×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ما کوچکترین ظلمی را نمی پذیریم و بر علیه ظالم قیام می کنیم/رژه جوانان در جاده های کابل با شعار «قدس ما می آییم»

ملت مسلمان افغانستان ملتی هست که سالیان سال درآخرین جمعه ماه مبارک رمضان روز جهانی قدس را در گرمترین روزها و در دشوارترین لحظه‌ها گرامی داشته و این ملت همیشه در صحنه ، در روز جهانی قدس به جاده ‌ها ریخته و در شهرهای شان به حمایت از شعائرالله، آزادی بیت المقدس شریف و پیروزی حق بر باطل پرداخته و فریاد مرگ بر اسرائیل متجاوز و حامیان شان را  سرداده اند.

 آری امروز نه تنها مسلمانان بلکه همه آزادگان جهان در روز جهانی قدس به خیابان‌ها می آیند تا پرده ظلمت را با فریادهایشان بدرند.

چون همه می دانیم که اسرائیل نماد ظلم بی‌شرمانه و نقشه‌های شوم نه فقط برای فلسطین و قدس شریف بلکه برای افغانستان وهمه جهان اسلام است.

اکنون در این مقطع حساس زمانی که سلامتی شهروندان مان به نسبت عدم امنیت و موج های جدید همه گیری کرونا که نمی توانیم در یک سقف گرد هم آییم، جوانان نهضت اسلامی افغانستان با راه اندازی رژه موتر‌ها در جاده های شهر کابل با تزیین شعار های چون «قدس ما می آییم»، «روز جهانی قدس گرامی باد»، پرچم های افغانستان و فلسطین را به اهتزاز در آوردند و ساعت ها درشهر کابل گشت زنی نمودند

جوانان مومن و آزاده در این روز با وجود همه چالش ها بیرون ریخته اند، اینجا جوان آن جوان دیروز نیست که در برابر ایمان خویش مسئولیت نداشته باشد، آن نسلی نیست که از تعهد به دور به سر برده بتواند، این جوان نمادی از میثاق و تعهد و ایمان به لا إله إلا الله است. اینجا خدا پرستان به خاطر انجام یک ماموریت بزرگ اسلامی‌ فراهم آمده اند.

بلی! این پیام جوانان است که ولوله شور و عشق به فلسطین و سرزمین های اسلامی‌ را در دل ملت مسلمان می‌افگند که ای ملت! ای مردم! بپا خیزید وبا همه وجود خود فریاد شوید که ای قدس دیگر نومید مباش! تو تنها نیستی اینجا به فرسخ ها دور در کابل ملتی آزاده به آوای فواره خون از دهن زخم چاک سینه کودک تو آشناست! این ملت اینجا به خاطر این آمده تا به دنیای صهیونیسم و کفر به روشن ترین کلمه بگوید که ما دیگر سرنوشت خویش را جدا از سرنوشت ملت فلسطین نمی‌دانیم.

حالا رژیم غاصب اسرائیل که از درون پوسیده و از بیرون، از یکپارچگی، مجد و عظمت جهان اسلام در روز جهانی قدس لرزه بر اندام شان افتاده است که در چنین شرایط حساسی برگزاری مراسم موتری و موتورسایکلی روز جهانی قدس در شهر های افغانستان مخصوصا شهر کابل، امید در دل دوستان و دوستدارانمان در محور مقاومت زنده خواهد کرد .

نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف جمعه آخر ماه مبارک رمضان ۱۴۴۲ مصادف با ۱۷ ثور/ اردیبهشت ۱۴۰۰ همزمان با برگزاری دیگر برنامه ها، به مناسبت تجلیل از روز جهانی قدس با حرکت ده ها موتر/ ماشین مزین با پرچم های افغانستان و فلسطین و شعار های گوناگون با محوریت قدس شریف و مبارزات مردم فلسطین و عبور از جاده های عمومی شهر کابل، یک بار دیگر حال و هوای بیت المقدس را در کابل طنین افگند و حمایت از قدس شریف و ملت مسلمان فلسطین را در اذهان مردم افغانستان زنده کرد.

نصب تابلوها ، دیوار نویسی، برنامه نقاشی و کاریکاتور، برنامه های قرآنی، مسابقه کتابخوانی، نمایشگاه عکس فلسطین تاکنون از برنامه های بوده اند که نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف به مناسبت بزرگداشت از روز جهانی قدس در کابل برگزار کرده اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.