عزیز ولایت باستانی هرات ما!
شما نسلی هستید که دراین برهه از تاریخ، در برابر غول های متعددی که در راه براندازی این ملت کمر بسته اند، ایستاده شده اید! شما آمده اید وبا این ابتکار تان تابرای آنانی که همه روزه در راستای بی باور ساختن این نظام در تلاش اند، یک صدا ” نه ” گفته وبرای ملت و مردم عزیز مان یاد آور شوید که آن گونه که می خواهند تاریخ مارا وارونه نشان بدهند حیات سیاسی وفرهنگی مارا معکوس بخوانند نیست. هرات باستان درفش دار تاریخی است که به خون جوانان آنان نبشته شده است. این همه قربانی ها برای این بوده که ملت عزیز ما سربلند و استوار در میان سایر ملل جهان از ارزش های اسلامی و آموزه های رهایی بخش این دین الهی دفاع نموده و آزادی را به عنوان نعمت خدا دادی برای بشریت عرضه کند. 
امروز شما در حساس ترین شاه نقطه تاریخ ایستاده اید! تا یک بار دیگر در برابر آنانی که در حق این ملت تجاوز نموده اند، حق این ملت را پامال نموده اند، بر علیه این ملت تاخته اند، صدای حق وآزادی را بلند کنید!این ابتکار شما ستودنی است و من از جانب خود وهیأت رهبری نهضت اسلامی افغانستان به یکایک شماعزیزان تبریک گفته و برای تان موفقیت بیشتر دررسالتی که در پیش رو دارید، از بارگاه اقدس الهی استدعا می دارم.
مولوی محمد مختارمفلح
رهبر نهضت اسلامی افغانستان


دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

مطالب مشابه


اخبار و اطلاعیه
دیدگاه
آموزش