طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 5548094

• تعداد بازدیدکننده: 4910045

• تعداد بازدید امروز: 2850

• کاربران آنلاین: 230

 
 

اسرائیل باید نابود شود/فلسطین مساله اول جهان اسلام/فلسطینی‌ها اتحاد خود را تقویت کنند

1395/4/12

لینک مطلب: af.farsnews.com/politics/news/13950411000944

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، امروز در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان که به نام روز جهانی قدس نامیده شده‌  صدها تن از مردم مسلمان و نوع‌دوست غرب افغانستان در راهپیمایی خود در ولایت «هرات» خواستار آزادی فلسطین شدند.

مردم مسلمان افغانستان که خود را در آلام و غم‌های ملت مظلوم فلسطین و آنچه که توسط رژیم منحوث اسراییل بر آنان تحمیل می‌شود شریک می‌دانند، با حضور در مراسم های ویژه از جهاد و مقاومت مردم مسلمان فلسطین دفاع و هرگونه تجاوز، ظلم، استبداد و زیاده خواهی صهیونیسم غاصب در سرزمین‌های فلسطینیان را محکوم کردند.

امروز اقشار مختلف مردم چه شیعه و چه سنی بدون در نظر داشتن قوم، ملیت و فرقه در راهپیمایی روز جهانی قدس در «هرات» حضور  پیدا کردند و با مشت‌های گره شده شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسراییل» و «مرگ بر صهیونیسم» را سر دادند.

مردم ولایت «هرات» که همواره و در طول چندین دهه از این روز بزرگ که متعلق به همه مسلمانان است تجلیل می‌کنند این بار نیز از ساعات اولیه صبح به محل برگزاری این راهپیمایی آمده و با بدست گرفتن پلاکارت‌هایی که در آن تصاویر مظلومیت ملتی شجاع، غیور و با همت فلسطین به نمایش در آمده بود، حمایت، پشتیبانی و دفاع خود را از مردم مسلمان فلسطین اعلام کردند.

زنان، پیرمردان و حتی کودکان هراتی شعارهای را با خود حمل می‌کردند که نفرت، انزجار و تقبیح اعمال ددمنشانه رژیم صهیونیستی در آن به وضوح مشاهده می‌شد.

راهپیمایان پس از طی کردن مسیر تعیین شده برای این مراسم در نزدیکی ساختمان استانداری هرات تجمع کرده با شعارهای کوبنده‌ای تجاوز و اشغال سرزمین فلسطین توسط رژیم غاصب اسراییل را محکوم و از ملل مسلمان جهان خواستند تا با اتحاد یکپارچگی و وحدت کلمه متحد شده و با حمایت از ملت مسلمان و در اسارت فلسطین، وظیفه اسلامی و وجدانی خود را ادا کنند.

در این مراسم مولوی «محمد مختار مفلح» رهبر نهضت اسلامی افغانستان در جمع راهپیمایان به ایراد سخن پرداخت و در خصوص اوضاع ناهنجار کشورهای اسلامی موضوعاتی را مطرح کرد.

مفلح با تاکید بر اینکه از هر زمان دیگر نیاز جوامع اسلامی اتحاد و همبستگی است، افزود: باید اذعان کرد متاسفانه روز قدس امسال در حالی برگزار می‌شود که گوشه گوشه جهان اسلام در آتش نزاع، درگیری و فتنه شوم از «سوریه»، «عراق»، «یمن»، و «بحرین» گرفته تا شمال آفریقا می‌سوزد و استکبار جهانی در تبانی با برخی دول عربی با هدف از بین بردن زیرساخت‌های کشورهای اسلامی خواستار حصار شکنی صهیونیسم غاصب است.

مولوی مفلح با اشاره به اینکه بزرگداشت از روز جهانی قدس در سال جاری در شرایطی صورت می‌گیرد که آتش فتنه رژیم غاصب اسراییل نه تنها فلسطین و بیت‌المقدس بلکه سرتاسر خاورمیانه را در بر گرفته و با همراهی این رژیم با جریان‌های تکفیری، وحشی‌گری آن به مراتب بیشتر از گذشته نمایان شده است.

رهبر نهضت اسلامی افغانستان خاطرنشان کرد: تداوم اقدامات تجاوزکارانه این رژیم به مناطق مختلف فلسطین از حمله غزه،کشتار کودکان، زنان و مردان بی دفاع، تحمیل محاصره ضد انسانی طولانی مدت و بسته شدن نقاط عبور مرزی و گذرگاه‌ها، قطع ارسال مواد غذایی و دارویی، افزایش تعداد بازداشت شدگان و تعرض به مبارزان و ساکنان فلسطینی در این مناطق از جمله اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی است که همچنان علیه مردم مظلوم فلسطین اعمال می‌شود.

مولوی مفلح در بخش دیگری از سخنرانی‌اش گفت: رژیم اشغالگر اسراییل با فتنه انگیزی، ترور فرزندان پاک این مرز و بوم و نیز جنایات متعدد در سرزمین‌های اشغالی همچنان کانون بحران و غده سرطانی در منطقه و بسیار باعث شرمساری است که آمریکای جنایتکار و سایر استعمارگران غربی همچنان در مقابل جنایات این رژیم جعلی سکوت اختیار کردند.

مفلح اظهار داشت: اما رویدادهای اسفبار و درد آور کنونی منطقه و جهان اسلام به وضوح نشان می‌دهد که روز جهانی قدس، به عنوان یک طرح در مسیر اتحاد، بیداری و بسیج عموم آزادگان و موحدان بویژه امت اسلامی برای مقاومت و مقابله در برابر غارتگران بین‌المللی و در راس آن‌ها آمریکا و صهیونیسم جهانی می‌باشد.

