×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
مولوی مفلح:  درانقلاب اسلامی نماد فضیلت و الگوی مردانگی خمینی عزیز در سرزمین ایران قد برافراشت

فشرده سخنرانی مولوی محمد مختار مفلح رهبر نهضت اسلامی افغانستان

روز بیست وششم دلو یاد آور روز تاریخی ومهم در کشور است که با تاریخی ترین فصل حوادث کشور گره جاودانه خورده است. کودتای رژیم کمونیستی و مداخله صریح و بی پرده ارتش شوروی.

به قدرت رسیدن رژیم کودتایی کمونیست. رژیمی که کودتا را به راه انداخته بود، با پشت پازدن به همه شعار هایی که از مکتب ماتریالیستی – مارکسیستی در رسانه های کنترول شده خود بر زبان می راندند، دست به پیگرد و کشتار همان توده های زحمت کش کشور زدند. کشتار این توده های ملیونی با حمله وتجاوز ارتش سرخ به افغانستان به خونین ترین صورت امتداد یافت .

ارتش سرخ در افغانستان با تجربه باور نکردنی ای روبه رو شدند. آنان در دشت ها ودره ها ی افغانستان با مردمی صبور، مقاوم، شجاع و مومن در افتادند که از لحاظ ساز و برگ های نظامی هیچ نوع تناسبی میان این دو طرف جنگ نابرابر دیده نمی شد.

با این حال مردم افغانستان در کمترین وقت وبدون سازمان دهی لازم با بسیج ملی استقبال گردید و زیر درفش جهاد مردم افغانستان از شرق به غرب، شمال به جنوب گردهم آمده و صفی واحدرا در راه مبارزه برای پاسداری از ارزش های اسلامی و حراست از کیان ملی خویش به وجود آوردند.

نتایج وثمرات این جهاد به گونه ای بود که منحصر در مرز های افغانستان نماند و به سرعتی باور نکردنی به خانه متجاوز رخنه نمود و پیش از همه شیرازه نظام دکتاتوری واختناق روسی را در نوردید و ریسمان گره خورده از گردن ملت های دربند کشیده آسیای مرکزی، اروپای شرقی واروپای مرکزی را دور ساخت.  ملت هایی که خواب آزادی را هم نمی دیدند به نعمت استقلال دست یافتند.

اما در ایران اسلامی همان طوری که مرکز فرهنگ ها و تمدن های با عظمتی در طول تاریخ بوده است، شاهد ظلم، بیداد و خودکامگی های شاهان و امپراطوران مستبد نیز بوده است رضا شاه فرهنگ ناب و اصیل ایران زمین را فرهنگ فرسوده و تاریخ سپری شده خواند و از سوی پایگاه های نظامی این کشور در ایران مستقر گردید. آیت الله خمینی(ره) وقتی مقاصد شوم و اسلام دشمنانه آمریکا را دریافت برای درهم کوبیدن این شیطان بزرگ برنامه مشخص، دقیق و حسابی طرح ریزی نمود. گرچه شاه بسیار کوشید که امام را زندانی و تبعید نمایید اما آن وقت دیگر برای امریکا و شاه دیر شده بود چرا که سخنان امام اندیشه و تفکر وی چنان در رگ، پوست، گوشت و استخوان مردم نفوذ کرده بود که در و دیوار ایران زمین امام امام می گفت. مدرسه امام نیز مانند ماشین خودکاری شب و روز را نمی شناخت و در تلاش ساختن یک نیروی فلزی استوار بر خط وی بود. این همه سبب شد که سر انجام مردم علیه شاه قیام کردند و در پی ده روز که همین دهه فجر است حکومت رضا شاه توسط مردم از پا در آمد و انقلاب اسلامی به رهبری یکی از بزرگ مردان تاریخ آیت الله العظمی خمینی(ره) به پیروزی رسید و نام نماد فضیلت و الگوی مردانگی خمینی عزیز در سرزمین ایران قد برافراشت و با سر دادن شعار آزادگی، آوای مقدس موسیقی حیات را در رگهای سرشار از انجماد تهی دستان جاری ساخت و مستضعفان را آموزگاری گشت که از آتش پشت شلاق خورده ستمکشان راه به لرزه انداخت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.