×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

افزونه جلالی را نصب کنید.  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
پیام رهبر نهضت اسلامی در تدویر اولین کنگره نهضت اسلامی افغانستان

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمد لله والصلوه والسلام علی رسول الله وعلی آله وأصحابه ومن والاه

فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون أحسنه…. الآیه

حضار عزیزخواهران وبرادران مسلمان!

اجازه بدهید تا امروز بعد از سپری شدن از سی سال فریاد فرزندان این خاک را از فراز این تربیون بگویم ! الله اکبر. آری!  الله اکبر پیام مردان پاکباز مومن وشهدای بود که در زیر دخمه های تنگ وتاریک و اختناق بلند میشد وبنیاد وبنیان الحاد، ظلم واستبداد را به لرزه می انداخت فریاد نیازی بزرگ فریاد انجنیر حبیب الرحمن عزیز ! فریاد فرزندان مومن این خاک، که خاطره جانبازان نخستین اسلام را زنده نمودند واز دلاوری وایستادگی در برابر طاغوت افسانه های ماندگاری بجا گذاشتند .

عزیزان! ما در همین شهر کابل هنوز هم تصور میکنیم که روح بنیان گذاران این جنبش مقدس بیداری اسلامی ، در درودیوار این شهر قابل مشاهده است ، یاد مان میدهد از سلول های مخوف یاد مان میدهد از جهنم که ذریعه ایادی الحاد درین خاک آفریده شده وبندگان خدا را نمرود وار دران معذب  میساختند! واز همه این حماسه خونین ، که دریک طرف حق ومقاومت قد علم کرده بود ودر طرف دیگر باطل مصاف میداد ، این درس را می گیریم ، که این رستاخیز در پی ایجاد یک نظام صالح اسلامی که عزت وکیان فرد وجامعه را به ارمغان آورد به راه افتاده بود ، حرکت مقدس بیداری اسلامی برای این براه افتاده بود تا دست یغما گر وبیداد کننده را از گلوی انسان این سرزمین کوتاه نماید ، این حرکت برای این براه افتاده بود تا عدالت وقسط را به بهترین نحو ممکن در جامعه حاکم گرداند بلی تربیت این جماعت بود که ایثار وشجاعت ایشان مایه امید مردمی گردید که در شکستن طلسم کمونیزم بزرگترین معجزه پیامبری ختم نبوت را در قرن اتم به نمایش گذاشتند وسر سرخ را در زباله های تاریخ دفن کردند .

فرهیختگان !

تصورکنید که آیا بزرگتر از این افتخاری به ملت ما هست ؟ یک مشت مردان با دست خالی با نیروی ایمان بساط فساد را از بیشتر از نصف جهان بر می چینند وآزادی را دو باره حرمت داده واین نعمت از دست رفته را به ملیون ها انسان باز می گردانند ؟ اما . . . اما . . . اما افسوس . . که ما همه روزه از آن مردان و از آن آرمان ها فاصله داریم چرا ؟

بلی یک تیپ قافله را بردند به بیراهه ، بردند به طرف همان نقطه های که این جریان بر علیه آن به راه افتاده بود ، وبا این کار این قماش نه تنها که دار وندار دنیای مردم ما به خاک یکسان شد بلکه به دامان همچو حرکتی با عملکرد های ناشیانه این تیب بر چسپ های هولناکی زده شده وکلمه اسلام را در کشور خدشه دار ساختند اما خود راهی را پیش گرفتند که همه میدانیم !

در گرماگرم جهاد بود که کاسه های زیادی از زیر نیم کاسه همین طیفی که خود را وارثان برحق نهضت اسلامی می دانستند بالا آمد ودرگیری های فی ما بین شان اهداف اولیه را مانند نبشته بر روی یخ وگذاشتن آن بر آفتاب نمود.

این بیرون شدن روسها از کشور تداوم سه سالهء رژیم کمونیستی در کشور چیزی بود که به مثابهء زنگ خطر در بیخ گوش فرزندان شهدا نواخته می شد که این رأس نشینان هرم جهاد اسلامی قافله میلیونی آنان را به ترکستان رهنمونی می دارد.

سقوط حکومت کمونیستی وفراز آمدن این تیپ رهبران بیشتر طشت را از بام فرود آورد ودیده شد که کسانی که بر حکومت حضرت عثمان (رض) خورده می گرفتند امروز از اداره به طرز یزید هم عاجز اند این جریان اسلامی که به پیشانی باز از سوی ملت بدرقه گردیده بود ودر راه تحقق اهداف آن مردم ما از هیچ بذلی دریغ نکرده بودند امروز عملاً بدست این طیف رهبران ترور گردیده وعملاً از اعتماد آنان سوء استفاده صورت گرفته است . جریان اسلامی که به آن مسلمانان دنیا چه حتی مردم آزادی دوست گیتی همه وهمه به آن تحسین می کردند امروز ذریعهء عملکرد این قماش در بدترین حالت خود لکه ننگی بود که برای مردم ما سر خوردگی می آورد .

اینجاست که در بدو امر نهضت اسلامی به یتیمی می ماند که پدر نمرده به خواری کشیده شده باشد. آنچه زیر نام روند اسلامی که سر بلند نمود وبه نام فندماندلست ویا نسل دوم مجاهدین ویا تکنوکرات ولیبرال ها همه در آزمون خدمت گزاری ماندند وراه به جایی نبردند .

بنابر این امروز خوشبختانه که نسل آگاه وخبیر جوان جامعه با درک شرایط واوضاع و احوال رود بار رفته را تازه نگهداشته وبه نقش قدم پیشگامان نهضت اسلامی وبه کرسی نشاندن آرزوهای اسلامی وملی آنان اقدام به احیای مجدد نهضت اسلامی افغانستان نموده تا دامن نهضت را از آنچه بدان زده اند بپیراید وآنچه از نیروی معنوی ومادی دارد در جهت خدمت به مردم عزیز کشور خویش که در مصاف نبرد از جلو وعقب زخم خورده ولی به پا ایستاده است قرار دهد .

عزیزان!

نهضت اسلامی افغانستان با این دید خودرا عصاره خواست دوملیون شهید با متعلقین آنان می داند ، میخواهد تا فاصله ملت از آرمان های متعالی جریان بیداری اسلامی که ذریعه عملکرد این وآن به عمل آمده بود را تفسیر منتقدانه نماید .

آنچه به جزئیات بر می گردد همه در اساسنامه ومرامنامه نهضت اسلامی درج است ولی این جا میخواهم به صراحت خاطر نشان بسازم که ما بدون یک جهش انقلابی راهی برای برون رفت از مشکلات امروزی خود نداریم ، انقلابی که در دید ما نسبت به همه قضایا تحول بیاورد انقلابی که بیشتر به عمل متکی باشد تا به حرف راه نجات جامعه را در اسلام عزیز میدانیم فقط از ما تعهد کار است واطمینان واعتماد واتکال به خدا .

یقیناً اراده ملت ما دست معامله گران را از یخن مردم ما کوتاه خواهد ساخت وملت ما را به جایگاه شایسته آن به یمن لطف واخلاص ما نسبت به دین واحکام وخدمت به بندگان اش خواهد رساند .

ومن الله توفیق

مولوی محمد مختار مفلح

رهبر نهضت اسلامی افغانستان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام ها باید به زبان های فارسی، پشتو، عربی و نگلیسی و مرتبط با مطلب باشد.