طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 6380502

• تعداد بازدیدکننده: 5671180

• تعداد بازدید امروز: 7872

• کاربران آنلاین: 220

 
 

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان

موضوع: مجله

 دانلود فایل

رستاخیر نهضت اسلامی افغانستان    

قدم زدن به شوق کعبه و رسیدن به دیار محبوب، سرزنشهای خار مغیلان و سنگلاخها و صخره های بیابان و تابش گرمای خورشید، به جان عاشق، را لذت بخش تر می سازد؛ در سفر عشق، گرسنگی و تشنگی و واماندگی، معنا و مفهوم دیگری دارد که نمی توان در قالب حروف و کلمات از آن تعبیر کرد؛ عاشق را در فراق، دنیایی است که در وصال نیست؛ دنیایی پر از شور و غوغای عاشقانه، اما خاموشی و سکوت بر آن حکمفرماست! در آن مقام، گاهی عشق با عقل می آمیزد و زمانی عقل را شکار کرده و به فتراک می بندد؛ گهگاهی که (گیر و دار زمان به کام بنده گان هوا و هوس می چرخد) آتش عشق از جان بی تاب عاشق چنان سر می کشد که خس و خاشاک پندار و پندار گرایان را می بلعد و نشانی از آن در صفحه ی گیتی باقی نمی گزارد.

    دلیل بر مدعای فوق اینست که زمان و مکان بر آستان عشق سر نهاده اند و گوش به فرمان عشق اند؛ اگر عشق فرمان دهد، خرمن هستی را آتش می زنند و عالَمی دیگر با آدمی دیگر سر از نو می سازند.

    به دنبال این مقدمه باید گفت که کاروان عشق و ایمان، صبر و مقاومت، آزادی و شرف، مبارزه و دعوت (نهضت اسلامی افغانستان)، با گامهای مستحکم، استوار و امیدوار، گاهی کندتر و گاهی سریعتر، به پیش می رود، اما هیچگاه از پا نمی نشیند؛ به خاطری که میراث دار واقعی جهاد و شهادت، افتخار و عزت، مقدسات فرهنگی و نوامیس ملی کشوری سر افراز و بلند قامت در جهان است؛ این روندی است که مرگ در قاموس آن شهادت است، زندان، شانسی برای عبادت و راز و نیاز با آفریدگار عالَم، تبعید، سیر و سیاحت برای تماشای جمال هستی، و تهدید و تخویف و سرزنش، پاداشی نیکو در کتابنامه ی اعمال زندگی.

    مجله گرانسنگ نهضت اسلامی که بازتاب دهنده اصلی اندیشه ها و باورهای این حرکت ایمانی در افغانستان است به خاطر دشواری های متنوع، و مصلحت هایی که در پیش داشت، چندی توقف کرد که باعث انتظار نسبتاً طولانی تر دوستداران و شیفتگان آن گردید، اینک دوباره توفیق دست داد تا با جمعی از نویسنده گان و فرهنگیان فرهیخته ی کشور اعم از استادان دانشگاه و فعالان جامعه مدنی که در رابطه به چالش های سیاسی، اقتصادی وفرهنگی افغانستان از داخل و خارج، و راهکارهای مسالمت آمیز آن، تقریبا یکسان می اندیشند، نشر و پخش آن را دو باره آغاز کنیم.

    از اینکه سومین دور انتخابات ریاست جمهوری کشور هم در پیش رو است، نهضت اسلامی افغانستان، به عنوان یکی از حرکت های سیاسی-دینی، در میدان مبارزات انتخاباتی، نقش فعالانه خود را دارد؛ به این مناسبت، درخشش دوباره این نشریه ی ناب، به آسمان مطبوعات کشور، تاثیر به سزای خود را در جهت دهی افکار عامه، به ویژه نسل جوان، متدین و آگاه کشور خواهد داشت.

    در این مقطع حساس تاریخی، ایجاب می کند تا از تمام دانشگاهیان اعم از اساتید و محصلان که راه بیرون رفت از بحران کنونی، وحدت و یکپارچگی افغانستان را می دانند، و به حفط ارزشهای اسلامی و هویت مستقل سیاسی و فرهنگی کشور باور دارند، صمیمانه دعوت می کنیم تا بیایند و در کنار برادران و خواهران شان در زیر چتر نهضت اسلامی افغانستان، صف واحد و مستحکمی را در برابر دژخیمان زمان که می خواهند داشته های ما را تاراج کنند، بسازند و از این طریق وجیبه ی انسانی و اسلامی خویش را در قبال خدا و خلق ادا نمایند.

