×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : یکشنبه, ۲۵ میزان , ۱۴۰۰  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
تل آویو و واشنگتن؛ عاملان سیه روزی و آشفتگی منطقه

در آستانه ورود به روز جهانی قدس که توسط حضرت امام خمینی (ره) بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران برای  یادآوری دشمنان امت اسلام و مسلمانان جهان و لزوم مقابله با آنان از جمله اقدامات جنایت آمیز رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه فلسطینی ها نامگذاری شد، بتازگی اقدامات و گام های قابل توجهی از سوی گروه ها و حامیان ملت فلسطین در کشور دوست و همسایه افغانستان بر داشته شد.

در این دست از اقدامات بشردوستانه نهضت اسلامی افغانستان با نصب بنرهای شعارنوشته در خیابان های کابل حمایت همیشگی خود از آرمان آزادی قدس شریف را باردیگر نمایان ساختند.  

برپایی تجمع، تظاهرات، راهپیمایی علیه سیاست های امریکا، راهپیمایی  در روز جهانی قدس و علیه رژیم صهیونیستی در لبیک به ندای حضرت امام خمینی (ره) از جمله فعالیت های این نهضت است.

در این باره خبرنگار قدسنا با “مولوی محمد مختار مفلح” رئیس نهضت اسلامی افغانستان و عضو شورای علمای افغانستان گفتگو کرد تا نیات و اهداف این نهضت و همچنین موضع ملت افغانستان در قبال حمایت ازفلسطین را تببین نماید.

مختار مفلح از خانواده علماء و مردم شجاع و مقاوم پنجشیر و یار دیرینه ی شهید احمد شاه مسعود می باشد که در دوران مبارزات و جهاد اسلامی مردم افغانستان علیه اشغالگران شوروی ؛ تعداد 16 نفر از اعضای خانواده اش در دره پنجشیر به شهادت رسیده و خودش نیز از مجروحین جهاد اسلامی افغانستان است.

رئیس نهضت اسلامی افغانستان در ابتدای سخنان اش توضیح داد: از جمله شعارنوشته هایی که ما در شهر کابل و در خیابان های آن نصب کردیم به این نکته اشاره دارد که قاتل و دشمن کودکان فلسطین و افغانستان و نابود کننده دین و مذهب آنان یکی و از یک ریشه هست و آن هم کسی نیست جز آمریکای جنایتکار.

در حال حاضر آمریکا 19 سال است که در افغانستان حضور داشته و بر نظام سیاسی و امنیتی کشورمان اشراف دارد، بنابراین هر اقدام و فعالیتی که خلاف مواضع آمریکا صورت گیرد پیامدهای خطرناک و حیاتی هم برای مخالفان آنان درپی دارد.ما بارها توسط اطراف مختلف تهدید شدیم و در حال حاضر هم با انجام فعالیت هایی در حمایت از ملت فلسطین تهدید می شویم اما به هر حال مبارزه مان بایستی ادامه دار باشد..

وی در ادامه ضمن اشاره به این نکته که شرکت در راهپیمایی های روز قدس بایستی به یک فرهنگ مبدل شود، گفت: هر کشوری ارزش های دینی، فرهنگی و ملی خود را دارد و البته که دفاع از آرمان آزادی قدس نیز یکی از این فرهنگ ها و ارزش ها برای جوامع اسلامی است و نبایستی در مقابل دشمنان و برخی طرف ها از آن کوتاهی و یا عقب نشینی کرد.

در این میان البته کسانی هم هستند که با آمریکایی ها و دشمنان امت اسلام برسر یک میز می نشینند و در یک ظرف با یکدیگر غذا می خورند.(روابط سیاسی بسیار نزدیک)

اکنون میدان، میدان مبارزه است «مومن بایستی هشیار باشد» و با وجود هر مشکل سیاسی،امنیتی و.. به کار شرافتمندانه و حقوق بشری خود ادامه دهد.

عضو شورای علمای افغانستان در بخشی دیگر از اظهارت خود به مانع تراشی ها و حملات رسانه ای طرف های عربی و غربی علیه جریانات آزادی خواه اشاره و تصریح کرد: همه کسانی که اخبار حمایت از قدس در افغانستان را دنبال کرده و می کنند، روز قدس سال 1385 را در یاد دارند، هنگامی که من به همراه دیگر حامیان افغانی ملت فلسطین اقداماتی را برای بزرگداشت این روز انجام دادیم، طرف های سیاسی و مطبوعاتی بسیاری به سمت ما حمله ور شدند.از جمله روزنامه الحیاة چاپ لندن ، این روزنامه در یک مطلبی نوشت که مختار مفلح دیوانه شده است! آمریکایی ها برای بازسازی افغانستان آمده اند اما مفلح می گوید مرگ بر آمریکا!

بااین حال اکنون شما شاهد هستید که ملت افغانستان در خیابان ها و در هر محفل سیاسی شعارهایی علیه اسراییل و آمریکا سر می دهند دلیل این موضوع هم تنها یک چیز است و آن این است که ما ریشه ای و نهادینه در زمینه مقاومت فعالیت کردیم.


