طراحي و پياده سازي بيزراد birzad.ir
 
 
  
دوخطی بیش نیست؛ خط معامله با اشغال گران و خط مردم و مقاومت اسلامی !...
 
 
نواراطلاع رساني
 

 

 

 

آمار پايگاه

• تعداد بازدید: 6878093

• تعداد بازدیدکننده: 6128162

• تعداد بازدید امروز: 830

• کاربران آنلاین: 720

 
 

مجله دو هفتگی قدس شماره 16

موضوع: مجله

            روز جهانی قدس اکنون دوباره در موسم شگوفه نور وفصل بهشتی رمضان به دروازه های مان پانهاده است.

این روز از گرامی روز هایی است که هر سال یکبار از راه فرا می رسد و در آستین خود پیامی ارجناک داشته وآن را نثار مان می کند.

تجلیل از روز جهانی قدس شریف،  سنت دیرپایی است که با پیشینه مبارک خود در دل مومنان جا دارد و این روز در واقع مظهری برای اندیشه آنانی است که بابت دین، دلواپسی دارند و مسایل اسلام دغدغه خاطر آنان است. شاید این پرسش بی جای نباشد تا مطرح گردد که روز جهانی قدس از چه بار و تفکری برخوردار است که در طی این همه سال ها گرد زمان نتوانسته تا سیمای آن را بپوشاند و از ارزش آن بکاهد؟ پاسخ روشن است، روز جهانی قدس از یک حمایت روحی و معنوی ای برخوردار است که این روز را از سایر روز های قرار دادی در تقویم های رسمی کشور ها متمایز می سازد.

این معنویت البته برگرفته شده از کتاب الله قرآن مجید است، پس این رابطه قدس شریف با کتاب الهی است که این سرزمین را در دل همه اهل ایمان تا این اندازه گرامی داشته است. پس لازم است تا بدانیم که دل اهل ایمان در هرکجای جهان اسلام با همه اختلاف رنگ ونژاد، از شش دهه به این سو درآتش اندوه قدس شریف سوخته است و درد های فلسطین اسیر قلب مومنان را آسیب رسانده است.

بنا به این حس روحانی بود که مرد معرفت و عمل اسلام امام خمینی کبیر روز جهانی قدس را به گونه هدیه و مژده آزادی بخش به جهان اسلام عرضه نمود. چه او به خوبی می دانست که  ممکن است که آدم آسیبی ببیند ولی با راه و چاره ای در پی علاج آن افتیده و از مرحله های دشوار بگذرد، اما این به هیچ صورت ممکن نیست که شخصی درخانه ای یکجا با مار محکوم به سکنا گزیدن گردد و از آن شخص نیز توقع شود تا با مار بسازد و آرامش بیابد. وضعیت ما مسلمانان و وجود ماشین جنگی رژیم صهیونیستی  در سرزمین فلسطین شبیه به این مثال و حتی زننده تراز زیستن با مار است.  این رژیم در روز گارانی که توسط دست های خون آلود صلیبیت – مسیحیت در این نقطه از سرزمین اسلامی به وجود آورده شد، از همان آغاز دستور کار آن همین بود که به چه گونه ای می تواند تا جهان اسلام را ضربه بزند و برای مقدسات اسلامی خطر ایجاد کند. این نزاع از همان آغاز توسط  این رژیم که حامیان ولابیان این رژیم به راه انداخته شد وتا اکنون این سریال خونین ادامه دارد. این مجموعه اقدامات خصمانه این رژیم سبب گردیده که تا هنوز سرزمین های کشور های اسلامی دردست این رژیم باقی بماند و شرق میانه که به سان قبله نخست عبادت جهان اسلام و میعاد گاه کیان عالم یکتا پرستی است، برای مدت های نامعلوم در آتش بحران بسوزدو خود این رژیم برای نیروهای استکباری، به سان برج مراقبت و ترصدی قرار بگیرد که از دریچه آندریچه آن همواره و پیوسته به سوی کشور های اسلامی چنگ و دندان نشان دهند و به همه هستی مسلمانان چشم بدوزند. کشورهای اسلامی همه بدون استثنا از موجودیت این رژیم در رنج اند، در مواردی این آسیب ها قابل رویت برای همه است  و در مواقعی هم اثر زهر صهیونیزم در وجود آنان دیرتر سرایت می کند و برای همه محسوس نیست. به گونه مثال یکی از دورترین کشورهای اسلامی را می آوریم و بیانات صدر اعظم آن را بیاد می آوریم که آن صدر اعظم خردمند در آخرین روز های سمت صدراعظمی خود پرده از توطئه های رژیم اسرائیل افگند و فریاد برعلیه جنایات این رژیم را بلند نمود، این کار را مهاتیر محمد صدر اعظم سابق کشور مالیزیا انجام داد. پس این دشمن بشریت فاصله نمی شناسد، هم اکنون شواهد زیادی دردست است که این رژیم درنا امنی های کشور های اسلامی و به خصوص میهن عزیز ما افغانستان، دست دارد و عمال و جاسوسان این رژیم پیوسته در صدد برهم زدن نظم وثبات سیاسی و اقتصادی در کشور های اسلامی اند.  شما قضاوت کنید که رژیمی این گونه شیاد و فتنه افگن را آیا لازم است تا به حال خود واگذاشت و برای آن فرصتی بدست داد که روزی همان افسانه از فرات تا نیل را تعبیر کند؟ پس بگوییم که  روز جهانی قدس سنگر سیال و فناناپذیری در برابر اقدامات این رژیم جنایت پیشه  است.

