طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 5561579

• تعداد بازدیدکننده: 4915139

• تعداد بازدید امروز: 2774

• کاربران آنلاین: 200

 
 

بیت‌المقدس به معنای تمام کشورهای اسلامی/ شناخت استکبار نشانه برگزاری روز جهانی قدس

1395/4/12

لینک مطلب: af.farsnews.com/culture/news/13950410001238

«محمدمختار مفلح» رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، اعلام کرد که «روز جهانی قدس» مربوط تنها مربوط به ایرانی‌ها و شیعیان نیست، بلکه سنی‌ها با حضور گسترد در این روز نشان داده که این روز مربوط به تمام افغانستانی‌ها و مسلمانان است.

مفلح افزود: ملل افغانستان و فلسطین درد و رنج‌های مشترکی را متحمل می‌شوند که این درد و مشقت‌ها از طرف آمریکا و اسرائیل است.

بیت‌المقدس به معنای تمام کشورهای اسلامی

وی با بیان اینکه مشترکات بیشتر افغانستانی‌ها با فلسطینی‌ها ما را به تجلیل از روز جهانی قدس وا داشته، گفت: پیامبر بزرگ اسلام که رهبر واقعی هر 2 کشور بوده به روایتی 16 بار به بیت‌المقدس رفته است.

رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان تصریح کرد: وجوه مشترک دینی بین 2 ملت سبب همنوایی بیشتر آنها با همدیگر شده و با نگاه ژرف‌تر بیت‌المقدس تنها یک سرزمین کوچک نبوده بلکه تمام سرزمین‌های اسلامی را شامل می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه انگیزه غربی‌ها در برابر سرزمین‌ها و کشورهای اسلامی نیز سبب واکنش مسلمانان شده، افزود: آمریکایی‌ها در بخشی از سرزمین‌های ما اقدام به کشتار غیرنظامیان و مردم بی‌گناه کرده و در بخش دیگر سخن از دموکراسی و حقوق بشر می‌زنند.

این پایه‌گذار روز جهانی قدس در افغانستان با بیان اینکه معیاربندی غربی‌ها سبب جسارت سایر مستکبرین مانند اسرائیل شده، گفت: ما معتقدیم که اگر بخشی از سرزمین اسلامی در امان باشد، سایر سرزمین‌های اسلامی نیز در امنیت بسر خواهد برد.

وی افزود: افغانستانی‌ها با راهپیمایی در روز جهانی قدس، معتقدند که اگر فلسطین آزاد شود افغانستان نیز آزاد شده و به امنیت و ثبات خواهد رسید.

روز جهانی قدس با پیشینه تاریخی در افغانستان

مفلح در مورد نخستین راهپیمایی روز جهان قدس در افغانستان اعلام کرد: روز جهانی قدس برای نخستین بار در سال 1375 به نام «ایستگاه معراج» و با همت «حزب نهضت اسلامی» برگزار شده است.

وی در این خصوص گفت: شخصیت‌های مهمی در سال 1375 مانند «آیت‌الله آصف محسنی»، «احمدشاه احمدزی»، بنده و سایر شخصیت‌های بزرگ افغانستان در راهپیمایی اولیه روز جهانی قدس حضور داشتند.

رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان تصریح کرد: اما پس از سال 1385 ما روز جهانی قدس را به صورت مداوم برگزار کرده و تمام گزارشات آن را در کتاب تحت عنوان «ده سال روز جهانی قدس در افغانستان» گرد آوردیم.

شناخت استکبار بهترین پیامد برگزاری روز جهانی قدس

وی در مورد پیامدهای برگزاری این روز طی 10 سال گذشته گفت: در سال 1385 زمانی که از نخستین روز جهانی قدس تجلیل کردیم، همه معتقد بودند که آمریکا برای خدمت و آزادی مردم در افغانستان حضور یافته است.

محمدمختار مفلح افزود: هم اکنون تمام جمعیت افغانستان یک صدا شعار می‌دهند که «مرگ بر آمریکا» که این موضوع بیانگر روشنگری روز جهانی قدس در خصوص موضوع استکبار جهانی و کشتارهای که آنها در کشورهای اسلامی انجام می‌دهند، می‌باشد.

وجود مشترکات سبب جبهه‌ واحد شده است

مفلح با بیان اینکه ما بارها گفته‌ایم که اگر آمریکا و روسیه در مقابل اسرائیل قرار گیرد، ما در کنار این کشورها خواهیم بود، گفت: حالا که یک رهبر بزرگ جهان اسلام این روز را نهادینه کرده در کنار وی و همراه با انگیزه‌های ایشان نیز هستیم.

