×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۱ ثور , ۱۴۰۰  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
پيام رهبر نهضت اسلامي در تدوير اولين کنگره نهضت اسلامي افغانستان

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله والصلوه والسلام علي رسول الله وعلي آله وأصحابه ومن والاه

فبشر عبادي الذين يستمعون القول فيتبعون أحسنه…. الآيه

حضار عزيزخواهران وبرادران مسلمان!

اجازه بدهيد تا امروز بعد از سپري شدن از سي سال فرياد فرزندان اين خاک را از فراز اين تربيون بگويم ! الله اکبر. آري!  الله اکبر پيام مردان پاکباز مومن وشهداي بود که در زير دخمه هاي تنگ وتاريک و اختناق بلند ميشد وبنياد وبنيان الحاد، ظلم واستبداد را به لرزه مي انداخت فرياد نيازي بزرگ فرياد انجنير حبيب الرحمن عزيز ! فرياد فرزندان مومن اين خاک، که خاطره جانبازان نخستين اسلام را زنده نمودند واز دلاوري وايستادگي در برابر طاغوت افسانه هاي ماندگاري بجا گذاشتند .

عزيزان! ما در همين شهر کابل هنوز هم تصور ميکنيم که روح بنيان گذاران اين جنبش مقدس بيداري اسلامي ، در دروديوار اين شهر قابل مشاهده است ، ياد مان ميدهد از سلول هاي مخوف ياد مان ميدهد از جهنم که ذريعه ايادي الحاد درين خاک آفريده شده وبندگان خدا را نمرود وار دران معذب  ميساختند! واز همه اين حماسه خونين ، که دريک طرف حق ومقاومت قد علم کرده بود ودر طرف ديگر باطل مصاف ميداد ، اين درس را مي گيريم ، که اين رستاخيز در پي ايجاد يک نظام صالح اسلامي که عزت وکيان فرد وجامعه را به ارمغان آورد به راه افتاده بود ، حرکت مقدس بيداري اسلامي براي اين براه افتاده بود تا دست يغما گر وبيداد کننده را از گلوي انسان اين سرزمين کوتاه نمايد ، اين حرکت براي اين براه افتاده بود تا عدالت وقسط را به بهترين نحو ممکن در جامعه حاکم گرداند بلي تربيت اين جماعت بود که ايثار وشجاعت ايشان مايه اميد مردمي گرديد که در شکستن طلسم کمونيزم بزرگترين معجزه پيامبري ختم نبوت را در قرن اتم به نمايش گذاشتند وسر سرخ را در زباله هاي تاريخ دفن کردند .

فرهيختگان !

تصورکنيد که آيا بزرگتر از اين افتخاري به ملت ما هست ؟ يک مشت مردان با دست خالي با نيروي ايمان بساط فساد را از بيشتر از نصف جهان بر مي چينند وآزادي را دو باره حرمت داده واين نعمت از دست رفته را به مليون ها انسان باز مي گردانند ؟ اما . . . اما . . . اما افسوس . . که ما همه روزه از آن مردان و از آن آرمان ها فاصله داريم چرا ؟

بلي يک تيپ قافله را بردند به بيراهه ، بردند به طرف همان نقطه هاي که اين جريان بر عليه آن به راه افتاده بود ، وبا اين کار اين قماش نه تنها که دار وندار دنياي مردم ما به خاک يکسان شد بلکه به دامان همچو حرکتي با عملکرد هاي ناشيانه اين تيب بر چسپ هاي هولناکي زده شده وکلمه اسلام را در کشور خدشه دار ساختند اما خود راهي را پيش گرفتند که همه ميدانيم !

در گرماگرم جهاد بود که کاسه هاي زيادي از زير نيم کاسه همين طيفي که خود را وارثان برحق نهضت اسلامي مي دانستند بالا آمد ودرگيري هاي في ما بين شان اهداف اوليه را مانند نبشته بر روي يخ وگذاشتن آن بر آفتاب نمود.

اين بيرون شدن روسها از کشور تداوم سه سالهء رژيم کمونيستي در کشور چيزي بود که به مثابهء زنگ خطر در بيخ گوش فرزندان شهدا نواخته مي شد که اين رأس نشينان هرم جهاد اسلامي قافله ميليوني آنان را به ترکستان رهنموني مي دارد.

سقوط حکومت کمونيستي وفراز آمدن اين تيپ رهبران بيشتر طشت را از بام فرود آورد وديده شد که کساني که بر حکومت حضرت عثمان (رض) خورده مي گرفتند امروز از اداره به طرز يزيد هم عاجز اند اين جريان اسلامي که به پيشاني باز از سوي ملت بدرقه گرديده بود ودر راه تحقق اهداف آن مردم ما از هيچ بذلي دريغ نکرده بودند امروز عملاً بدست اين طيف رهبران ترور گرديده وعملاً از اعتماد آنان سوء استفاده صورت گرفته است . جريان اسلامي که به آن مسلمانان دنيا چه حتي مردم آزادي دوست گيتي همه وهمه به آن تحسين مي کردند امروز ذريعهء عملکرد اين قماش در بدترين حالت خود لکه ننگي بود که براي مردم ما سر خوردگي مي آورد .

اينجاست که در بدو امر نهضت اسلامي به يتيمي مي ماند که پدر نمرده به خواري کشيده شده باشد. آنچه زير نام روند اسلامي که سر بلند نمود وبه نام فندماندلست ويا نسل دوم مجاهدين ويا تکنوکرات وليبرال ها همه در آزمون خدمت گزاري ماندند وراه به جايي نبردند .

بنابر اين امروز خوشبختانه که نسل آگاه وخبير جوان جامعه با درک شرايط واوضاع و احوال رود بار رفته را تازه نگهداشته وبه نقش قدم پيشگامان نهضت اسلامي وبه کرسي نشاندن آرزوهاي اسلامي وملي آنان اقدام به احياي مجدد نهضت اسلامي افغانستان نموده تا دامن نهضت را از آنچه بدان زده اند بپيرايد وآنچه از نيروي معنوي ومادي دارد در جهت خدمت به مردم عزيز کشور خويش که در مصاف نبرد از جلو وعقب زخم خورده ولي به پا ايستاده است قرار دهد .

عزيزان!

نهضت اسلامي افغانستان با اين ديد خودرا عصاره خواست دومليون شهيد با متعلقين آنان مي داند ، ميخواهد تا فاصله ملت از آرمان هاي متعالي جريان بيداري اسلامي که ذريعه عملکرد اين وآن به عمل آمده بود را تفسير منتقدانه نمايد .

آنچه به جزئيات بر مي گردد همه در اساسنامه ومرامنامه نهضت اسلامي درج است ولي اين جا ميخواهم به صراحت خاطر نشان بسازم که ما بدون يک جهش انقلابي راهي براي برون رفت از مشکلات امروزي خود نداريم ، انقلابي که در ديد ما نسبت به همه قضايا تحول بياورد انقلابي که بيشتر به عمل متکي باشد تا به حرف راه نجات جامعه را در اسلام عزيز ميدانيم فقط از ما تعهد کار است واطمينان واعتماد واتکال به خدا .

يقيناً اراده ملت ما دست معامله گران را از يخن مردم ما کوتاه خواهد ساخت وملت ما را به جايگاه شايسته آن به يمن لطف واخلاص ما نسبت به دين واحکام وخدمت به بندگان اش خواهد رساند .

ومن الله توفيق

مولوي محمد مختار مفلح

رهبر نهضت اسلامي افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.