طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7490718

• تعداد بازدیدکننده: 6704925

• تعداد بازدید امروز: 9842

• کاربران آنلاین: 190

 
 

بحران افغانستان برایندی از اشغال فلسطین

موضوع: کتاب

 دانلود فایل

پیشگفتار

الحمدلله والصلاة والسلام علی رسول الله و علی آله واصحابه ومن والاه

قال الله تعالی فی محکم کتابه وهو اصدق القائلین

وَمَا جَعَلْنَا الْقِبْلَةَ الَّتِي كُنتَ عَلَيْهَا إِلاَّ لِنَعْلَمَ مَن يَتَّبِعُ الرَّسُولَ - الآيه

وقال الرسول صلي‌الله عليه وآله وسلم

عَنْ أَبِى ذَرٍّ قَالَ قُلْتُ يَا رَسُولَ اللَّهِ أَىُّ مَسْجِدٍ وُضِعَ فِى الأَرْضِ أَوَّلُ قَالَ «الْمَسْجِدُ الْحَرَامُ ». قُلْتُ ثُمَّ أَىٌّ قَالَ « الْمَسْجِدُ الأَقْصَى ». أخرجه النسائي

عن أبي سعيد الخدري رضي الله عنه، أن رسول الله صلى الله عليه وآله وسلم قال: (لا تُشَدُّ الرحال إلاّ إلى ثلاثة مساجد, مسجدي هذا, والمسجد الحرام, والمسجد الأقصى).

افغانستان! و چرا قدس؟ این سوال شاید برای برخی ها پیدا شود که افغانستان تا این پیمانه در گیر مسایل خود است، چگونه فرصتی مي‌یابد به اینکه به مسأله یی بزرگي مانند فلسطین برسد؟

این سوالی است کاملا به جا!

اما افغانستان عزیز که ما همه به آن عشق مي‌ورزیم با جمعیت بیش از 99 % جمعیت مسلمان باورمند به کتاب الهی، قرآن کریم است که آیات آن قدسیت ومکانت مسجد الاقصا و ماحول آن را ثابت نموده و برای ما به صراحت گفته است که سکوت یک مسلمان در برابر ظلم وتعدی که در حق آن دیگری روا داشته مي‌شود خود از آن جنایت دست کمي‌ندارد. چه برسد بر اينكه اين بيداد و ظلم عظيم در حق يكي از مقدسات روا داشته شود.

مقاصد علیای شریعت اسلامي‌برای ما مي‌آموزد که آنچه در حق ملت بی دفاع برادران وخواهران فلسطینی مان مي‌رود، ظلم روشن و ستم آشکاری است که توسط یک رژیم سفاک وخون ریز که به هیچ اصلی پایبند نیست انجام مي‌یابد که اگر این بیداد، بر پیروان دين ديگري نیز به عمل آید، یک مسلمان آزاده و باورمند به مقاصد علیای شریعت اسلامي‌آن را به شدت محکوم نموده ودر جهت توقف دادن آن کوتاهی نمي‌کند.

این است اساسی ترین برهان جهت گیری ما درین راستا که مسئولیت شرعی و الهی مان دستور ایستادن در پهلوی ملت بزرگوار فلسطین را به هدف دفاع ازحریم مسجدالاقصا، برای مان مي‌دهد.

مهم این نیست که ما امروز یا فردا یا در همین عمر خود شاهد باشیم که شیرازه حصار بردور مسجدالاقصي فرو بریزد و دست ناپاک اتحاد صلیبی- صهیونی از دامن آن کوتاه گردد، - گرچند این را دورهم نمي‌دانیم – مهم این است كه به گوش بيدادگران برسانيم که ملت بزرگوار فلسطین را در این برهه از زمان تنها نمانده و مابا ایستادن در کنار این ملت، دین شرعی ومسولیت الهی خود را در قبال ملت مسلمان فلسطين ادا مي‌نماییم.

(مِنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ يَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا)

درسي که برای مایاران پاکباز پیامبر عظیم الشان اسلام آموخته این است که سید الشهدا حمزه ومصعب بن عمير و عبد الله بن رواحه وجعفر بن ابی طالب و دیگر صحابه‌ی کرام رضوان الله تعالی علیهم اجمعین جام شهادت به سرمي‌کشند تااینکه کلمه خدا بلند گردد، (وَكَلِمَةُ اللَّهِ هِيَ الْعُلْيَا وَاللَّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ)

بلی کلمه خدا بلند گردد، سخن این است که ما به خاطر این هدف متعالی ورفیع و برقراری عدل الهی و برافراشتن سر مقابله با ایادی کفرکه دست در گلوي مظلومان فروبرده اند، به شیشه سکوت سنگ مي‌زنیم ومي‌گوییم: دنیایی که از جنایات رژیم اسرائيل به دفاع ادامه مي‌دهید باید بدانید که یک مسلمان آن چه را برخود لازم مي‌داند اطاعت از حکم الله است که آن را برتر از همه دانسته و در برابر ایمان یک مسلمان اسباب ووسایل مادی رنگ مي‌بازد و درمصاف مبارزه پیروزی از آن اوست. (وَمَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِينَ آَمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ.)

این نیروی ایمان که خاص به اهل ایمان و تقوای امت پیامبر اسلام‌ (صلي‌الله‌عليه‌وآله‌وسلم) است خود نصرت وظفر آورده است، بلی روحية ایثار اهل ایمان، سربازان بي شماري چون طارق بن زیاد ها وموسی بن نصیر ها و صلاح الدین ها و محمد فاتح ها و... را در دامن سبز ونوید بخش اسلام پروریده است که هریک در پخش خیر و فضیلت الگوهای تاریخ اند، (وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ.)

این ها همه مولفه هایی است که برای ما بلند نمودن داعیه حمایت از مسجد اقصا و پشتیبانی از مردم فلسطین را به عنوان یک مسولیت الهی وشرعی واجب ولازم ساخته و درعین حال عبور بی باک از پهلوي مردم فلسطين را شرعا ناجایز مي‌سازد.

مسؤولیت ما افغانستان یا مسجدالاقصا؟

از دیر باز در قلمرو جهان اسلام این خطوط کشیده شده است تا کشور هارا بامسایل شان از یک دیگر جدا کنند، خطوط جغرافیایی بی شماری! اما با یک هدف... و آن جدا کردن هریک ازدیگری برای خوب تر دریدن و بلعیدن! این نفاق افگنی های استعماری تا حال جان بیش از ملیون ها انسان را عمدتا در قلمرو جهان اسلام گرفته است. قضیه ما یک قضیه اسلامي‌است، که ما از آن کوتاه نخواهیم آمد. (إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ).

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 2260
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر آثار این موضوع

گاهنامه مومن

ده سال روز جهانی قدس در افغانستان

نمایشنامه صلاح الدین

در ضیافت دوست

دستورکار دولت وحدت ملی؛ طرحی از سوی نهضت اسلام افغانستان

یاد نامه شهدا (لیست 5000 شهید سالهای 1357 و 1358)

در آغوش هوای اقصا

امــــــــتداد فاجعه (دشورایها و تبعات حضور آمریکا در افغانستان)

دو زخم بر یک پیکر (از کابل تا قدس) جلد چهارم

دو زخم بر یک پیکر (از کابل تا قدس) جلد سوم

دو زخم بر یک پیکر (از کابل تا قدس) جلد دوم

دو زخم بر یک پیکر (از کابل تا قدس) جلد اول

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

فضای پاکستان به روی پروازهای غیر ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.