وی با طرح این پرسش که مشترکات کشورهای اسلامی با فلسطین گفت: بدون شک مشترکات مردم افغانستان با فلسطین زیاد است.

«شیعه – ایرانی» بودن روز قدس مردود است

مفلح افزود: با توجه به مشترکات افغانستانی‌ها با فلسطین، اما برخی غرب‌گرایان ما را به ایران‌گرایی بر چسب می‌زنند که آن را به شدت مردود می‌دانیم.

وی تصریح کرد: در تمام فلسطین، پیروان مذهب شیعه به ندرت دیده می‌شوند که خود بیانگر اسلامی بودن روز قدس است، زیرا در غیر آن صورت تمام شیعیان با عشق و علاقه فراوانشان برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین در کنار اهل سنت قرار نمی‌گرفتند.

این عالم و اندیشمند اهل سنت افغانستان گفت: برگزاری راهپیمایی‌ها در مناطق دوردست سنی‌نشین افغانستان ضمن مردود دانستن تبلیغات مسموم دشمنان، همنوایی تمام مسلمانان با مردم فلسطین و استحکام وحدت بین تمام مسلمانان را به نمایش می‌گذارند.

دشمنان به دنبال اغفال ما هستند

وی افزود: ما بر اساس رسالت دینی‌مان هیچگاه بیت‌المقدس را تنها نگذاشته و با همصدایی و همدلی در برابر مستکبرین خواهیم ایستاد.

محمد مختار مفلح گفت: دشمنان ما با تبلیغات مسموم سعی دارند مسلمانان را در برابر حوادث و رویدادهای سرزمین‌های مربوط خودشان بی‌تفاوت کنند در حالی که مسلمانان باید از این دسایس آگاه بوده و اجازه ندهند دشمنان با این دست تبلیغات به موفقیت برسند.

جزئیات راهپیمایی روز قدس ۹۵ در افغانستان

مفلح در مورد اینکه روز جهانی قدس در سالجاری در کدام ولایت‌ها و با همت کدام سازمان‌ها تجلیل خواهد شد گفت: تمام سازمان‌های که پیش از این از روز جهانی قدس در کابل تجلیل می‌کردند، در سالجاری نیز در کابل حضور خواهند داشت.

وی افزود: خوشبختانه در سالجاری نمایشگاهی را نیز در کابل برگزار خواهیم کرد و ده‌ها کتاب و آثار که در مورد روز جهانی قدس به چاپ رسیده را به نمایش خواهیم گذاشت.

این عالم اهل سنت افغانستان همچنین گفت: علاوه بر کابل، قرار است روز جهانی قدس در شهرهای «هرات» و «جلال‌آباد» نیز به نام «فلسطین؛ تکیه‌گاه پیامبر» با همت «حزب نهضت اسلامی افغانستان» و «شورای اخوت اسلامی» برگزار شود.

قرار است امروز (جمعه) هزاران افغانستانی با حضور در راهپیمایی‌های که در ولایت‌های مختلف از جمله «کابل»، «مزارشریف»، «هرات»، «ننگرهار» و چندین ولایت دیگر برگزار می‌شود، با شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» شرکت کرده و خواستار آزادی بیت‌المقدس از وجود رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی شوند.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 810
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین بازتاب ها

حکومت توافق ملی؛ بدیل انحصارگری و استبداد حاکم

​مولوی مفلح: ما با تمام توان از موقف عطامحمد نور و ...

ارگ در ناامنی شمال دست دارد/مرگ فهیم مشکوک است

مجاهد بودن پیش حلقه ارگ جرم است/ والی بلخ برای دفاع از ...

در حمایت از عطا محمد نورحتی یک قدم هم کوتاه نمی‌‏آییم

مشاور عبدالله: ناامن کردن شمال یکی از اولویت‌های ...

دستی که در کشتار مردم فلسطین دخیل است افغانستان را نیز ...

مولوى مفلح: خاموشی چراغ قدس، خاموشی چراغ کابل است

کتابی حاوی اسامی 5000 نفر که توسط دولت کمونیستی ...

قطعنامه نهضت اسلامی افغانستان در محکومیت اقدام آمریکا ...

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

ﺑﺨﺸﻲ اﺯﺳﺨﻨﺮاﻧﻲ ﻣﻮﻟﻮﯼ ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

حکومت توافق ملی؛ بدیل انحصارگری ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.