    نهضت اسلامی افغانستان بر خلاف برخی سازمانهای سیاسی دیگر بدین باور است تا زمانیکه حضور نظامی بیگانه گان به خصوص کشورهای عضو ناتو و ایالات متحده در افغانستان به صفر نرسد، رفتن به سوی صلح و ثبات، اتحاد و همستگی ملی، تعریف هویت و منافع ملی، استقلالیت سیاسی و داشتن اداره سالم، مبارزه با مواد مخدر و پایان دادن به جنگ و خشونت و مسایل دیگری از این دست، خواب و خیالی بیش نیست.

    نهضت اسلامی افغانستان معتقد است که در صورت حضور نظامی غرب در کشور، نهادهایی مانند: شورای عالی صلح، لویه جرگه های نمایشی، پارلمانی که اکثریت اعضای آن به ده ها کشور بیرونی وابستگی سیاسی دارند و تشکیل کمیسیون هایی از سوی رییس جمهور در پیوند به بررسی قضایای خاص، همه بی معنا بوده و در کل، تجارت به سرنوشت سیاسی کشور و ضیاع وقت می باشد.

    نهضت اسلامی افغانستان در پیوند به امضای پیمان امنیتی و معاهدات استراتیژیک دیگری با ایالات متحده وکشورهای غربی، بدین باور است که این پیمانها علی رغم آنکه هیچگاه نمی تواند به زخم مردم افغانستان مرهم بگذارد، بلکه هویت فرهنگی کشور را سخت آسیب رسانیده و مسیر سیاسی افغانستان را به سوی ترکستان سوق خواهد داد.

    ما از دولت مردان افغانسان می پرسیم که اگر شما ظرفیت امضای پیمان استراتیژیک یا امنیتی را با ایالات متحده در آنسوی جهان دارید، چرا ظرفیت این را ندارید که چنین پیمانها را با کشورهای اسلامی امضا کنید؟ همه میدانیم که مردم افغانستان در درازنای تاریخ، در مقابل هیچ اشغالگری سر تسلیم خم نکرده است و حضور نظامی کشورهای غیر اسلامی در این کشور خیلی حساسیت بر انگیز است؛ پس چرا زودتر در مورد بدیل آن راه چاره ای نمی جوییم؟ آیا اگر به جای نیروهای نظامی ایالات متحده و بریتانیا و چهل و چند کشور دیگر، اگر نظامیانی را از کشورهای اسلامی مانند: ترکیه، مالیزیا، مصر و غیره فرا می خواندیم، در این دوازده سال گذشته جنگ از افغانستان ختم نمیشد؟

    از این قبیل سؤالات زیادی است که دولتمردان افغانستان و کسانی که سرنوشت سیاسی و فرهنگی کشور را رقم زده اند، روزی به دادگاه پاسخگویی در قبال مردم حتماً حاضر خواهند شد!

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1442
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر آثار این موضوع

فصلنامه فکر؛ ترجمان فکر و اندیشه شما!

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان شماره چهارم و پنجم

مجله نهضت اسلامی شماره 3

مجله نهضت اسلامی شماره 2

مجله قدس شماره 22

ماهنامه قدس شماره 21

ماهنامه قدس شماره 20 قوس 1391

ماهنامه قدس شماره 19 (ماه قوس)

ماهنامه قدس، ویژه هفته شهید و هفته صلح و وحدت ملی

مجله قدس ویِژه مراسم روز جهانی قدس 1391

مجله دو هفتگی قدس شماره 16

مجله دو هفتگی قدس شماره 15

مجله دو هفتگی قدس شماره 14

مجله دو هفتگی قدس شماره 13

مجله دو هفتگی قدس شماره 12

مجله دو هفتگی قدس شماره 11

مجله دو هفتگی قدس شماره 10

مجله دو هفتگی قدس شماره 9

مجله دو هفتگی قدس شماره 8

مجله دو هفتگی قدس شماره 7

مجله دو هفتگی قدس شماره 6

مجله دو هفتگی قدس شماره 5

مجله دو هفتگی قدس شماره 4

مجله دو هفتگی قدس شماره 3

مجله دو هفتگی قدس شماره 2

مجله دو هفتگی قدس شماره 1

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

ترکیه: در بازرسی کنسولگری ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.