×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۵ میزان , ۱۴۰۰  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
بیانیه نهضت اسلامی افغانستان به مناسبت سی و دومین سالیاد رحلت امام خمینی (ره)

امروز در حالی سی و دومین سالیاد رحلت امام خمینی (ره) را گرامی میداریم که مسلمانان در سراسر جهان مخصوصا در منطقه خاورمیانه و قلب جهان اسلام با مشکلاتی فراوانی دست و پنجه نرم می کنند.

 این امر به این دلیل اتفاق افتاد که کشورهای مسلمان نتوانستند راهنمایی ها و دستورات رهبران واقعی جهان اسلام از جمله ایشان را آویزه گوش شان بسازند و به آن عمل کنند.

 امام خمینی بار بار مسلمانان را از دوستی با استکبار جهانی بر حذر داشته بود و تمامی عملکرد های استکبار را به سان یک شیطنت تعبیر نموده و آمریکا را شیطان بزرگ خطاب نموده بودند.

با کمی تعمق به عملکرد های آمریکا و غرب نسبت به جهان اسلام در خواهیم یافت که تمامی توطئه های جاری در کشورهای اسلامی آبشخور و سر منشاء آن در کاخ سفید، لندن، پاریس ، تلاویو ، مسکو و… است.

بحران سوریه، عراق، لیبی، یمن، افغانستان، فلسطین و… که منجر به از هم پاشیدگی نظام اجتماعی و سیاسی این کشورها شدند همه و همه یا مستقیما توسط غرب صورت گرفت یا هم در همکاری و تبانی ایادی و مزدوران منطقه ای شان.

تجاوز آشکار اخیر اسرائیل بر غزه که منجر به شهادت ده ها غیر نظامی و صدها زخمی و از بین رفتن تاسیسات اقتصادی این شهر شد با چراخ سبز سردمداران کاخ سفید صورت گرفت.

 جوبایدن رئیس جمهور جدید آمریکا در طول مدت بمباران غزه توسط اسرائیل و طی سخنانی گفت ما دفاع اسرائیل از مردمانش را حق مسلم شان می دانیم.

اگر به منطق این سخن دقت کنیم، تجاوز اسرائیل با پیش رفته ترین تجهیزات نظامی علیه مردم بی دفاع غزه در تبانی و مشارکت بعضی کشورهای عربی و در سایه سکوت بسیاری از کشورهای اسلامی، دفاع پنداشته می شود و دفاع واقعی مردم فلسطین از سرزمین شان که سال هاست تحت اشغال اسرائیل قرار گرفته اند، تجاوز.

دلیل اصلی این است که کشورهای اسلامی دیگر بجای داشتن یک رهبر یک زعیم واقعی، چند تامزدور را بر سرنوشت خویش مسلط کرده اند تا این مزدوران مجری فرمان های استکبار جهانی و درأس آمریکا باشند.

این جاست که باید اعتراف کرد که در تاریخ معاصر نقش امام خمینى(ره) در آگاهى بخشیدن به مسلمانان و بر ملا ساختن چهره دشمنان اسلام به خصوص در بالا بردن سطح بینش و دانش قشر جوان که در لجن زار فرهنگ مبتذل غرب و شرق غوطه ور شده بودند منحصر به فرد بود؛ زیرا نه تنها از ضرورت استقلال و آزادى مسلمانان از چنگال استعمارگران طرح نظرى ارائه می داد بلکه در میدان عمل نیز پیشتاز همگان بود.

نهضت اسلامی افغانستان معتقد است امام خمینی(ره)، مربوط و منوط به کشور و ملیتی خاص نبود، بلکه او مردی وارسته و وابسته به جهان اسلام بود، چنانکه در زمان جهاد مردم افغانستان، او پیوند عمیق با خانواده جهاد ومجاهدان افغانستان داشت، از همین رو نه تنها به حمایت آنان پرداخت و در کنار آوارگان و مستضعفان قرار گرفت، بلکه تجاوز و لشکرکشی شوروی به افغانستان را به نکوهش گرفت و عاقبت آن را به زمامداران شوروی گوشزد کرد؛ چنانکه پاسخ دندان شکن امام خمینی(ره) به سفیر شوروی در تهران در رابطه به لشکرکشی آنان به افغانستان ثبت اوراق زرین تاریخ می باشد.

بنابراین بجاست که یاد وخاطره ایشان گرامی داشته شود، اندیشه ها و افکار، رویکردها و راهکارهای انقلابی او به کنکاش گرفته آید، زیرا شناخت ابعاد شخصیت این بزرگ مرد و آشنایی با افکار و اندیشه‏ های او، آن هم با شیوه‌ی علمی، یکی از مهمترین نیازمندی های عصر حاضر است.

روح این بزرگمرد شاد و راه شان پر رهرو باد

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف

۱۴ جوزا/ خرداد ۱۴۰۰  هجری خورشیدی

کابل – افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.