رهبر نهضت اسلامی افغانستان در بخش پایانی سخنرانی خود با بیان اینکه امروز سرزمین‌های اشغالی به یک محیط شکننده امنیتی تبدیل شده است، گفت: امنیت سازی برای اشغالگران و غاصبان سرزمین قدس نه تنها در دایره اراده و مدیریت رژیم صهیونیستی و حامیان غربی و عربی آن نیست بلکه در مصاف با معادله‌ای قرار گرفته است که رزمندگان مقاومت اسلامی در فلسطین و دیگر بلاد اسلامی در آن قدرت نمایی و نقش آفرینی می‌کنند.

این رهبر دینی مردم افغانستان تاکید کرد: با توجه به جنایات رژیم صهیونیستی در کشتن مردم بی‌گناه که باعث رنجش و تالم هر انسان آزاده و آزادیخواهی می‌شود، حضور پر شور مسلمانان و سایر ملت‌های آزادیخواه در راهپیمایی روز جهانی قدس می‌تواند برای مردم ستمدیده و مظلوم فلسطین امیدبخش تر از همیشه باشد.

این سخنرانی که با تکبیر الله اکبر و شعارهای کوبنده ضد ستمگری همراهی می‌شد حمایت و تایید مردم ولایت هرات را در پی‌داشت.

در بخش پایانی مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در «هرات»، قطعنامه 5 ماده‌ای به شرح ذیل قرائت شد:

1- ملت مسلمان افغانستان آزادی بیت‌المقدس و رهایی ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین از سلطه متجاوزان اسراییلی و تلاش برای ملزم کردم رژیم اسراییل برای ترک سرزمین‌های اشغالی را همچنان اولویت جهان اسلام دانسته و حمایت و پشتیبانیشان را از انتفاضه فلسطین و مقاومت اسلامی اعلان می‌کند.

2- ملت مجاهد افغانستان جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و تلاش شیطانی برای یهودی سازی سرزمین‌های اشغالی و هم چنان نابودی نمادهای هویت ملی و تاریخی فلسطین که متاسفانه در شرایط پر چالش امروز منطقه و در سکوت خیانت‌بار و خباثت آمیز برخی دولت‌های عربی – اسلامی صورت می‌پذیرد را شدیدا محکوم می‌کند.

3- ملت مسلمان افغانستان فتنه گروه‌های تروریستی و آدم‌کش و هم چنان حمایت حامیان منطقه‌ای و جهانی آنان را در عراق، سوریه و لیبی جنگ‌های نیابتی و نقشه مشترک آمریکا- رژیم صهیونیستی و ارتجاع منطقه برای ایجاد شکاف و تفرقه در بین مسلمین و امنیت سازی برای رژیم اسراییل دانسته تاکید بر تبعیت از تعالیم قرآن کریم و دستورات پیامبر اکرم (ص) در برابر اینگونه توطئه‌های شیطانی ایستادگی می‌کند.

4- ملت مسلمان افغانستان وحدت، همگرایی و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی در برابر رژیم اسراییل را از مهم ترین الزامات و مولفه‌های دستیابی به آرمان آزادی قدس شریف و اخراج اشغالگران صهیونیست از سرزمین مقدس فلسطین دانسته و از همه جریان‌ها و سازمان‌های فلسطینی انتظار دارد با هوشیاری اجازه ندهند دشمنان ملت فلسطین با ترفندها ظرفیت‌های راهبردی فراروی جبهه ضد صهیونیستی را تضعیف و مخدوش سازند.

5- ملت روزه دار و مسلمان افغانستان با ستایش و تقدیر از ایستادگی و مقاومت ملت‌های مسلمان در مقابل فتنه گروه‌های افراطی و تروریستی و دسیسه‌های شیطانی و تفرقه انگیز قدرت‌های مداخله‌گر استکباری از امت اسلامی می‌خواهد اتحاد و اتفاق خویش را بیش از پیش تقویت کنند.

سپس اشتراک کنندگان در این راهپیمایی به رسم اعتراض و محکومیت اشغالگری، ظلم و تجاوز رژیم صهیونیستی در سرزمین مقدس فلسطین و هتک حرمت مسجد‌الاقصی توسط این از خدا بی خبران، پرچم رژیم پوشالی اسراییل را به آتش کشیدند و با سر دادن شعارهایی به ملت مسلمان فلسطین پیام حمایت‌های قاطعشان را رساندند.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 352
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

آخرین بازتاب ها

حکومت توافق ملی؛ بدیل انحصارگری و استبداد حاکم

​مولوی مفلح: ما با تمام توان از موقف عطامحمد نور و ...

ارگ در ناامنی شمال دست دارد/مرگ فهیم مشکوک است

مجاهد بودن پیش حلقه ارگ جرم است/ والی بلخ برای دفاع از ...

در حمایت از عطا محمد نورحتی یک قدم هم کوتاه نمی‌‏آییم

مشاور عبدالله: ناامن کردن شمال یکی از اولویت‌های ...

دستی که در کشتار مردم فلسطین دخیل است افغانستان را نیز ...

مولوى مفلح: خاموشی چراغ قدس، خاموشی چراغ کابل است

کتابی حاوی اسامی 5000 نفر که توسط دولت کمونیستی ...

قطعنامه نهضت اسلامی افغانستان در محکومیت اقدام آمریکا ...

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

کنفرانس «کابل و قدس آیینه تمام ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

امیر کویت خواستار عقب نشینی ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

حکومت توافق ملی؛ بدیل انحصارگری ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.