نخست؛ مراسم تجلیل از روزجهانی قدس را به عنوان یک نهضت اسلامی مدیریت کردیم در ادامه به این منظور که فعالیت هایمان را رسمی تر کنیم از وزارت عدلیه (دادگستری) افغانستان مجوز فعالیت شورای فرهنگی حامیان قدس شریف را کسب کردیم که البته این  اقدام، اقدامی منحصر به فرد و قابل توجه بود.

نویسنده و رئیس شورای حامیان قدس شریف همچنین لب به انتقاد از سیاست گذاری های کابل در قبال مسئله فلسطین و کم توجهی به آرمان آزادی قدس و فلسطین گشود و اینچنین توضیح داد که سیاستمداران کشورما و منطقه برای خوش خدمتی به سران اسراییلی اقداماتی انجام دادند و بر سر راه گروه های حقوق بشری سنگ اندازی کردند، همین چند سال پیش که راهپیمایی روز قدس را در یکی از مساجد افغانستان انجام دادیم نیروهای نظامی کشور به سراغم آمدند و من را با خودشان بردند امری که منجر به به هم ریخته شدن نظم مراسم شد.

وی افزود: قضیه قدس تنها متعلق به فلسطینی ها نیست این سرزمین هویت اسلامی و دینی تمامی کشورهای مسلمان جهان را تشکیل می دهد و هر آنکس که می تواند بایستی از آن دفاع کند.

ما در همین رابطه طی سال های گذشته بارها با مقامات کشورمان در کابل گفتگو کرده و سعی کرده ایم تا آنان را نسبت به خطرات متوجه ملت و منطقه که ناشی از شکل گیری رژیم منحوس صهیونیستی است آگاه کنیم ما به آنان گوشزد کردیم که تمامی مشکلاتی که امروز در منطقه و افغانستان با آن درگیر هستیم از کاخ سفید و تل آویو نشأت می گیرد.

این فعال سیاسی و حامی قدس و جریانات ضد استعماری در ادامه برای اثبات نمودن جبهه حق و باطل در منطقه و سیاست های متخاصمانه واشنگتن علیه ملت هایی عربی و اسلامی با ذکر نقل قولی از سردار شهید محور مقاومت اشاره و گفت: به گفته سردار شهید بزگوار و مجاهد حاج قاسم سلیمانی، آمریکایی ها همان هایی هستند که روزی می گفتند طالبان تروریست هست اما امروز همین ها می روند و با طالبان تروریست مذاکره می کنند! از چنین ماجرایی متوجه می شویم که حق کدام طرف است.

هر کشوری که با رژیم اسراییل رابطه خوبی و استواری داشته باشد به ملت خود خیانت کرده است. تا زمانی که صهیونیزم بر زمین حاکم باشد بحران در کشورهای اسلامی پایان نمی یابد.اگر ملت افغانستان هم می خواهد تا امنیت در کشورمان برقرار شود بایستی به اسراییل و موجودیت خبیث آن توجه داشته باشند.

مختار مفلح در رابطه با طرح صهیونیستی- آمریکایی «معامله قرن» که توسط “جارد کوشنر” مشاور کاخ سفید در امور منطقه و “جیسون گرینبلات” دیگر مشاور ریاست جمهوری آمریکا در این امور طرح ریزی شد،گفت: ترامپ، این موجود کثیف و خیانتکار در ابتدای اقدامات ضد مردمی و ضد فلسطینی اش، بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی عنوان کرد و سفارت خانه خود را از تل آویو به قدس شریف انتقال داد.

ترامپ با این اقدام خود نشان داد که هیچ حرمتی برای جهان اسلامی قائل نیست.مسلمانان می دانند که این روسای جمهور آمریکا بودند که مقدمات تاسیس رژیم اشغالگر در اراضی مقدس فلسطینی را فراهم کرند و علیه  نزدیک به 2 میلیارد مسلمان در جهان شمشیر کشیدند.

“مولوی محمد مختار مفلح” رئیس نهضت اسلامی افغانستان در پایان سخنان اش تاکید کرد: جهان اسلامی که در مقابل جنایت های آمریکای جهان خوار و فاسد سکوت کرد و اجازه داد تا این کشور به منطقه وارد شود قابل پیش بینی هم بود که ترامپ روزی سرکار بیاید و از چنین طرح گستاخانه ای رونمایی کند و به ارزش های مقدس ملت فلسطین حکمرانی کند.

اکنون روند عادی سازی روابطی هم که میان اسراییل و کشورهای عربی صورت می گیرد، توسط حکام اماراتی و عربستانی شکم پرست صورت می گیرد.

به چه علت کودک مظلوم فلسطینی، کودک مظلوم یمنی، کودک مظلوم سوری، کودک مظلوم افغانستانی و کودکان مظلوم و ستم دیده عراقی تروریست خطاب می شوند اما ارتش تا دندان مسلح آمریکایی تروریست نیستند؟! ما نبایستی اجازه دهیم سستی حکام عربی در کشورما و منطقه ادامه داشته باشد و هر چه زودتر بایستی در مقابل اقدامات غیر انسانی و غیر شرعی واشنگتن و تل آویو بایستیم.

گفتگویی از مهدی حمیدی

انتهای پیام

https://b2n.ir/397236

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.