طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 7379587

• تعداد بازدیدکننده: 6605249

• تعداد بازدید امروز: 5828

• کاربران آنلاین: 370

 
 

مجله نهضت اسلامی شماره 2

موضوع: مجله

 دانلود فایل

روز18سنبله درتقویم کاری نهضت  اسلامی افغانستان روز تجلیل از هفته شهید وشهادت قهرمان ملی کشور وسایر شهدای میهن ما ثبت گردیده بود. درست است که در مراسم سالیانه ای که در هرگوشه وطن به این مناسبت تجلیل هایی تدارک می گردد که هریک از این اقدام ها قابل تقدیر وستایش می باشد اما تجلیل از جایگاه شهدا نظر به عمق و گستردگی جایگاه آنان می تواند جای بحث ها وکنکاش های زیادی دیگری را نیز داشته باشد.

سال روان که تجلیل از هفته شهید وبه ترتیب بزگ داشت از هفته صلح ووحدت ملی که یاد آور شهادت پروفیسور برهان الدین ربانی مرحوم است، مقرون به همهمه های انتخابات و صف گیری ها وآرایش های زیادی گردیده است . این صف گیری ها در فضای باز کنونی کشور بارقه های امید زیادی را ایجادمی نماید. همین که کشور در بخشی از نیرو های موجود خود حرکت های مدنی را ترجیج می دهد جوانه های امید زیادی را در فضای ناباوری سیراب می سازد . از سویی این موضوع به سان کارد دوروی مایه نگرانی های بالقوه زیادی نیز میتواند باشد. دراین فضا که هنوز درمه غلیظ گمانه زنی ها و چانه زنی های زیادی فرورفته است وضعیت کل کشور باتوجه به پیچیدگی های اوضاع منطقه وجهان نیز تاحدود زیادی قابل مکث می باشد.

مترسک های امریکایی ها و بیم امید نشان دادن به ماندن ورفتن شان برای تیم طرفدار آنان ونیز چنگ ودندان نشان دادن مخالفان مسلح وبروت تابیدن آنان به سوی دولت بعد از سال 2014 همه و از همه مهم تر حالت گرگ ومیش بودن دولت با مخالفان وقرار گرفتن آن درحالت برزخی نه جنگ ونه صلح ، جریان سیاسی مانند نهضت اسلامی افغانستان را که همواره داعیه بامردم ماندن وبامردم بودن را داشته است، تصمیم گرفته تاپا به صحنه گذارده و در مقطع های خاص حرف وحدیث مردم را بشنود و در این راستا آنچه که به مثابه اجندای نجات افغانستان است را به بحث ومشوره بنشیند.

برهمین مبنا اجندای تجلیل از روزشهید وهفته شهید برمحور پیام دهی از سوی نهضت اسلامی افغانستان تصویب گردید . زیرا این  مهم است تا تجلیل از هفته شهید یک پیام واضح وروشنی پیرامون قضایای مهم اساسی کشورداشته باشد . ورنه برگزاری یک مجلس که برمبنای عاطفی واحساسی برگزار گردیده باشد ،‌ نهاد های فرهنگی وادبی زیادی از پس آن خوب برآمده می تواند. طرح نهضت اسلامی این بود تا در اثر برگزاری این محفل درقدم نخست رهروان راه آن شهید را برمحور های که مشترکات را برجسته سازد ، گرد هم آورد. محور جهاد ومقاومت دریک فرایند اساسی واصولی می تواند محوری مهم برای اشتراک همه طرف ها چه ملی گراها و چه مذهبی ها وحتی نیرو های متخصص از هرطیف وگروهی را گرد هم آورد. برهمین مبنا روزی که همایش مورد نظر برگزار گردید این همه حدس ها درست از آب در آمد. از هرطیف و اندیشه دراین همایش اشتراک ورزید و دراین میان می شود از اشتراک رهبران مجاهدین ازهمه اقوام و با مشارکت همه جانبه از همه نقاط افغانستان ودر همسویی با افکار واندیشه ها وارزش هایی که همواره ازسوی نهضت پی گیری گردیده است، دراین همایش اشتراک ورزیدند. فراموش نکنیم که نهضت اسلامی همواره دید گاه خود دربرابر قضایای ملی را واضح، روشن ، و بی پرده ابراز داشته است. طی بیش از یک دهه که ما شاهد سروسامان گیری نهضت اسلامی بوده ایم ، این جریان سیاسی حاضر شد تا همه دشواری ها را تحمل نماید اما از خواستهای ملی خود یک قدم هم عقب نکشد ، اکنون وقت این فرارسیده است تا نهضت اسلامی این همه سرمایه خویش را در راستای خدمت به مردم از طریق مشارکت با مردم افغانستان در خدمت مردم افغانستان قرار دهد. بیش از ده سال مبارزات اصلاح گرانه و همواره حرف آن دسته از مردم که در زوایای فراموشی سپرده شده اند را فریاد زدن ، هم بها می خواست که نهضت اسلامی افغانستان آن راپرداخت نمود. بودند وهستند احزاب وسازمان هایی که به نعمات دولت متنعم بوده اندواز امتیازات اهل قدرت سود جسته ومی جویند اما نهضت اسلامی که دراین ردیف ایستاده نشده است ، حالا در زمینه مشارکت در پروسه سیاسی با بحث روی اصول و اساسات خود با طرف های سیاسی به عنوان یک نهاد سیاسی نضج یافته و به قیام وقوام رسیده توانایی این را دارد تا در صفوف سیاسی کشور حرف مردم را به صراحت داشته باشد و نیز «بلی» و«نه » های خویش را در یک فرایند شفاف به کرسی بنشاند.

این حرف وحدیث ها هم از زبان اشتراک کنندگان مطرح گردید ونیز از سوی رهبری نهضت اسلامی تصریح شد و هم در یاد داشت این مجلس انعکاس یافت .

اهل سیاست و آنانی که درقضایای کشور دستی دارند ،پیام نهضت اسلامی را دریافتند و از نظر ایجاد یک بستر تفاهم که از سوی نهضت اسلامی از دیر باز راه افتاده است ، نیز اطلاع حاصل نموده به نقش مبتکرانه این جریان سیاسی ، اذعان نمودند.

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1549
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر آثار این موضوع

فصلنامه فکر؛ ترجمان فکر و اندیشه شما!

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان شماره چهارم و پنجم

مجله نهضت اسلامی شماره 3

مجله قدس شماره 22

ماهنامه قدس شماره 21

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان

ماهنامه قدس شماره 20 قوس 1391

ماهنامه قدس شماره 19 (ماه قوس)

ماهنامه قدس، ویژه هفته شهید و هفته صلح و وحدت ملی

مجله قدس ویِژه مراسم روز جهانی قدس 1391

مجله دو هفتگی قدس شماره 16

مجله دو هفتگی قدس شماره 15

مجله دو هفتگی قدس شماره 14

مجله دو هفتگی قدس شماره 13

مجله دو هفتگی قدس شماره 12

مجله دو هفتگی قدس شماره 11

مجله دو هفتگی قدس شماره 10

مجله دو هفتگی قدس شماره 9

مجله دو هفتگی قدس شماره 8

مجله دو هفتگی قدس شماره 7

مجله دو هفتگی قدس شماره 6

مجله دو هفتگی قدس شماره 5

مجله دو هفتگی قدس شماره 4

مجله دو هفتگی قدس شماره 3

مجله دو هفتگی قدس شماره 2

مجله دو هفتگی قدس شماره 1

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اقامت دایم عربستان؛ ۸۰۰ هزار ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

تظاهرات و ادای نماز جنازه ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.