×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : دوشنبه, ۲۷ ثور , ۱۴۰۰  .::.  اخبار منتشر شده : 2 خبر
کودکان افغانستانی با نقاشی تصاویر سردار شهید سلیمانی ،حامی کودکان قدس ، راه شهید سلیمانی را زنده نگه داشتند

برنامه نقاشی کودکان به همت بخش معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف به مناسبت گرامیداشت از اولین سالیاد شهادت سردار قاسم سلیمانی در کابل برگزار گردید
.به یقین که شهادت سردار سلیمانی مصیبتی جانکاه ودردناک برای دنیای اسلام بود بدون شک او قهرمان اسلام بود.
ازینروکودکان افغانستانی این مسیر را میخواهند زنده نگه دارند
کودکان با ترسیم چهره این قهرمان روایت کودکانه شان را از رشادت ها، فداکاری ها و ایثار این قهرمان بزرگ دنیای اسلام به تصویر کشیدند.
کود‌کان افغانستانی امروز ۹ جدی در بزرگداشت از یاد و خاطره این سرباز قهرمان اسلام با زبان تصویر سخن گفتند و با تصاویری که از ایشان بر لوح سفید کاغذ ترسیم کردند به نسل های پسین رساندند که اهداف او را دنبال کنند،آنها به زبان کودکانه شان بهتر از هر کسی دیگر توانستند احساس خویش را با نقش کردن چهره ایشان روی کارغذ نشان دهند.
این دانش آموزان نقاش برای بزرگداشت از فداکاریها و رشادت های شهید قاسم سلیمانی که برای حفظ، مجد و عظمت اسلام مبارزه کرده بود بااحساس و عاطفه پاک کودکانه شان چهره این مرد بزرگ را نقاشی کردند تا نشان دهند که در کنار جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشورهمسایه، مسلمان، دوست و برادر هستند و شخص سردارقاسم سلیمانی و فداکاری های شان را ارج می نهند و ملت مسلمان افغانستان اجازه نخواهند داد تا حضور کشورهای بیگانه برای چند صباحی در افغانستان وسیله نفاق و شقاق را برای همسایگان ما فراهم کنند.
پیوند دو ملت برادرافغانستان و ایران محکم تر از این حرف ها است.
این برنامه به این صورت برگزار گردید که ده روز قبل از طرف بخش معاونت فرهنگی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف یک فراخوان برای شناسایی کودکان نقاش داده شد سپس کودکان روز سه شنبه ۹ جدی ۱۳۹۹ از نقاط مختلف شهر کابل که گرد آمده بودند تا در یک مکان مشخص برنامه شان را اجرا کنند.
این کودکان در گفتگوهای شان در عین سادگی گفتند: که «قاسم سلیمانی را دوست دارند»، «قاسم سلیمانی یک مسلمان پاک بود»، «قاسم سلیمانی را کفار شهید کرد»، «سردار سلیمانی برای اسلام زحمت کشید»، «وقتی گریه دختر شهید سلیمانی را دیدم من هم گریه کردم»
با برگزاری نمایشگاه از نقاشی کودکان در افغانستان یاد و خاطره این شهید امت مسلمه گرامی داشته داشته شد
یقینا که این کار امروز کودکان در کابل تفکر انقلابی و ضداستکباری شهید سلیمانی را به دل خانواده ها و دانش آموزان خواهد برد و گام های موثری در ایجاد پیوند عمیق دانش آموزان با همه شهدا برقرارخواهد کرد.
که یکی از بهترین الگوهای تربیتی زنده که می توان ترسیم کرد مجموعه ای از اسناد، رفتارها، مکاتبات و دست نوشته هاست که می تواند این اندیشه انقلابی را بسط و نشردهد
این برنامه که از ۸ صبح آغاز شده تا۵ عصر خاتمه یافت.
شعار های این نمایشگاه عبارت بودند از :
• کودکان تصویرشهید سلیمانی را نقاشی می کنند و بر سینه های شان حک می کنند
• نقاشی ساده کودکان از نقش اسطوره مقاومت
در پایان این برنامه برای چند تن ازین نقاشان برتر جوایزی به رسم ارج گذاشتن به مقام والای شهید
ازطرف دفتر مرکزی نهضت اسلامی افغانستان و شورای فرهنگی حامیان قدس شریف اهدا شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.