طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 5832950

• تعداد بازدیدکننده: 5161120

• تعداد بازدید امروز: 2846

• کاربران آنلاین: 280

 
 

كابل يكصدا عليه اسرائيل/ قدس و فلسطين كليد وحدت مسلمانان

1395/9/2

لینک مطلب: www.dolatebahar.com/telex-280133.html

مردم ولايت «هرات» كه همواره و در طول چندين دهه از اين روز بزرگ كه متعلق به همه مسلمانان است تجليل مي‌كنند اين بار نيز از ساعات اوليه صبح به محل برگزاري اين راهپيمايي آمده و با بدست گرفتن پلاكارت‌هايي كه در آن تصاوير مظلوميت ملتي شجاع، غيور و با همت فلسطين به نمايش در آمده بود، حمايت، پشتيباني و دفاع خود را از مردم مسلمان فلسطين اعلام كردند.

زنان، پيرمردان و حتي كودكان هراتي شعارهاي را با خود حمل مي‌كردند كه نفرت، انزجار و تقبيح اعمال ددمنشانه رژيم صهيونيستي در آن به وضوح مشاهده مي‌شد.

راهپيمايان پس از طي كردن مسير تعيين شده براي اين مراسم در نزديكي ساختمان استانداري هرات تجمع كرده با شعارهاي كوبنده‌اي تجاوز و اشغال سرزمين فلسطين توسط رژيم غاصب اسراييل را محكوم و از ملل مسلمان جهان خواستند تا با اتحاد يكپارچگي و وحدت كلمه متحد شده و با حمايت از ملت مسلمان و در اسارت فلسطين، وظيفه اسلامي و وجداني خود را ادا كنند.

در اين مراسم مولوي «محمد مختار مفلح» رهبر نهضت اسلامي افغانستان در جمع راهپيمايان به ايراد سخن پرداخت و در خصوص اوضاع ناهنجار كشورهاي اسلامي موضوعاتي را مطرح كرد.

مفلح با تاكيد بر اينكه از هر زمان ديگر نياز جوامع اسلامي اتحاد و همبستگي است، افزود: بايد اذعان كرد متاسفانه روز قدس امسال در حالي برگزار مي‌شود كه گوشه گوشه جهان اسلام در آتش نزاع، درگيري و فتنه شوم از «سوريه»، «عراق»، «يمن»، و «بحرين» گرفته تا شمال آفريقا مي‌سوزد و استكبار جهاني در تباني با برخي دول عربي با هدف از بين بردن زيرساخت‌هاي كشورهاي اسلامي خواستار حصار شكني صهيونيسم غاصب است.

مولوي مفلح با اشاره به اينكه بزرگداشت از روز جهاني قدس در سال جاري در شرايطي صورت مي‌گيرد كه آتش فتنه رژيم غاصب اسراييل نه تنها فلسطين و بيت‌المقدس بلكه سرتاسر خاورميانه را در بر گرفته و با همراهي اين رژيم با جريان‌هاي تكفيري، وحشي‌گري آن به مراتب بيشتر از گذشته نمايان شده است.

رهبر نهضت اسلامي افغانستان خاطرنشان كرد: تداوم اقدامات تجاوزكارانه اين رژيم به مناطق مختلف فلسطين از حمله غزه،كشتار كودكان، زنان و مردان بي دفاع، تحميل محاصره ضد انساني طولاني مدت و بسته شدن نقاط عبور مرزي و گذرگاه‌ها، قطع ارسال مواد غذايي و دارويي، افزايش تعداد بازداشت شدگان و تعرض به مبارزان و ساكنان فلسطيني در اين مناطق از جمله اقدامات ددمنشانه رژيم صهيونيستي است كه همچنان عليه مردم مظلوم فلسطين اعمال مي‌شود.

مولوي مفلح در بخش ديگري از سخنراني‌اش گفت: رژيم اشغالگر اسراييل با فتنه انگيزي، ترور فرزندان پاك اين مرز و بوم و نيز جنايات متعدد در سرزمين‌هاي اشغالي همچنان كانون بحران و غده سرطاني در منطقه و بسيار باعث شرمساري است كه آمريكاي جنايتكار و ساير استعمارگران غربي همچنان در مقابل جنايات اين رژيم جعلي سكوت اختيار كردند.

مفلح اظهار داشت: اما رويدادهاي اسفبار و درد آور كنوني منطقه و جهان اسلام به وضوح نشان مي‌دهد كه روز جهاني قدس، به عنوان يك طرح در مسير اتحاد، بيداري و بسيج عموم آزادگان و موحدان بويژه امت اسلامي براي مقاومت و مقابله در برابر غارتگران بين‌المللي و در راس آن‌ها آمريكا و صهيونيسم جهاني مي‌باشد.

رهبر نهضت اسلامي افغانستان در بخش پاياني سخنراني خود با بيان اينكه امروز سرزمين‌هاي اشغالي به يك محيط شكننده امنيتي تبديل شده است، گفت: امنيت سازي براي اشغالگران و غاصبان سرزمين قدس نه تنها در دايره اراده و مديريت رژيم صهيونيستي و حاميان غربي و عربي آن نيست بلكه در مصاف با معادله‌اي قرار گرفته است كه رزمندگان مقاومت اسلامي در فلسطين و ديگر بلاد اسلامي در آن قدرت نمايي و نقش آفريني مي‌كنند.

اين رهبر ديني مردم افغانستان تاكيد كرد: با توجه به جنايات رژيم صهيونيستي در كشتن مردم بي‌گناه كه باعث رنجش و تالم هر انسان آزاده و آزاديخواهي مي‌شود، حضور پر شور مسلمانان و ساير ملت‌هاي آزاديخواه در راهپيمايي روز جهاني قدس مي‌تواند براي مردم ستمديده و مظلوم فلسطين اميدبخش تر از هميشه باشد.

اين سخنراني كه با تكبير الله اكبر و شعارهاي كوبنده ضد ستمگري همراهي مي‌شد حمايت و تاييد مردم ولايت هرات را در پي‌داشت.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 344
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین بازتاب ها

مشاور عبدالله: «حزب الله» و «حماس» خار چشم مزدوران ...

سکوت کشورهای اسلامی در برابر جنایت اسرائیل شرم آور است

مولوی مفلح: آل سعود برای شکستن عزت و شرف مسلمانان کار ...

مولوی مفلح در گفتگو با شفقنا: عربستان هم‌پیمان آمریکا ...

مشاور ریاست اجرائیه در گفتگو با شفقنا: جهاد بر علیه ...

اسرائیل و همدستانش دفن زباله‌دان تاریخ خواهند ...

واکنش تند احزاب سیاسی کشور به تصمیم ننگین رئیس جمهور ...

آوا: علمای افغانستان؛ امريکا و رژيم صهيونيستي، دو روي ...

حکومت توافق ملی؛ بدیل انحصارگری و استبداد حاکم

​مولوی مفلح: ما با تمام توان از موقف عطامحمد نور و ...

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

سنای امریکا منع فروش طیاره‌های ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.