شایسته آنانی که تا هنوز به قافله مخالفت با این رژیم نپیوسته اند، این است تا همه شعار ها و شعایری که بتواند برعلیه رژیم صهیونیستی موثر واقع گردد، را به کار گرفته و در جهاد به معنای وسیع کلمه برعلیه رژیم اسرائیل دست بیازند. در علوم نظامی قاعده ای به این عبارت است  که در حالت دشواری و بحران اگر یک تار باریک راهم امکان داشت، در برابر دشمن به سان سدی باید کشید، چه کمایی یک لحظه وقت می تواند معادلات بزرگی را زیر ورو کند. تجلیل شایسته از روز جهانی قدس می تواند کار بزرگ تری را انجام دهد، برای دشمن اسلام که همان صلیبیت – صهیونیت است، سبب می گردد تا از مسلمین حساب ببرند و قدس را خاتمه یافته تلقی نکنند.

ناگفته نباید گذاشت که چرخ گیتی آهسته آهسته در تغییر است وآن روز هم دور نیست که طومار این رژیم دیگر برای ابد بسان بیرق آن که در مصر فرود آمد درهم پیچیده شده و به زباله دان تاریخ بیفتد.

شورای فرهنگی حامیان قدس شریف افتخار دارد تا در عرصه پیوند خواست های مردم افغانستان با قبله نخست آنان در خدمت مردم شریف و مؤمن افغانستان قرار داشته است. این شورا که از آغاز قدس گفته است از خداوند التجا دارد تا به معیت مردم مسلمان خویش این راه تا آخر که همان آزادی قدس شریف است به پیش برود و به یقین که چشم امید دین وملت به سوی شما مومنان می باشد تا با قدم و قلم خود این صف را فشرده تر ساخته تا ساحت اقصا از لوث صهیونیزم مطهر گردد.

 

 
 

 

امکانات
تعداد بازدید: 1337
دریافت
ارسال به ایمیل
صفحه قابل چاپ
معرفی به دوستان

 

سایر آثار این موضوع

فصلنامه فکر؛ ترجمان فکر و اندیشه شما!

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان شماره چهارم و پنجم

مجله نهضت اسلامی شماره 3

مجله نهضت اسلامی شماره 2

مجله قدس شماره 22

ماهنامه قدس شماره 21

ماهنامه نهضت اسلامی افغانستان

ماهنامه قدس شماره 20 قوس 1391

ماهنامه قدس شماره 19 (ماه قوس)

ماهنامه قدس، ویژه هفته شهید و هفته صلح و وحدت ملی

مجله قدس ویِژه مراسم روز جهانی قدس 1391

مجله دو هفتگی قدس شماره 15

مجله دو هفتگی قدس شماره 14

مجله دو هفتگی قدس شماره 13

مجله دو هفتگی قدس شماره 12

مجله دو هفتگی قدس شماره 11

مجله دو هفتگی قدس شماره 10

مجله دو هفتگی قدس شماره 9

مجله دو هفتگی قدس شماره 8

مجله دو هفتگی قدس شماره 7

مجله دو هفتگی قدس شماره 6

مجله دو هفتگی قدس شماره 5

مجله دو هفتگی قدس شماره 4

مجله دو هفتگی قدس شماره 3

مجله دو هفتگی قدس شماره 2

مجله دو هفتگی قدس شماره 1

 

تازه های پایگاه

 . عنوان بخش: معرفی شورا

شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف ...

 . عنوان بخش: فعالیت های شورا

• کنفرانس خبری یوم النکبه؛ روز ...

 . عنوان بخش: معرفی نهضت اسلامی افغانستان

دفتر ولایتی نهضت اسلامی ...

 . عنوان بخش: بیت المقدس

پخش اذان در کلیساها

 . عنوان بخش: آرشیو اخبار و اطلاعیه ها

اعلامیه نهضت اسلامی افغانستان ...

 . عنوان بخش: سمینارها و نشست ها

نهضت اسلامی افغانستان در ارتباط ...

 . عنوان بخش: انتشارات

گاهنامه مومن

 . عنوان بخش: گالری تصاویر

استند و تابلوهای کنفرانس ...

 . عنوان بخش: گالری صوت و فیلم

فیلم شماره 2

 . عنوان بخش: بازتاب

مشاور عبدالله: «حزب الله» و ...

 


كليه حقوق رسمي اين پايگاه متعلق به شوراي فرهنگي حاميان قدس شريف مي باشد.