×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان: امام خمینی(ره) الگویی جهانی است

كابل- ایرنا – ‘مولوی محمد مختار مفلح’ رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) را عامل بیداری در جهان اسلام دانست و گفت:امام خمینی الگویی جهانی است.مولوی محمد مختار مفلح روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا در كابل گفت: امام خمینی عالمی بزرگ و سیاستمداری اهل تقوا بود كه ستون كاخ های استبداد را به لرزه در آورد و قدرت های شرق و غرب را به وحشت انداخت اما در عین حال با سادگی زیست.

رهبر نهضت اسلامی افغانستان افزود:امام راحل با قدرت و اقتدار نور امید را در دل مسلمانان جهان تابید و به جهان اسلام خودباوری داد.

مولوی مفلح با تاكید به اینكه انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی فرهنگ اسلامی و آزاد اندیشی را برجسته كرد، گفت: امام گامهای بزرگی در تقریب مذاهب اسلامی برداشت كه همچنان بركات آن را شاهد هستیم.

وی نامگذاری روز قدس، هفته وحدت و حمایت از ملت های مظلوم در سراسر جهان از جمله ملت مظلوم فلسطین را نمونه هایی از اقدامات ماندگار امام خمینی در عرصه سیاسی و مذهبی دانست و گفت: به بركت اندیشه های امام، جهان اسلام هر روز متحد تر و منسجم تر می شود و ملت های مسلمان اكنون بیدارند.

مولوی مفلح گفت: اندیشه های امام خمینی اكنون منحصر به ایران نیست بلكه در سراسر جهان اسلام و حتی در غرب، افكار و اندیشه های امام الگوی آزادگان جهان است.

رهبر نهضت اسلامی افغانستان در عین حال روابط گرم و دوستانه دو كشور ایران و افغانستان را نیز ستود و گفت:امام همواره حامی ملت مظلوم افغانستان بود و در دوران جهاد ملت مسلمان افغانستان نیز در مقابل شوروی ایستاد و از ملت مظلوم افغانستان حمایت كرد.

مفلح گفت: ایران و افغانستان به عنوان دو همسایه با مشتركات دینی و فرهنگی بی نظیر هر گونه توطئه ای را برای ایجاد شكاف بین خود خنثی كرده اند زیرا رابطه این دو كشور دوست و برادر، گسستنی نیست.

https://b2n.ir/860725

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.