×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۲۶ جوزا , ۱۴۰۰  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
سیمای انقلاب اسلامی ایران به روایت هنر نقاشی (توسط نونهالان انقلاب اسلامی افغانستان)

معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف که تجربه برگزاری چنین برنامه های را دارند با ارسال یک فراخوان از کودکان نقاش شهر کابل دعوت کردند تا به برنامه کشیدن نقاشی از مراحل مختلف پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشتراک کنند.
این پیشنهاد با استقبال بسیاری از نقاشان کودک شهر کابل قرار گرفت. شیوه انجام نقاشی جنین بود که ابتدا معاونت فرهنگی نهضت ا سلامی افغانستان سوژه های مورد نظر را به کودکان نقاش پیشنهاد نموده و با تعیین حد اقل ۱۰ الی ۱۵ روز برای تکمیل نقاشی شان، زمینه برگزاری این همایش را فراهم نمود. سپس کودکان در یک فضای فرهنگی و خاص جمع شده و نقاشی شان را تکمیل کردند. .
بله نونهالان افغانستانی از پیروزی و به ثمر نشستن انقلاب اسلامی ایران به عنوان کشور همسایه، دوست و برادر و همچنین از امام خمینی به عنوان یک رهبر مقتدر، مدبر و سیاستمدار جهان اسلام نقاشی کردند.
این کودکان باور دارند دو کشوری که همواره در تمام مشکلات در کنار همدیگر ایستاده و دستان همدیگر را در سرما و گرمای تحولات و سختی ها و خوشی های روزگار به گرمی فشرده اند باید روابط دوستانه شان در شرایط مختلف نه تنها حفظ شده که باید تقویت شود و به نسل بعدی به عنوان پاسدار اسلام و انقلاب اسلامی ایران و افغانستان منتقل شود.
این کودکان در صحبت های شان گفتند ما همواره از همکاری برادران ایمانی و ایرانی مان تشکر می کنیم که مردم ما را همواره در مقاطع مختلف کمک نموده و از همکاری های کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران یاد کردند.
کودکان از امام خمینی نقاشی کردند چون حضرت امام به وجود مرز بین مسلمانان باور نداشتند و همواره کشور ما را به عنوان کشور برادر و در زمان اشغال افغانستان توسط ارتش سرخ، مستوجب کمک و همکاری می دانستند
چنانچه ایشان به سران شوروی در دوران اشغال کشور ما توسط ارتش سرخ توصیه کردند که از افغانستان خارج شوند. و اگر نه با روسیاهی و مفتضحانه افغانستان را ترک خواهند کرد. حقا که پیش بینی ایشان محقق شد و ملت قهرمان افغانستان ارتش سرخ را به زانو درآوردند و روسیاه
دقیقادر۲۶ بهمن ماه ۱۳۶۷از افغانستان اخراجش کردند.
از مردم، برادران و خواهران ایرانی شان نقاشی کردند که با صفوف فشرده و مستحکم شان شانه به شانه ی هم مبارزه نموده، پیش رفتند و شهید دادند و انقلاب شان را به پیروزی رساندند تا این انقلاب الگوی بی نظیری باشد برای تمام آزادی خواهان جهان و پشتوانه محکمی برای محرومان عالم.
همچنین ضمن کمک به کلیه کودکان نقاش حاضر در این برنامه، در پایان به نقاش های برتر دهه فجر انقلاب اسلامی ایران جوایزی نقدی هم از سوی معاونت فرهنگی نهضت ا سلامی افغانستان نیز اهدا شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.